KGHM nie planuje sprzedaży kopalni Sierra Gorda

Kopalnia Sierra Gorda w Chile / kghm.com

  

- Nie mamy planów zbycia Sierra Gorda. Mimo, że jest to projekt historycznie trudny, udaje się odbudowywać jego wartość - powiedział dziennikarzom prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Pytany, czy spółka rozważa odpisy na te aktywa, odpowiedział: "Na razie nie ma przesłanek byśmy myśleli o zmianie sytuacji jeśli chodzi o nowe odpisy".

Jak podał KGHM, chilijska spółka skoncentrować ma się na programie usuwania wąskich gardeł, który zakłada zwiększenie średniorocznych dziennych wolumenów przerobu do poziomu 130, a następnie 140 tys. ton w oparciu o istniejącą infrastrukturę oraz niezbędne inwestycje.

- Sierra Gorda jest historycznym zaangażowaniem KGHM ze swoimi wyzwaniami, problemami, które w 2018 r. w istotnym stopniu zaczęliśmy naprawiać. Pierwsza połowa roku nie była korzystna, ale w drugim półroczu obserwowaliśmy korzystne efekty zmiany sposobu nadzoru i zarządzania kopalnią

 - powiedział na konferencji prasowej Paweł Gruza, wiceprezes KGHM.

"Bolączką w przeszłości była polityka remontowa, która powodowała przestoje produkcyjne. Teraz jest przewidywalność przestojów i ograniczenie strat. To zaczyna przynosić efekty. Kontynuujemy bardzo pozytywne średnie dzienne przeroby rudy w styczniu, lutym i marcu tego roku, co będzie – mam nadzieję – odzwierciedlone w wynikach" - dodał wiceprezes.

W IV kwartale 2018 roku produkcja miedzi w Sierra Gorda wyniosła 27,6 tys. ton, najwięcej ze wszystkich kwartałów 2018 r. W całym ubiegłym roku produkcja sięgnęła 96,9 tys. ton (dla 100 proc. udziałów).

Sierra Gorda to wspólne przedsięwzięcie, którego właścicielami są KGHM International (55 proc.) i spółki grupy Sumitomo (45 proc.).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Grupiński mówi o związkach partnerskich. Co na to PSL? „Nie będzie koalicji zgodnej światopoglądowo”

Władysław Teofil Bartoszewski / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej mówił o możliwości wprowadzenia związków partnerskich po ewentualnej wygranej w jesiennych wyborach parlamentarnych. Władysław Teofil Bartoszewski z PSL mocno wypunktował polityka PO. - Nie przeczytał Konstytucji - powiedział. I ujawnił też fakt, jak niespójna jest Koalicja Europejska.

Prowadzący program w Polsat News przytoczył słowa Rafała Grupińskiego (PO-KO), który mówił o możliwości wprowadzenia związków partnerskich przez Koalicję Europejską, przy założeniu, że inicjatywa [KE] zostanie "przedłużona" na czas wyborów parlamentarnych. Zdaniem Bartoszewskiego, Grupińskiemu chodziło jedynie... o Platformę Obywatelską. [polecam:https://niezalezna.pl/272020-nie-mozemy-tego-mowic-bo-nas-przepedza-to-nagranie-pokazuje-jak-po-chce-oszukac-polakow]

- Na pewno nie będzie Koalicji Europejskiej, która będzie się zgadzała w kwestiach światopoglądowych

- podkreślił Bartoszewski. Zaznaczył jednocześnie, że szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jasno stwierdził, że partia nie wyrazi zgody na wprowadzenie związków małżeńskich osób jednej płci.

Na pytanie o zgodność PSL wobec postulowanych przez koalicjantów kwestii światopoglądowych, które nie odpowiadają wyborcom PSL, odpowiedział, że chociażby w temacie związków partnerskich nadal toczy się debata wewnątrz partii.

- W PSL nie ma przymusu głosowania w sprawach światopoglądowych po linii partyjnej, w związku z tym rozmaici członkowie będą głosować różnie

- dodał

Na koniec, Bartoszewski wbił szpileczkę wspomnianemu już Grupińskiemu. - Nie przeczytał Konstytucji - powiedział i zaznaczył, że nie zanosi się na to, by Platforma Obywatelska miała konstytucyjną większość. [polecam:https://niezalezna.pl/272093-grabca-zapytano-o-szczerosc-grupinskiego-linia-obrony-rzecznika-po-ubaw-po-pachy]

- Pan Rafał Grupiński nie przeczytał konstytucji, gdzie jest jasno napisane, że małżeństwo to jest związek kobiety i mężczyzny. Jeżeli pan Grupiński zakłada, że Platforma będzie miała większość konstytucyjną, no to świetnie, gratuluję. Ale do tego momentu o tym nawet mowy nie ma

- skwitował.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl