Kaczyński, Kwaśniewski i Nowak są zgodni

  

Istnieją takie sytuacje i poglądy, które jednoczą Jarosława Kaczyńskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Sławomira Nowaka? Słucham? Mam się puknąć w głowę? Mogę, to żaden problem, codziennie dostaję takie oferty, ale zamiast tego dopowiem coś jeszcze bardziej szokującego. Otóż istnieją! A konkretnie chodzi o sławetny powrót Tuska na białym koniu. W tej kwestii wszyscy wymienieni posiadają identyczny pogląd – powrót Tuska, jako przełom w polskiej polityce, jest mało realny.

W powrót Tuska i jego skuteczną szarżę wierzą już wyłącznie desperaci, nadzieja umiera ostatnia, jak to ujął Jarosław Kaczyński. Starzy wyżeracze, którzy niczym nie ryzykują, łączą się w jednym poglądzie, bo innego być nie może. Największym zaskoczeniem wydaje się wypowiedź Nowaka, który stwierdził, że takie akcje w polityce rzadko kiedy się udają. Kwaśniewski wyraził się nieco bardziej dyplomatycznie, ale też nie pozostawił złudzeń i wprost powiedział, że Tusk do jesieni niczego nie jest w stanie zbudować. Jak widać, spójność wypowiedzi jest wyjątkowo zaskakująca, jednak tak naprawdę nic tu nie może zaskakiwać. Mamy do czynienia z klasycznym pompowaniem balonika, do tak absurdalnych rozmiarów, że kwestią czasu było, kiedy w dłoniach pompujących zostaną strzępy polityka z gumy. Mam wrażenie, że Kwaśniewski, a szczególnie Nowak, próbuje po prostu wyciągnąć Tuska z pułapki, którą Tusk sam na siebie zastawił. Na bardzo ciasnym rynku idei i polityki nie ma miejsca dla POKO Schetyny, „Wiosny” Biedronia i „4 czerwca” Tuska. Kwaśniewski przerabiał to na LiD, Nowak widzi to na Ukrainie, a Kaczyński od zawsze wiedział, jak to się musi skończyć. Tuska razem z białym koniem można wyprowadzić, niczym sztandar PZPR. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl