Nowy dowódca NATO w Europie. Zastąpi gen. Curtisa Scaparottiego

Tod Wolters / By USAF Europe - https://media.defense.gov/2017/Jan/24/2001690051/-1/-1/0/170124-F-FC975-001.JPG, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56335353

  

Rada Północnoatlantycka zatwierdziła nominację generała Toda D. Woltersa na nowego dowódcę wojsk USA i NATO w Europie - głosi komunikat opublikowany na stronie internetowej Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Po zakończeniu procesu zatwierdzania nominacji Wolters zastąpi na tym stanowisku generała Curtisa M. Scaparrottiego. Odbędzie się to podczas ceremonii w Naczelnym Dowództwie Sił Sojuszniczych w Europie (Supreme Headquarters Allied Powers Europe, SHAPE) w belgijskim Mons. Planowane jest to jeszcze na wiosnę 2019 roku.

Generał Wolters pełni obecnie funkcję naczelnego dowódcy amerykańskich sił powietrznych w Europie i Afryce. To wielokrotnie odznaczany doświadczony pilot wojskowy. Służył m.in. podczas operacji "Pustynna Burza" w Iraku w latach 1990-1991.

Generał Scaparrotti był naczelnym dowódcą sojuszniczych sił w Europie (SACEUR) od 2016 roku. Amerykańskie media relacjonowały, że w środę, występując przed komisją sił zbrojnych Izby Reprezentantów USA, powiedział, że chce „miksu” wojsk stacjonujących na stałe i sił rotacyjnych w Polsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zatrzymano mężczyznę, który zbiegł z komisariatu

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w piątek zbiegł z Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście po tym, jak został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu - poinformowała w poniedziałek Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

"W dniu 18 listopada br. w godzinach porannych na terenie Szczecina, w wyniku pracy szczecińskich policjantów zatrzymany został mężczyzna, który w miniony piątek 15.11.2019 r. oddalił się z komisariatu podczas wykonywanych z nim czynności służbowych"

- poinformował w poniedziałek zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. W komunikacie podkreślono, że "ze względu na wykonywane w tej sprawie postępowanie i jego dobro" policja nie udziela szczegółowych informacji.

Mężczyzna, zatrzymany w czwartek za jazdę pod wpływem alkoholu, miał być w piątek przesłuchiwany przez policjantów Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście, ale z niego zbiegł.

W piątek przez kilka godzin po ucieczce mężczyzny, na drogach, głównie tych prowadzących do i ze Szczecina, policjanci rozstawili posterunki kontrolno-blokadowe. Informując o jego ucieczce policja uspokajała, że nie jest to groźny przestępca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl