Kwiatkowski chce wygrać klasyka

/ Wei Yuet Wong [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Michał Kwiatkowski, po znakomitej jeździe w niedzielę, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea. Triumfował jego kolega z grupy Sky Kolumbijczyk Egan Bernal. Polak na mecie nie ukrywał, że jego głównym celem na wiosnę będzie klasyk Liege-Bastogne-Liege.

Były mistrz świata - Michał Kwiatkowski - przez trzy etapy jechał w żółtej koszulce lidera, a ostatecznie zajął w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. Polak zdobył również zieloną koszulkę, dla najlepiej punktującego kolarza. Wyścig wygrał jego młodszy kolega z drużyny Sky Kolumbijczyk Egan Bernal, a drugą lokatę zajął inny kolarz z tego kraju Nairo Quintana (Movistar).

W niedzielę Kwiatkowski wspierał przede wszystkim Bernala, któremu próbował uciec Quintana:

"Byliśmy pod presją, ale nie panikowaliśmy. Ataki wychodziły z różnych stron. Najważniejsze, że wygraliśmy, co było naszym celem przed startem"

- podsumował Kwiatkowski.

Polak stracił żółtą koszulkę lidera dzień wcześniej na etapie kończącym się na przełęczy Turini. Spadł w klasyfikacji generalnej na czwarte miejsce, ale w niedzielę je poprawił:

"Oczywiście próbowałem wygrać wyścig, ale na przełęczy Turini nie mogłem pokonać samego siebie. To nie jest tak, że są dla mnie granice na tego typu podjazdach. Po prostu jestem w trakcie realizowania swojego programu, aby uzyskać najwyższy poziom na Liege-Bastogne-Liege. Po klasykach ardeńskich skupię się na Tour de France i na mistrzostwach świata."

Liege-Bastogne-Liege odbędzie się 28 kwietnia na zakończenie tzw. tryptyku ardeńskiego.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezależna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ma spłacić pożyczkę, której nie zaciągnął

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/PhotoMIX-Company/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

29-letni mieszkaniec pow. wschowskiego (Lubuskie) otrzymał nakaz zapłaty 26 tys. zł za niespłaconą pożyczkę, której w rzeczywistości nigdy nie zaciągnął. Sprawę wyjaśnia policja i apeluje o ochronę naszych danych osobowych – poinformowała Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

29-latek zgłosił się do wschowskiej komendy zawiadamiając o oszustwie. Z dokumentów, które otrzymał z Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. wynikało, że pod koniec 2018 r. zaciągnął pożyczkę w kwocie około 21 tys. zł i teraz wraz z naliczonymi odsetkami i dodatkowymi kosztami jest zadłużony na 26 tys. zł.

Okazało się, że mężczyzna w tym okresie nawet nie przebywał na terenie pow. gorzowskiego, adres zameldowania nie zgadzał się, natomiast pesel i numer dowodu osobistego były właściwe.

W trakcie rozmowy 29-latek skojarzył, że jesienią 2018 r. poszukiwał pracy w internecie. Znalazł przyszłego "pracodawcę", który dla załatwienia wszystkich formalności związanych z zatrudnieniem za granicą potrzebował jego skanu dowodu osobistego.

"29-latek przesłał dokumenty i na tym kontakt między nimi się urwał. Jak się okazało oszust zaciągnął pożyczkę podając się za mieszkańca powiatu wschowskiego"

– powiedziała Piwowarska.

Dodała, że należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania oraz o tym, że po drugiej stronie mogą trafić się osoby, które będą chciały wykorzystać naszą naiwność i sytuację, w której się znaleźliśmy.

"Chrońmy nasze dane osobowe. Jeżeli nie będziemy uważać, komu i po co je podajemy, mogą nas spotkać kłopoty. Nasze dane mogą zostać wykorzystane m.in. do celów przestępczych, ktoś może wziąć kredyt, podpisać umowę, zaciągnąć inne zobowiązanie związane ze świadczeniem usług lub wyczyścić nasze konto"

- zaznaczyła policjantka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts