W ubiegłą sobotę Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

W dzisiejszej konwencji w Katowicach udział biorą prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Liczyłem, że w ciągu 7 dni, które minęły od ostatniej konwencji, po przedstawieniu naszej Deklaracji Europejskiej liczyłem, że opozycja również zaprezentuje swój program, usłyszymy jakieś konkrety, ale niestety, mamy wciąż wyłącznie ideologię

– zaczął Jarosław Kaczyński. Odniósł się do ostatniego wywiadu jakiego udzielił Paweł Rabiej.

"Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją" - powiedział wiceprezydent Warszawy.

 

Ja siedem dni temu dziękowałem za szczerość, dziś znów muszę podziękować za szczerość wiceprezydentowi Warszawy, który po prostu postawił sprawę jasno, że nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację związków jednopłciowych, o małżeństwa tych związków, chodzi o to, żeby miały prawo do tego, by adoptować dzieci. Otóż chcemy jasno powiedzieć, tu mówimy „nie”, a już w szczególności jeśli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci!

– powiedział prezes PiS.


Pod koniec lutego prezes Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli również nowe propozycje programowe - tzw. "nową piątkę PiS". Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach