Łukasz Żal zadebiutuje w Hollywood!

Polski operator Łukasz Żal ("Zimna wojna") zadebiutuje w Hollywood. Filmowiec odpowiada za zdjęcia w filmie "Im Thinking of Ending Thing" z Brie Larson i Jesse'em Plemonsem w obsadzie.

Łukasz Żal
fot. YouTube/mat.pras.

Dwukrotnie nominowany do Oscara Łukasz Żal ("Zimna wojna", "Ida") został doceniony w Hollywood. Polski filmowiec został zaproszony do pracy nad filmem "Im Thinking of Ending Thing" z Brie Larson i Jesse'em Plemonsem w rolach głównych. Reżyserem filmu jest laureat Oscara Charlie Kaufman, autor fabuł m.in. "Być jak John Malkovich", "Adaptacji" i "Zakochanego bez pamięci". Film będzie adaptacją książki "Może pora z tym skończyć" Iaina Reida. Produkcję finansuje Netflix. 

Łukasz Żal  (ur. 24 czerwca 1981 w Koszalinie) – polski operator filmowy, dwukrotnie nominowany do Oscara za zdjęcia do filmów "Ida" oraz "Zimna wojna". W 2007 ukończył studia na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracę zawodową zaczynał jako reżyser i twórca zdjęć do etiud szkolnych, był później operatorem kamery m.in. w serialu "Daleko od noszy" i w filmie "U Pana Boga za miedzą" w reżyserii Jacka Bromskiego. 

 Źródło: niezalezna.pl, Filmweb.pl

 

#zimna wojna #Brie Larson #Łukasz Żal

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo