Zakładnicy

  

„Mamy w ręku potężny oręż, jakim jest promocja uczniów, jeśli go wykorzystamy to edukacji grozi kompletny kataklizm”. Pan Broniarz, lider ZNP, być może sądzi, że jego po-PRL-owski, od zawsze związany z postkomunistami związek zawodowy, wciąż wadzi się tylko z PiS.

Ale powyższą wypowiedzią Sławomir Broniarz otwiera nowy front: konflikt z uczniami i ich rodzicami. Chyba każdy zdaje sobie dziś w Polsce sprawę, jak wiele uwagi rodzice przywiązują do przyszłości swoich dzieci. I jak bardzo istotna w tym kontekście jest edukacja. Jeśli najważniejszy związkowiec z ZNP tego nie rozumie, to ma problem. Albo ma w nosie konsekwencje swojej groźby – konsekwencje dla całego rocznika maturzystów. To jest jednak coś, czego nie zrozumieją ani uczniowie, ani ich rodzice. ZNP może słono zapłacić za to, że robi z nich zakładników obecnego sporu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl