"Kurier" od dziś w kinach!

"Kurier" już w kinach / fot. Bartosz Mrozowski/Kino Świat/mat.pras.

  

15 marca na ekrany kin w całej Polsce wchodzi film „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego, o niezwykłych zdarzeniach z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy, to kolejny już w tym roku film, którego koproducentem jest Telewizja Polska.

Akcja historyczno-sensacyjnej opowieści o losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego – emisariusza rządu RP na uchodźstwie i Polskiego Państwa Podziemnego w trakcie II wojny światowej, toczy się w czasie bezpośrednio poprzedzającym wybuch Powstania Warszawskiego. Kurier, którego misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej,  ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy zostaje przerzucony z hotelu Savoy do Żabna…

Reżyserem opartego na faktach „Kuriera” jest Władysław Pasikowski. W głównej roli widzowie zobaczą młodego aktora Philippe Tłokińskiego. W filmie wystąpiła również plejada polskich gwiazd, m.in. Grzegorz Małecki, Rafał Królikowski, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Adam Woronowicz, Sławomir Orzechowski, Jan Frycz, Mariusz Bonaszewski.

Telewizja Polska w ostatnich latach powraca na pozycję ważnego gracza na rynku producentów filmowych. Mocno angażuje się w ważne polskie przedsięwzięcia filmowe, takie jak chociażby wielokrotnie nagrodzony „Wołyń”. Wśród najnowszych filmów koprodukowanych przez TVP warto wymienić także: „Kamerdynera” (premiera kinowa 21 września 2018); „Jak pies z kotem” (premiera kinowa 19 października 2018); „Eter” (premiera kinowa 30 listopada 2018);  „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” (premiera kinowa 25 stycznia 2019);  „Ułaskawienie” (premiera kinowa 22 lutego 2019); „Córka trenera” (premiera kinowa 29 lutego 2019).

Wiele z tych tytułów zostało już nagrodzonych na festiwalach filmowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych („Kamerdyner”, „Jak pies z kotem”, „Ułaskawienie”), a inne mogą się poszczycić sukcesem frekwencyjnym w kinach, np. „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”. Już w kwietniu premierę będzie miał kolejny koprodukowany przez TVP film – „Wilkołak”. To nagrodzony na festiwalach w Gdyni, Chicago i Tallinie obraz Adriana Panka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP mat.pras.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Henning-Kloska się ośmieszyła. Chciała wprowadzenia przepisu... który już obowiązuje

Paulina Henning-Kloska / twitter.com/printscreen

  

Podczas programu "7x24" w Telewizji Republika i Polskim Radiu 24 Katarzyna Gójska przypomniała pewną wymianę zdań, która miała miejsce w Sejmie podczas debaty poprzedzającej głosowanie nad nowelizacją ustawy zaostrzającą kary za pedofilię. Główną "bohaterką" była posłanka Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej, która domagała się wprowadzenia przepisu, który w polskim prawie... obowiązuje od kilku miesięcy. Ponadto klub PO-KO do którego posłanka należy, głosował przeciwko temu rozwiązaniu.

Katarzyna Gójska w dzisiejszym programie "7x24" przypomniała bardzo ciekawą wymianę zdań z Sejmu.

Osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądu za pedofilię powinny mieć z ustawy dożywotni zakaz pracy z dziećmi, i ten zakaz powinien być bezwzględnie respektowany. Dlaczego przy tak dużym zaostrzeniu przepisów w kodeksie karnym nie chcecie tej zasady wpisać do ustawy? Tego oczekują Polki i Polacy 

- wykrzykiwała Paulina Henning-Kloska z sejmowej mównicy. Zwróciła się nawet bezpośrednio do prezesa PiS, by poparł tę poprawkę.

Posłankę Nowoczesnej uświadomił dopiero wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który przypomniał, że taki przepis w polskim prawie... już istnieje.

Himalaje hipokryzji. Przepis ten dotyczący obligatoryjnego dożywotniego zakazu pracy z dziećmi jest dzisiaj w kodeksie karnym. Wprowadziliśmy go przy okazji wprowadzania rejestru pedofilów. Obowiązuje od 1 października 2017 roku

- przypomniał minister.

Głosowaliście przeciwko. Przeciwko rejestrowi pedofilów i przeciwko obowiązkowemu dożywotniemu zakazowi pracy z dziećmi

- przypomniał posłom totalnej opozycji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl