Poznań: praca dla nawet 300 osób

/ Evaldgherbst [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Centrum ekspertyz finansowych, GSK Finance Hub uruchomiła w Poznaniu działająca w sektorze ochrony zdrowia firma GSK. Docelowo pracę znajdzie tam nawet 300 osób.

Według informacji przekazanych przez GSK, poznańskie centrum ma dostarczać strategiczne dane i analizy finansowe, szczególnie w obszarze planowania i prognozowania biznesowego oraz raportowania i kontroli finansowej. Otwarty ośrodek jest trzecim takim centrum GSK na świecie.

"Nowo powstałe centrum dołączy do globalnej sieci regionalnych hubów finansowych odpowiedzialnych za transformację procesów finansowych GSK w obszarze raportowania finansowego, rachunkowości zarządczej dla zakładów produkcyjnych i nadzoru nad księgowością transakcyjną. Firma ma ambicję stworzyć nowoczesny i technologicznie zaawansowany pion finansowy, świadczący światowej klasy usługi w 29 krajach europejskich”

– przekazał koncern.

Jak podano, utworzenie nowego centrum wiąże się ze stworzeniem nowych miejsc pracy w Poznaniu dla ekspertów z zakresu finansów i księgowości. Docelowo ma to być ok. 200-300 pracowników.

Od 2005 r. w Poznaniu działa Centrum Usług Biznesowych GSK IT, które jest jednym z trzech takich globalnych ośrodków GSK. Zespół 700 polskich specjalistów wspiera 100 tys. pracowników GSK na całym świecie i obsługuje ponad 20 tys. systemów informatycznych.

W trakcie 20 lat działalności w Polsce firma GSK zainwestowała łącznie 2 mld zł. W 1998 r. do globalnej sieci fabryk GSK została włączona poznańska fabryka leków. Obecnie fabryka realizuje dostawy na ponad 130 globalnych rynków, a każdego dnia wytwarza 8,7 mln tabletek i 1,3 mln kapsułek. W 2017 r. rozpoczęto produkcję innowacyjnych, chronionych patentem leków stosowanych w terapii HIV.

Polska jest obecnie centrum zarządzania dostawami leków i szczepionek GSK na rynki europejskie, za co odpowiada Centrum Dystrybucyjno-Logistyczne zlokalizowane w Gądkach koło Poznania. Za dystrybucję produktów ochrony zdrowia odpowiada Centrum dystrybucyjno-logistyczne znajdujące się pod Warszawą. GSK w Polsce zatrudnia ok. 2 tys. osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Chiny: Wybuch w zakładach chemicznych. WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/XHNews screen

  

Do 64 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych czwartkowego wybuchu w zakładach chemicznych w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin – poinformowały dziś miejscowe władze. W szpitalach przebywa 617 osób, z których 21 jest w stanie krytycznym.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa. W sobotę rano czasu lokalnego ratownicy wyciągnęli spod gruzów żywego człowieka. Ponad 20 osób wciąż uznawanych jest za zaginione.

Eksplozja miała miejsce w czwartek o godz. 14.45 czasu lokalnego (godz. 7.45 w Polsce) w fabryce chemikaliów na terenie parku przemysłowego podlegającego administracyjnie pod miasto Yancheng, ok. 250 km na północ od Szanghaju. Według chińskiej prasy na terenie zakładu wybuchł benzen – środek łatwopalny i toksyczny.

 

Lokalne media podawały, że pożar rozprzestrzenił się na pobliskie fabryki. Ucierpiały również dzieci z mieszczącego się nieopodal przedszkola, a wybuch wybił szyby w budynkach znajdujących się nawet kilka kilometrów od parku przemysłowego. Z okolicy ewakuowano co najmniej 3 tys. osób.

Władze prowadzą dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy. Państwowy dziennik „China Daily” spekuluje, że prawdopodobnie zostanie ona określona jako „poważny wypadek spowodowany ludzkim zaniedbaniem”.

Firma, do której należą zakłady, produkuje ponad 30 rodzajów organicznych substancji chemicznych, z czego niektóre są bardzo łatwopalne. Portal Pengpai Xinwen ustalił w czwartek, że firma była w przeszłości wielokrotnie karana przez władze za łamanie przepisów ekologicznych i ostrzegana w związku z potencjalnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa.

Przebywający we Włoszech prezydent ChRL Xi Jinping nakazał maksymalny wysiłek w akcji ratunkowej i ponaglił lokalne władze, by jak najszybciej ustaliły przyczynę wybuchu oraz tę informację ogłosiły.

„W ostatnim czasie doszło do szeregu poważnych wypadków, a wszystkie właściwe organy we wszystkich miejscach muszą wyciągnąć z nich wnioski”

- oświadczył Xi.

Komentatorzy zwracają uwagę, że dekady wzrostu gospodarczego i uprzemysłowienia Chin okupione były wieloma wypadkami w fabrykach i kopalniach. Dochodzi do nich pomimo ponawianych zapewnień rządu o zacieśnieniu kontroli bezpieczeństwa.

W 2015 roku w serii wybuchów w składzie chemikaliów w porcie w Tiencinie na północy kraju zginęło 165 osób. W listopadzie 2018 roku eksplozja w pobliżu zakładu chemicznego w mieście Zhangjiakou zabiła 23 osoby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl