Kuriozalne oświadczenie Broniarza. Szef ZNP idzie w zaparte!

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wydaje się nie przejmować krytyką, jaka spadła na niego po słowach o możliwości zablokowania promocji uczniów do następnej klasy. Wydał oświadczenie, w którym... uznał, że nauczyciele są obrażani.

Sławomir Broniarz
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Potrwa do 25 marca. Odbywa się we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi w ramach sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł. Jeśli taka będzie wola większości wyrażona w referendum, strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia.

Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma się odbyć egzamin gimnazjalny; a 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasistów. 6 maja mają się zaś rozpocząć matury. Broniarz groził także brakiem promocji do następnych klas dla uczniów. Jego zapowiedzi spotkały się z ogromną krytyką.

Jednak Broniarz nic nie robi sobie z krytyki jego pomysłu. Jak napisał w oświadczeniu, związek ogłosił strajk z 35-dniowym wyprzedzeniem, by dać rządowi czas na spełnienie postulatów i rozwiązanie problemów, o których mówią nauczyciele i pracownicy niebędący nauczycielami.

"Nikogo nie zaskakujemy. Uprzedzamy o tym, kiedy rozpocznie się strajk. Mówimy, na czym on polega, na niewykonywaniu pracy, oraz o jego możliwych konsekwencjach. Informujemy także o tym, jak ważna jest rola nauczycieli w systemie edukacji, że to nasza praca ma wpływ na wyniki uczniów czy na uzyskanie promocji do następnej klasy. Podkreślamy, że rząd nie powinien lekceważyć nauczycieli. Stąd decyzja o strajku"

- tłumaczy Broniarz.

Co ciekawe, szef ZNP uważa, że nauczyciele są... obrażani.

"Jednak od czasu ogłoszenia terminu strajku, czyli od trzynastu dni, nie usłyszeliśmy od rządu żadnych nowych propozycji poza obraźliwymi wypowiedziami pod adresem nauczycieli i próbą pokazania, że protestujących pedagogów można zastąpić osobami spoza szkoły"

- czytamy.

Jak w takim razie nazwać jego zapowiedź dla uczniów, żeby zostali kolejny rok w tej samej klasie?

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Sławomir Broniarz #ZNP #strajk nauczycieli

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo