Nowa żelazna kurtyna

  

Rosja wprowadza kolejne ograniczenia w internecie. Najśmieszniejsze w tym jest to, że właśnie uchwalono surowe kary za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, a przecież to rosyjska władza stała się mistrzem na skalę światową w rozpowszechnianiu kłamstw w sieci. Ale o tym, co jest prawdą, a co nie, będą decydowali czynownicy Putina, nawet nie rosyjski sąd.

Trwają też prace nad wprowadzeniem możliwości odłączenia Rosji od światowego internetu. Można sobie wyobrazić sytuację, gdy w Rosji dojdzie do jakiegoś kryzysu, protestów albo afery uderzającej w Kreml albo też Kreml rozpocznie kolejną wojnę. Wtedy, żeby mieć spokój, odłączy się Rosjan od internetu. Zwykłych Rosjan, bo urzędnicy, czekiści i oligarchowie oczywiście będą mieli dostęp do światowej sieci. W ten sposób zapadłaby nowa żelazna kurtyna, tym razem cyfrowa. Wielu zwykłych Rosjan to widzi i dlatego parę dni temu tysiące ludzi w rosyjskich miastach protestowały przeciwko nowym regulacjom, a jeszcze więcej pod własnym nazwiskiem w internecie. To znamienne, bo w Rosji każdy sprzeciw wobec władzy wymaga wielkiej odwagi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts