Szydło: rząd PiS traktuje rolnictwo priorytetowo

/ Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

- Rząd PiS traktuje rolnictwo priorytetowo i wszystkie programy, które wprowadzaliśmy od 2015 r., zarówno te ściśle dedykowane rolnictwu, jak i społeczne czy infrastrukturalne, mają na celu m. in. poprawę sytuacji mieszkańców wsi – mówiła w Kielcach wicepremier Beata Szydło.

Szydło, która odwiedziła w Targach Kielce 25. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, powiedziała podczas konferencji prasowej, że mądra polityka rolna prowadzona przez rząd, jest coraz bardziej powiązana z decyzjami, które zapadają w Unii Europejskiej, w Brukseli.

"Naszym celem jest to, żeby szanse, ale również i warunki, i możliwości naszych rolników były takie same, jak rolników z innych krajów członkowskich. Nie chcemy nikomu niczego odbierać ani zabierać, natomiast chcemy mieć równe prawa i równe możliwości"

– zaznaczyła.

Jak dodała, to jest zadanie, które stawiamy przed sobą również w tej następnej perspektywie unijnej. "Jesteśmy przed przyjęciem nowej perspektywy finansowej, przed przyjęciem nowego budżetu Unii Europejskiej. Celem polskiego rządu jest to, ażeby w tym budżecie znalazło się jak najwięcej środków dla polskiego rolnictwa. Na wsparcie zarówno produkcji rolnej, jak i na poprawę życia mieszkańców terenów wiejskich" – podkreśliła Szydło.

"Nasz rząd, rząd PiS, traktuje rolnictwo priorytetowo. I wszystkie programy, projekty, które wprowadziliśmy od 2015 r., zarówno te ściśle dedykowane rolnictwu, ale też i te np. społeczne czy infrastrukturalne, mają na celu m. in. poprawę sytuacji mieszkańców wsi"

– mówiła.

W tym kontekście wicepremier wymieniła m.in. programy "Rodzina 500 plus", "Senior plus", "Maluch plus", programy dotyczące ubezpieczeń rolników i emerytur rolniczych, Fundusz Dróg Samorządowych oraz najnowsze programy rządu w tym program dotyczący transportu publicznego. "To są właśnie programy, projekty dedykowane do takich środowisk, które mają poprawić możliwość funkcjonowania właśnie mieszkańcom wsi" – mówiła.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski ocenił, że dzięki polityce rządu wieś stała się "wreszcie równoprawnym obszarem w polityce państwa – i w gospodarczej, i w społecznej".

Jak mówił, mamy "politykę narodową, również dla obszarów wiejskich i rolnictwa - i bardzo będziemy jej bronili". Minister wskazał, że kolejna unijna perspektywa finansowa nadal zakłada utrzymanie dysproporcji w transferze środków. "Owszem - zmniejszenie tego dystansu, ale cały czas mamy być na jakiejś drodze do dochodzenia do równych szans, a nie już te równe szanse uzyskać. Nie powinniśmy się obawiać – biorąc pod uwagę dynamikę, pracowitość, zaradność ze strony polskich rolników - uczciwej konkurencji. My tę konkurencję wygramy. Damy sobie radę, o czym świadczą m.in. dobre wyniki w eksporcie" – ocenił.

Podkreślił, że aby nasze wszystkie szanse były wykorzystane, jest potrzebna "bardzo silna, kompetentna, rozumiejąca polską rację stanu i polskie interesy reprezentacja w Brukseli". Ardanowski życzył m.in. wicepremier Szydło, która wystartuje w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, sukcesu w tej elekcji.

"To jest potrzebne Polsce, to jest również bardzo mocno potrzebne polskiej wsi" – podkreślił minister. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

"To będzie oficjalny koniec Iranu". Mocna reakcja Trumpa na niedawne wypowiedzi

Donald Trump / fot. Shealah Craighead; army.mil

  

- Jeśli Iran chce walczyć, to będzie oficjalny koniec Iranu - te mocne słowa prezydent USA Donald Trump zamieścił w nocy polskiego czasu na Twitterze i dodał: "Nigdy więcej nie próbujcie straszyć Stanów Zjednoczonych". Wpis Trumpa była reakcją na wcześniejsze zapowiedzi ze strony irańskiej, które mówiły o możliwości ataków wobec sił zbrojnych USA w sytuacji całkowitego odejścia od porozumienia nuklearnego.

Te słowa Trumpa mają stanowić reakcję na piątkową wypowiedź wiceszefa Strażników Rewolucji, elitarnych jednostek irańskich.

- Irańskie rakiety krótkiego zasięgu mogą trafić w amerykańskie okręty w Zatoce Perskiej

- stwierdził Mohammad Saleh Dżokar. Dodał, że Stanów Zjednoczonych nie stać na nową wojnę. Jego wypowiedź cytowała irańska agencja Fars.

Inny wysoki rangą przedstawiciel irańskiej armii oskarżył prezydenta USA Donalda Trumpa o nieuczciwość - podała w piątek agencja Mehr.

Donald Trump zapowiadał, że chce realizować ścieżkę dyplomatyczną po wycofaniu się z porozumienia nuklearnego światowych mocarstw z Iranem z 2015 r. i przystąpieniu na początku maja do odcinania eksportu całej irańskiej ropy - przypomina agencja Reutera, wskazując zarazem, że wypowiedzi amerykańskiego prezydenta na temat Iranu, w połączeniu z decyzjami o zacieśnianiu sankcji i zwiększaniu wojskowej obecności USA w Zatoce Perskiej, wywołują coraz większe napięcia w relacjach na linii USA-Iran.

Teheran uważa, że Waszyngton prowadzi "wojnę psychologiczną z Iranem" i angażuje się w "polityczną grę" z Teheranem.

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa wciąż zaostrza sankcje, dążąc do całkowitej izolacji Iranu i pozbawienia go dochodów z eksportu ropy. Zgodnie z niedawną decyzją Białego Domu Strażnicy Rewolucji, zwani też Gwardią Rewolucyjną lub Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej zostali uznani za organizację terrorystyczną.

Ponadto, Stany Zjednoczone skierowały też do Zatoki Perskiej grupę okrętów, w tym lotniskowiec; rozmieszczają ponadto w regionie baterie Patriot.

Iran ze swojej strony podjął przed dwoma tygodniami decyzję o wycofaniu się z niektórych zobowiązań umowy nuklearnej z 2015 roku, z której to USA wycofały się w maju ub.r. Prezydent Iranu Hasan Rowhani ostrzegł 8 maja, że jeśli w ciągu 60 dni nie zostaną wypracowane nowe warunki umowy, Teheran wznowi produkcję wysoko wzbogaconego uranu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl