- Wypowiedzi [Sławomira] Broniarza, szefa ZNP, są skandalem i grą polityczną. Zapowiedź sparaliżowania systemu oświaty oraz próba wykorzystania dzieci, młodzieży oraz rodziców jest absolutnie niedopuszczalna. Powinien sie z tego natychmiast wycofać i  przeprosić uczniów i rodziców

- tak słowa szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego komentuje na Twitterze rzecznik PiS, Beata Mazurek.


- Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy to edukacji grozi kompletny kataklizm

- powiedział, cytowany wczoraj na portalu Radia Zet, prezes ZNP., Sławomir Broniarz - Chcielibyśmy, żeby rząd miał tego świadomość– dodał Broniarz.

Mocno! Znany poseł (i nauczyciel) podsumował, to co wyrabia Broniarz


Mocno! Znany poseł (i nauczyciel) podsumował, to co wyrabia Broniarz

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Potrwa do 25 marca. Odbywa się we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi w ramach sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł. Jeśli taka będzie wyrażona w referendum wola większości, strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia.

Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma się odbyć egzamin gimnazjalny; a 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasistów. 6 maja mają się zaś rozpocząć matury.