Świętokrzyskie: Debata w języku angielskim? Krupka wywołuje kandydata Koalicji Europejskiej

Anna Krupka / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Najpierw profesor Krasnodębski, teraz poseł Krupka. Politycy Koalicji Europejskiej są wywoływani do debaty przez obóz Zjednoczonej Prawicy. Ofertę rozmowy w języku angielskim otrzymał właśnie Adam Jarubas, kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości w związku ze zbliżającymi się wyborami do europarlamentu wzywają swoich politycznych przeciwników do debaty. Profesor Zdzisław Krasnodębski zaprosił do rozmowy Ewę Kopacz, natomiast Anna Krupka postanowiła porozmawiać o problemach województwa świętokrzyskiego z Adamem Jarubasem, kandydatem Koalicji Europejskiej.

"Panie Marszałku, zwracam się do Pana jako kandydata do Parlamentu Europejskiego i niedawnego przeciwnika w mojej batalii o wykorzystanie środków unijnych o stawienie się do debaty w języku angielskim o przyszłości Polski i województwa świętokrzyskiego w Unii Europejskiej. Czas i miejsce do ustalenia"

- napisała sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wylała Missouri. Są ofiary powodzi

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/AgTechLaura

  

Co najmniej trzy osoby zginęły a jedną uznaje się za zaginioną w wyniku powodzi, która nawiedziła dwa amerykańskie stany - Nebraska i Missouri w środkowo-wschodniej części USA. Wylała Missouri, najdłuższa rzeka w Stanach Zjednoczonych.

Stan alarmowy ogłosiły 64 hrabstwa. "To najbardziej dotkliwa powódź w historii naszego stanu" - powiedział gubernator Nebraski Pete Ricketts. Dodał, że służby ratowniczo-poszukiwawcze udzieliły pomocy 290 osobom. Zalanych zostało 30 domów, a 30 innych konstrukcji budowlanych jest uszkodzonych.

W chwili obecnej straty wycenione są na 400 mln dolarów, ale z pewnością będą dużo większe, bowiem nie oszacowano jeszcze wpływu powodzi na wiosenne zbiory upraw. Stanowy departament transportu przewiduje, że naprawy wymaga kilkaset kilometrów dróg i autostrad.

Od świata odcięte zostało wiele małych wiosek i miejscowości, w niektórych miejscach brakuje wody pitnej.

Wody powodziowe odcięły drogi prowadzące do elektrowni atomowej Cooper w pobliżu Brownville w stanie Nebraska. Miejscowe władze uspokajają, że elektrownia działa bez zakłóceń, ale dostawy do niej odbywają się wyłącznie drogą powietrzną. Woda zalała także część terenów należących do bazy lotniczej Offutt.

Prognozy nie są optymistyczne, bowiem nagłe ocieplenie w tym regionie powoduje szybkie topnienie śniegu, co stwarza ryzyko kolejnych powodzi.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders poinformowała, że na miejsce klęski żywiołowej uda się wiceprezydent USA Mike Pence.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl