Coraz bliżej do manewrów Joint Warrior

/ flickr.com

  

W ostatnią sobotę marca z udziałem żołnierzy z Wielkiej Brytanii oraz 12 sojuszniczych państw rozpoczną się w Szkocji dwutygodniowe manewry pod kryptonimem Joint Warrior.

W ćwiczeniach, które przeprowadzone zostaną na poligonach zachodniego wybrzeża Szkocji, weźmie udział ponad 10 tys. żołnierzy Marynarki Wojennej i Sił Lotniczych Wielkiej Brytanii oraz krajów sojuszniczych. Poza Brytyjczykami pojawić się mają wojskowi z Belgii, Kanady, Danii, Estonii, Francji, Niemiec, Włoch, Łotwy, Litwy, Holandii, Norwegii, Hiszpanii oraz Stanów Zjednoczonych. Zaangażowanych zostanie 40 okrętów i 59 samolotów. 

W trakcie dwutygodniowych manewrów wojskowi zostaną podzieleni na dwie drużyny, które będą realizowały różnego rodzaju scenariusze uprzednio przygotowane przez Centrum Operacji Morskich HM Naval Base Clyde. Przewidziano ponadto ćwiczenia z desantu morskiego oraz  trening z użyciem ostrej amunicji.

Pierwsze z manewrów Joint Warrior zostały przeprowadzone w 1946 r. Ćwiczenia odbywają się dwa razy do roku: wiosną i jesienią. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Szczęśliwy finał poszukiwań

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Dzięki szybkiemu zawiadomieniu o zaginięciu osoby, jeszcze tego samego dnia służby pracujące w terenie odnalazły zaginionego.

Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zostali powiadomieni przez mieszkankę Tarnowa, o zaginięciu jej 36-letniego syna. Z przekazanej przez kobietę informacji wynikało, że po rodzinnej kłótni syn opuścił mieszkanie, a pozostawiony w domu list wskazywał, że jest w kiepskiej kondycji psychicznej i może dojść do najgorszego.

Z zawiadomienia kobiety wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu w poniedziałek około godziny 21.00 i od tej pory nie dał znaku życia. Istniało przypuszczenie, że może się udać pociągiem w nieznanym nikomu kierunku.
Po przyjęciu zgłoszenia policjanci rozpoczęli natychmiast poszukiwania
, sprawdzając m.in. teren tarnowskiego dworca, gdzie okazywali zdjęcie zaginionego pracownikom Polskich Kolei Państwowych.

Okazało się, że było to dobre posunięcie, bo kilka godzin później jeden z pracowników ochrony dworca zauważył na peronie mężczyznę, do złudzenia przypominającego osobę ze zdjęcia. Dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum potwierdzili, że jest to zaginiony 36-latek, o czym powiadomili zdenerwowaną matkę.

Tym razem pomoc przyszła na czas i miejmy nadzieję, że nieporozumienia zostaną szybko wyjaśnione.

"Pamiętajmy, kiedy istnieje zagrożenia życia lub zdrowia osoby, nie wahajmy się i czym prędzej zgłośmy ten fakt na policję. W takich przypadkach czas ma wielkie znaczenie" - przypomina policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl