Łukasz Żal zadebiutuje w Hollywood!

Łukasz Żal / fot. YouTube/mat.pras.

  

Polski operator Łukasz Żal ("Zimna wojna") zadebiutuje w Hollywood. Filmowiec odpowiada za zdjęcia w filmie "Im Thinking of Ending Thing" z Brie Larson i Jesse'em Plemonsem w obsadzie.

Dwukrotnie nominowany do Oscara Łukasz Żal ("Zimna wojna", "Ida") został doceniony w Hollywood. Polski filmowiec został zaproszony do pracy nad filmem "Im Thinking of Ending Thing" z Brie Larson i Jesse'em Plemonsem w rolach głównych. Reżyserem filmu jest laureat Oscara Charlie Kaufman, autor fabuł m.in. "Być jak John Malkovich", "Adaptacji" i "Zakochanego bez pamięci". Film będzie adaptacją książki "Może pora z tym skończyć" Iaina Reida. Produkcję finansuje Netflix. 

Łukasz Żal  (ur. 24 czerwca 1981 w Koszalinie) – polski operator filmowy, dwukrotnie nominowany do Oscara za zdjęcia do filmów "Ida" oraz "Zimna wojna". W 2007 ukończył studia na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracę zawodową zaczynał jako reżyser i twórca zdjęć do etiud szkolnych, był później operatorem kamery m.in. w serialu "Daleko od noszy" i w filmie "U Pana Boga za miedzą" w reżyserii Jacka Bromskiego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Filmweb.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kulisy rządowej pomocy dla niepełnosprawnych. Kopcińska: „Skorzysta pół miliona osób”

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Około pół miliona osób niepełnosprawnych, które są całkowicie niezdolne do pracy, skorzysta z rządowego wsparcia w wysokości 500 złotych miesięcznie. Szczegóły programu ujawniła dziś rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Jak poinformowała, koszt tego programu to 3 miliardy złotych.

- Dodatkowe 500 złotych, które w niedzielę zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, trafi do najbardziej potrzebujących osób niepełnosprawnych

- zapowiedziała rzecznik rządu w rozmowie z TVP Info. Jak mówiła, rząd chce wesprzeć osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki i całkowicie niezdolne do pracy. [polecam:https://niezalezna.pl/272057-plus-do-piatki-pis-premier-oglosil-propozycje-dla-niepelnosprawnych]

Kopcińska wyjaśniła, że "po licznych analizach" rząd zdecydował, że wsparcie w postaci 500 zł trafi do około pół miliona osób niepełnosprawnych z orzeczeniem o znacznej niepełnosprawności, które jednocześnie nie pobierają innych świadczeń, takich jak na przykład świadczenie emerytalne czy renta z tytułu nieudolności do pracy.

- Są to osoby, które oprócz renty socjalnej nie mają żadnych innych stałych źródeł utrzymania

- podkreśliła Kopcińska.

- Wsparcie będzie kierowane do osób dorosłych i nie będzie miał znaczenia wiek orzeczenia niepełnosprawności

- podkreśliła rzecznik rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/272070-pis-obiecuje-pieniadze-dla-niepelnosprawnych-co-na-to-hartwich-to-kolejny-policzek]

Poinformowała, że roczny koszt dla finansów publicznych takiego świadczenia wyniesie 3 mld zł. Rząd planuje sfinansować je z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych - tu roczne przychody rząd szacuje na 1,7 mld zł - oraz z podatku od sprzedaży detalicznej, z którego wpływy - według prognoz - mają wynieść od 1,5 do 1,7 mld zł.

- Projekt trafił do Sejmu jeszcze przed wakacjami. Chcemy, aby ustawa weszła w życie przed wyborami parlamentarnymi

- zaznaczyła Kopcińska

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl