Coraz bliżej do manewrów Joint Warrior

/ flickr.com

  

W ostatnią sobotę marca z udziałem żołnierzy z Wielkiej Brytanii oraz 12 sojuszniczych państw rozpoczną się w Szkocji dwutygodniowe manewry pod kryptonimem Joint Warrior.

W ćwiczeniach, które przeprowadzone zostaną na poligonach zachodniego wybrzeża Szkocji, weźmie udział ponad 10 tys. żołnierzy Marynarki Wojennej i Sił Lotniczych Wielkiej Brytanii oraz krajów sojuszniczych. Poza Brytyjczykami pojawić się mają wojskowi z Belgii, Kanady, Danii, Estonii, Francji, Niemiec, Włoch, Łotwy, Litwy, Holandii, Norwegii, Hiszpanii oraz Stanów Zjednoczonych. Zaangażowanych zostanie 40 okrętów i 59 samolotów. 

W trakcie dwutygodniowych manewrów wojskowi zostaną podzieleni na dwie drużyny, które będą realizowały różnego rodzaju scenariusze uprzednio przygotowane przez Centrum Operacji Morskich HM Naval Base Clyde. Przewidziano ponadto ćwiczenia z desantu morskiego oraz  trening z użyciem ostrej amunicji.

Pierwsze z manewrów Joint Warrior zostały przeprowadzone w 1946 r. Ćwiczenia odbywają się dwa razy do roku: wiosną i jesienią. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Morawiecki ujawnia kulisy negocjacji ws. Brexitu: Z mozołem wypracowaliśmy dobre stanowisko

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki informując o ustaleniach szczytu 27 państw członkowskich ws. Brexitu podkreślił, że pokazano dobrą wolę 27 państw członkowskich. „Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe stanowisko”.

Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala W. Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach parlamentu brytyjskiego, ale pewną datą graniczną, wyznaczoną również przez procedury brytyjskiej jest ten 12 kwiecień.
- powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu UE27 premier Morawiecki.

Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE jest bardzo ważna.

Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców – zabezpieczone.  Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia.
- mówił premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl