Kolejna "obrażona" o listy KE

Parlament Europejski / pixabay.com/CC0/hpgruesen

  

Nie mogłam przyjąć oferty, którą złożył mi przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna; to było czwarte miejsce na liście warszawskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego – powiedziała Danuta Huebner pytana, czy wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zarząd Platformy Obywatelskiej przedstawił kandydatów partii na listy wyborcze Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że sprawa okręgów mazowieckiego i warszawskiego nie jest jeszcze zamknięta, listy będą uzupełniane. Dodał, że będzie rozmawiał z Dariuszem Rosatim, by przyjął drugie miejsce na liście mazowieckiej i zapowiedział, że na tej liście znajdzie się też Danuta Huebner.

Europosłanka i była komisarz UE, która w ubiegłych wyborach do Parlamentu Europejskiego startowała z „jedynki” na liście warszawskiej, gościła dziś w Gdańsku.

Pytana przez dziennikarzy, czy będzie startowała w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, Huebner powiedziała, że „nie mogła przyjąć oferty, którą złożył jej przewodniczący Platformy Obywatelskiej”.

To było czwarte miejsce na liście warszawskiej. Pomyślałam sobie, że nie chcę uczestniczyć z czwartego miejscach w tej bardzo takiej trudnej walce, która - myślę - będzie się toczyła. Pomyślałam sobie, że mogę pracować w Europie, dla Europy, dla Polski w Europie także w różnych innych miejscach 

– podkreśliła.

Pytana, co sądzi o Koalicji Europejskiej i czy czuje się pokrzywdzona miejscem, które jej zaoferowano, Huebner odpowiedziała, że „nie czuje się pokrzywdzona”. „Myślę, że podejmując decyzję o takim charakterze tej koalicji i o tym, jak będą wyglądały listy, myślę, że większość kolegów i koleżanek z Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej taką świadomość wszyscy mamy. Natomiast to nie oznacza, że musimy to zaakceptować. Ja myślę, że postaram się inaczej służyć Polsce” – mówiła europosłanka.

„Na razie jest parę godzin po podjęciu tej decyzji” - zaznaczyła.

Na konferencji prasowej Schetyna poinformował, że wśród kandydatów na listy Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarekomendowanych w piątek przez zarząd PO znaleźli się m.in. Radosław Sikorski, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Tomasz Frankowski, Janina Ochojska, Róża Thun, a także Władysław Kozakiewicz, Andrzej Halicki, Joanna Mucha.

W sobotę 23 marca kandydatów ma zatwierdzić Rada Krajowa PO. Lider PO zaznaczył, że rozmowy koalicyjne wciąż trwają, pracuje też zespół programowy. Schetyna wyraził przekonanie, że na samym początku kwietnia koalicja przedstawi wszystkie listy wyborcze oraz swój program.

Koalicję Europejską tworzą PO, PSL, SLD, Nowoczesną i Zielonych. Zgodnie z ustaleniami koalicjantów, PO wskazać ma kandydatów na siedem "jedynek", a pozostałe ugrupowania w Koalicji Europejskiej otworzą sześć list - po trzy "jedynki" przypadły PSL i SLD. Ani Nowoczesna, ani Zieloni nie wskazały żadnego kandydata na pierwsze miejsca list wyborczych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koncert Pawła Piekarczyka

/ niezalezna.pl

  

Zapraszamy na koncert Pawła Piekarczyka - barda środowisk patriotycznych. Koncert odbędzie się już dzisiaj (niedziela, 19 maja) w kościele św. Cyryla i Metodego - 215 Hill St, Boonton NJ, 07005. Wstęp wolny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl