Rabiej ma poważne kłopoty! Poseł PSL odpowiada wiceprezydentowi stolicy. Padają mocne słowa

Paweł Rabiej / Fotomag/Gazeta Polska

  

Paweł Rabiej udzielił wywiadu i rozpoczęła się burza. „Najpierw związki partnerskie, na koniec adopcja dzieci” – mówił wiceprezydent Warszawy. Nie minął jeden dzień i już zaczął się tłumaczyć. Rabiejowi odpowiedziała poseł z Koalicji Europejskiej. - Jestem przeciwna małżeństwom LGBT i jeszcze bardziej adoptowaniu przez nich dzieci – powiedziała w rozmowie z niezalezna.pl Urszula Pasławska.

Rabiej udzielił dziś wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej", w którym mówił m.in. o adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

"Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją"

- powiedział wiceprezydent Warszawy.

I rozpoczęła się burza. Rabiej się tłumaczył, oberwało mu się nawet od Rafała Trzaskowskiego.

Paweł Rabiej na lodzie. Wiceprezydentowi oberwało się nawet od Trzaskowskiego


Paweł Rabiej na lodzie. Wiceprezydentowi oberwało się nawet od Trzaskowskiego

Nie da się pogodzić chrześcijańskich wartości i obecnych działań Władysława Kosiniaka-Kamysza - tak mówi wielu regionalnych działaczy PSL, którzy nie mogą się pogodzić ze wstąpieniem "ludowców" do Koalicji Europejskiej.

Te kwestie na Twitterze poruszył Michał Dworczyk.

Urszula Pasławska w rozmowie z reporterem niezalezna.pl odpowiada. Padają mocne słowa:

Wypowiedz pana Rabieja nie powinna być szeroko komentowana politycznie, bo z mojej perspektywy wyraża jedynie jego prywatną opinię. W deklaracji Koalicji Europejskiej o LGBT nie ma ani słowa, mowa jest wyłącznie o strategii Polski w UE i gospodarce. W Polskim Stronnictwie Ludowym sprawy światopoglądowe traktujemy jako osobiste kwestie sumienia. Do tej wypowiedzi mogę się wiec odnieść nie jako polityk, a jako osoba prywatna: jestem przeciwna małżeństwom LGBT i jeszcze bardziej adoptowaniu przez nich dzieci

– powiedziała nam poseł PSL.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjski tankowiec przejęty przez Iran. W mediach podano, co dzieje się z załogą

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/cc0/Raw2Jpeg

  

W piątek irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła brytyjski tankowiec Stena Impero, na którym znajdowało się 23 członków załogi. Powodem przejęcia, który podaje Teheran, jest "nieprzestrzeganie międzynarodowego prawa morza". Dzisiaj szef regionalnych władz portowych poinformował, że cała załoga jest "bezpieczna i w dobrym zdrowiu".

W piątek tankowiec Stena Impero został przejęty przez irańską Gwardię Rewolucyjną w trakcie przeprawy przez cieśninę Ormuz z powodu - jak wyjaśnia Teheran - "nieprzestrzegania międzynarodowego prawa morza". Według właściciela tankowca jednostka płynęła, "ściśle przestrzegając zasad nawigacji i międzynarodowych regulacji".

Stena Impero płynęła do Arabii Saudyjskiej. Strona irańska uważa, że w piątek doszło do kolizji między tą jednostką a łodzią rybacką, po której łódź zaczęła wzywać pomocy, co statek pod brytyjską flagą zignorował.

Dzisiaj szef irańskich regionalnych władz portowych Allahmorad Afifipur w państwowej TV poinformował, że cała 23-osobowa załoga przejętego tankowca jest "bezpieczna i w dobrym zdrowiu".

- Wszyscy 23 członkowie załogi przebywający na statku w porcie Bandar Abbas są bezpieczni i w dobrym zdrowiu

 - oznajmił Afifipur.

Wielka Brytania potępiła przejęcie tankowca w Zatoce Perskiej przez Iran jako "wrogi akt", odrzucając wyjaśnienia Teheranu, że jednostka została przez irańską Gwardię Rewolucyjną odprowadzona do portu w Bandar Abbas i będzie objęta śledztwem po kolizji z łodzią rybacką.

Wśród załogi jest 18 obywateli Indii i trzech Rosjan; pochodzenie pozostałych dwóch członków załogi nie jest znane.

Polski MSZ wezwał Iran do poszanowania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl