Budujemy zręby nowej Unii

  

Tegoroczny, siódmy już Wielki Wyjazd na Węgry środowisk klubów „Gazety Polskiej” przebiega w niezwykłej atmosferze politycznej. Za dosłownie kilka tygodni odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które – wszystko na to wskazuje – przesądzą o przyszłym kształcie Unii Europejskiej. Propozycja, o której mówią zarówno Polacy, jak i Węgrzy, to wizja Unii respektującej tożsamość narodów. Unii, w której poszczególne nacje zachowują to, co jest w nich najlepsze: religię, kulturę, język – te wszystkie elementy własnej tożsamości, które stanowią o ich specyfice i wyjątkowości. Jednocześnie zaś te nacje potrafią ze sobą być i zgodnie współpracować.

Jest to kontrpropozycja dla totalitaryzmu liberalno-lewicowego, który niestety w obecnej Unii Europejskiej dominuje, i który chce te tożsamości wytrzeć. Jednak siły, którą pokazujemy, będąc z tysiącami ludzi na ulicach Budapesztu, razem z naszymi węgierskimi przyjaciółmi, nie da się zatrzeć ani przemilczeć. Tu zbudujemy zręby Unii, która zdoła przetrwać tyle, ile przetrwała pierwsza unia w Europie, jaką była Pierwsza Rzeczpospolita, Rzeczpospolita Obojga Narodów. I właśnie do jej tradycji nawiązujemy.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts