Poznań: praca dla nawet 300 osób

/ Evaldgherbst [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Centrum ekspertyz finansowych, GSK Finance Hub uruchomiła w Poznaniu działająca w sektorze ochrony zdrowia firma GSK. Docelowo pracę znajdzie tam nawet 300 osób.

Według informacji przekazanych przez GSK, poznańskie centrum ma dostarczać strategiczne dane i analizy finansowe, szczególnie w obszarze planowania i prognozowania biznesowego oraz raportowania i kontroli finansowej. Otwarty ośrodek jest trzecim takim centrum GSK na świecie.

"Nowo powstałe centrum dołączy do globalnej sieci regionalnych hubów finansowych odpowiedzialnych za transformację procesów finansowych GSK w obszarze raportowania finansowego, rachunkowości zarządczej dla zakładów produkcyjnych i nadzoru nad księgowością transakcyjną. Firma ma ambicję stworzyć nowoczesny i technologicznie zaawansowany pion finansowy, świadczący światowej klasy usługi w 29 krajach europejskich”

– przekazał koncern.

Jak podano, utworzenie nowego centrum wiąże się ze stworzeniem nowych miejsc pracy w Poznaniu dla ekspertów z zakresu finansów i księgowości. Docelowo ma to być ok. 200-300 pracowników.

Od 2005 r. w Poznaniu działa Centrum Usług Biznesowych GSK IT, które jest jednym z trzech takich globalnych ośrodków GSK. Zespół 700 polskich specjalistów wspiera 100 tys. pracowników GSK na całym świecie i obsługuje ponad 20 tys. systemów informatycznych.

W trakcie 20 lat działalności w Polsce firma GSK zainwestowała łącznie 2 mld zł. W 1998 r. do globalnej sieci fabryk GSK została włączona poznańska fabryka leków. Obecnie fabryka realizuje dostawy na ponad 130 globalnych rynków, a każdego dnia wytwarza 8,7 mln tabletek i 1,3 mln kapsułek. W 2017 r. rozpoczęto produkcję innowacyjnych, chronionych patentem leków stosowanych w terapii HIV.

Polska jest obecnie centrum zarządzania dostawami leków i szczepionek GSK na rynki europejskie, za co odpowiada Centrum Dystrybucyjno-Logistyczne zlokalizowane w Gądkach koło Poznania. Za dystrybucję produktów ochrony zdrowia odpowiada Centrum dystrybucyjno-logistyczne znajdujące się pod Warszawą. GSK w Polsce zatrudnia ok. 2 tys. osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

"To będzie oficjalny koniec Iranu". Mocna reakcja Trumpa na niedawne wypowiedzi

Donald Trump / fot. Shealah Craighead; army.mil

  

- Jeśli Iran chce walczyć, to będzie oficjalny koniec Iranu - te mocne słowa prezydent USA Donald Trump zamieścił w nocy polskiego czasu na Twitterze i dodał: "Nigdy więcej nie próbujcie straszyć Stanów Zjednoczonych". Wpis Trumpa była reakcją na wcześniejsze zapowiedzi ze strony irańskiej, które mówiły o możliwości ataków wobec sił zbrojnych USA w sytuacji całkowitego odejścia od porozumienia nuklearnego.

Te słowa Trumpa mają stanowić reakcję na piątkową wypowiedź wiceszefa Strażników Rewolucji, elitarnych jednostek irańskich.

- Irańskie rakiety krótkiego zasięgu mogą trafić w amerykańskie okręty w Zatoce Perskiej

- stwierdził Mohammad Saleh Dżokar. Dodał, że Stanów Zjednoczonych nie stać na nową wojnę. Jego wypowiedź cytowała irańska agencja Fars.

Inny wysoki rangą przedstawiciel irańskiej armii oskarżył prezydenta USA Donalda Trumpa o nieuczciwość - podała w piątek agencja Mehr.

Donald Trump zapowiadał, że chce realizować ścieżkę dyplomatyczną po wycofaniu się z porozumienia nuklearnego światowych mocarstw z Iranem z 2015 r. i przystąpieniu na początku maja do odcinania eksportu całej irańskiej ropy - przypomina agencja Reutera, wskazując zarazem, że wypowiedzi amerykańskiego prezydenta na temat Iranu, w połączeniu z decyzjami o zacieśnianiu sankcji i zwiększaniu wojskowej obecności USA w Zatoce Perskiej, wywołują coraz większe napięcia w relacjach na linii USA-Iran.

Teheran uważa, że Waszyngton prowadzi "wojnę psychologiczną z Iranem" i angażuje się w "polityczną grę" z Teheranem.

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa wciąż zaostrza sankcje, dążąc do całkowitej izolacji Iranu i pozbawienia go dochodów z eksportu ropy. Zgodnie z niedawną decyzją Białego Domu Strażnicy Rewolucji, zwani też Gwardią Rewolucyjną lub Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej zostali uznani za organizację terrorystyczną.

Ponadto, Stany Zjednoczone skierowały też do Zatoki Perskiej grupę okrętów, w tym lotniskowiec; rozmieszczają ponadto w regionie baterie Patriot.

Iran ze swojej strony podjął przed dwoma tygodniami decyzję o wycofaniu się z niektórych zobowiązań umowy nuklearnej z 2015 roku, z której to USA wycofały się w maju ub.r. Prezydent Iranu Hasan Rowhani ostrzegł 8 maja, że jeśli w ciągu 60 dni nie zostaną wypracowane nowe warunki umowy, Teheran wznowi produkcję wysoko wzbogaconego uranu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl