Spójny plan Koalicji Europejskiej? Sasin przypomniał słowa Trzaskowskiego. Chodziło o pary homoseksualne

Rafał Trzaskowski / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Czy Pawła Rabieja za słowa o małżeństwach homoseksualnych i adopcji dzieci powinna spotkać dymisja ze stanowiska wiceprezydenta Warszawy? W dzisiejszym programie Polsatu News odniósł się do tego Marcin Kierwiński z PO. Z kolei minister Jacek Sasin wyraźnie zaznaczył, że zastępca Rafała Trzaskowskiego ujawnił rzeczywisty plan Koalicji Europejskiej.

W wywiadzie dla "Dziennik Gazety Prawnej" Rabiej na pytanie o adopcje dzieci przez pary homoseksualne, odpowiedział, że nie jest zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę.

"Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją. Jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych, bo jest to rozwiązanie w gruncie rzeczy bardzo konserwatywne"

– mówił wiceprezydent Warszawy. Od jego słów zdystansował się nawet sam Rafał Trzaskowski. Teraz pojawił się kolejny temat: czy za takie słowa Paweł Rabiej powinien zostać zdymisjonowany?

"To są decyzje Rafała Trzaskowskiego, to Rafał Trzaskowski dobiera sobie współpracowników".

- powiedział w Polsacie News Marcin Kierwiński.

"Rabiej powinien bardziej skoncentrować się na zadaniach urzędniczych, bo jest wysokim urzędnikiem w ratuszu"

- dodał.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin odnosząc się do wypowiedzi Rabieja ocenił, że chodzi o spójny plan Koalicji Europejskiej, który miałby być ogłoszony po wyborach, a Rabiej przedwcześnie go ujawnił.

Sasin przypomniał wypowiedź Trzaskowskiego, że chciałby być pierwszym prezydentem Warszawy, który udzieli ślubu parze homoseksualnej, a także wypowiedź Katarzyny Lubnauer, która zaliczyła przepisy o związkach partnerskich do najważniejszych zadań dla Koalicji Europejskiej.

"Więc jest to bardzo spójny plan, który Koalicja Europejska chce realizować"

- powiedział.

Sasin dodał, że nie dziwi go wściekłość i szybkie dementi ze strony przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, ponieważ Rabiej ujawnił to, co miało być skrytą tajemnicą, co miało być dopiero ogłoszone po wyborach, a przed wyborami jest niewygodne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE przeciwna powrotowi Rosji do G7

/ FLICKR/Andrew Gustar/CC BY-ND 2.0

  

- Unia Europejska jest przeciwna przywróceniu Rosji do G7 - poinformowało wysokiej rangą źródło unijne wskazując, że w obecnych okolicznościach taki krok byłby ze strony Brukseli oznaką słabości.

Za powrotem do formatu G8, czyli G7 z Rosją, opowiedział się prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

"UE nadal uważa, że powody wykluczenia Rosji z G8 w 2014 roku są cały czas aktualne"

- podkreśliło źródło.

Kraj ten usunięto z grupy najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata po aneksji należącego do Ukrainy Krymu w 2014 roku.

Strona unijna wydała to oświadczenie na kilka dni przed zaplanowanym na najbliższy weekend szczytem G7 we francuskim Biarritz, który z powodu sporów między Trumpem i jego sojusznikami w wielu kwestiach - m.in. Iranu, Syrii, porozumienia paryskiego w sprawie klimatu - poprzedza już duże napięcie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl