Tomasz Sakiewicz z Budapesztu: My chcemy jednej Europy!

Tomasz Sakiewicz / facebook.com/GazetaPolskaPL

  

Uczestnicy VII Wielkiego Wyjazdu na Węgry dotarli dziś rano do Budapesztu. Tomasz Sakiewicz w rozmowie z niezalezna.pl ocenił, że już od początku wyjazdu atmosfera jest wspaniała. - My chcemy jednej Europy, chcemy się jednoczyć, ale pod flagami biało-czerwonymi i węgierskimi, nie pod jedną flagą unijną – powiedział.

Dziś rano specjalny pociąg z Warszawy dotarł do Budapesztu. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” dziękował Polskim Kolejom Państwowym. „ Pociąg bez żadnych problemów, bez awarii dojechał do Budapesztu. Było bardzo wygodnie” – powiedział i zwrócił uwagę na niezwykłą atmosferę.

Wspaniały wyjazd, przypomina mi ten pierwszy jeżeli chodzi o atmosferę. W tym roku pojechało mnóstwo młodych ludzi. Jest to dla nas zupełne zaskoczenie, że nasi klubowicze się tak odmłodzili. Wielu z uczestników Wyjazdu chce się zapisywać do Klubów „Gazety Polskiej”, jadą pierwszy raz. Niemal połowa całego pociągu były to osoby do 30. roku życia

– mówił w rozmowie z niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz.

Uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry wezmą udział w obchodach święta narodowego Węgier w rocznicę wybuchu rewolucji węgierskiej 1848 r. Zaplanowano przemówienia premierów oby państw, Mateusza Morawieckiego i Viktora Orbana. Głos zabiorą również Tomasz Sakiewicz, László Csizmadia - prezes CÖF-CÖKA-CET.

„Kontekst jest bardzo ważny, stąd pewnie wizyta premiera. Za kilka tygodni odbędą  się wybory do europarlamentu. Wspólne święto polsko-węgierskie jest pewnym sposobem pokazania tego, o co chodzi Polakom i Węgrom. My chcemy jednej Europy, chcemy się jednoczyć, ale pod flagami biało-czerwonymi i węgierskimi, nie pod jedną flagą unijną. To jest może przesłanie, które stąd płynie, że jedna Europa, to jest Europa, która zachowuje tożsamość narodów, ale jednocześnie otwiera granice i łączy ludzi

– powiedział nam redaktor Sakiewicz.


W Budapeszcie w piątek nie zabraknie również premiera Mateusza Morawieckiego. Szef polskiego rządu objął VII Wielki Wyjazd na Węgry honorowym patronatem.

Uczestnicy VII Wielkiego Wyjazdu na Węgry wezmą udział w oficjalnych uroczystościach z okazji węgierskiego Święta Narodowego, upamiętniającego rewolucję z 1848 r. i złożą kwiaty przed pomnikiem gen. Józefa Bema. Przy pomniku odbędą się też polsko-węgierskie uroczystości, w których wezmą udział m.in. deputowany Bence Rétvári, a głos zabiorą m.in. Tomasz Sakiewicz i László Csizmadia, prezes CÖF-CÖKA-CET. Nie zapomnimy o złożeniu hołdu ofiarom mordu katyńskiego przed ich pomnikiem w Budapeszcie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koncert Pawła Piekarczyka

/ niezalezna.pl

  

Zapraszamy na koncert Pawła Piekarczyka - barda środowisk patriotycznych. Koncert odbędzie się już dzisiaj (niedziela, 19 maja) w kościele św. Cyryla i Metodego - 215 Hill St, Boonton NJ, 07005. Wstęp wolny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl