"Kurier" od dziś w kinach!

"Kurier" już w kinach / fot. Bartosz Mrozowski/Kino Świat/mat.pras.

  

15 marca na ekrany kin w całej Polsce wchodzi film „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego, o niezwykłych zdarzeniach z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy, to kolejny już w tym roku film, którego koproducentem jest Telewizja Polska.

Akcja historyczno-sensacyjnej opowieści o losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego – emisariusza rządu RP na uchodźstwie i Polskiego Państwa Podziemnego w trakcie II wojny światowej, toczy się w czasie bezpośrednio poprzedzającym wybuch Powstania Warszawskiego. Kurier, którego misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej,  ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy zostaje przerzucony z hotelu Savoy do Żabna…

Reżyserem opartego na faktach „Kuriera” jest Władysław Pasikowski. W głównej roli widzowie zobaczą młodego aktora Philippe Tłokińskiego. W filmie wystąpiła również plejada polskich gwiazd, m.in. Grzegorz Małecki, Rafał Królikowski, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Adam Woronowicz, Sławomir Orzechowski, Jan Frycz, Mariusz Bonaszewski.

Telewizja Polska w ostatnich latach powraca na pozycję ważnego gracza na rynku producentów filmowych. Mocno angażuje się w ważne polskie przedsięwzięcia filmowe, takie jak chociażby wielokrotnie nagrodzony „Wołyń”. Wśród najnowszych filmów koprodukowanych przez TVP warto wymienić także: „Kamerdynera” (premiera kinowa 21 września 2018); „Jak pies z kotem” (premiera kinowa 19 października 2018); „Eter” (premiera kinowa 30 listopada 2018);  „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” (premiera kinowa 25 stycznia 2019);  „Ułaskawienie” (premiera kinowa 22 lutego 2019); „Córka trenera” (premiera kinowa 29 lutego 2019).

Wiele z tych tytułów zostało już nagrodzonych na festiwalach filmowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych („Kamerdyner”, „Jak pies z kotem”, „Ułaskawienie”), a inne mogą się poszczycić sukcesem frekwencyjnym w kinach, np. „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”. Już w kwietniu premierę będzie miał kolejny koprodukowany przez TVP film – „Wilkołak”. To nagrodzony na festiwalach w Gdyni, Chicago i Tallinie obraz Adriana Panka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP mat.pras.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto odpowiedź Biedronia na „nową piątkę PiS”. Rząd stawia na rodzinę, Wiosna… na LGBT

Robert Biedroń / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Partia Wiosna najwidoczniej pozazdrościła Prawu i Sprawiedliwości i zapowiada, że również będzie miała swoją "piątkę" - czyli pakiet propozycji programowych. Dotyczyć ona będzie... środowiska LGBT. Podczas gdy partia rządząca stawia na rozwój rodziny, Biedroń i spółka chcą zadbać o gejów, lesbijki oraz osoby bi i transseksualne.

Sylwia Spurek, która dołączyła do Wiosny na początku marca i koordynuje prace doradców ugrupowania ds. polityki społecznej, poinformowała, że jej zespół pracuje obecnie nad szczegółami pięciu propozycji... dla środowisk LGBT.

To: możliwość legalizacji związków partnerskich, zapewnienie prawa do zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe, nowelizacja Kodeksu karnego dot. przestępstw z nienawiści, tak aby uwzględnił on przestępstwa motywowane orientacją seksualną ofiary, nowe regulacje w zakresie "uzgodnienia płci" oraz edukacja antydyskryminacyjna.

"W naszej ocenie związki partnerskie dla par jednopłciowych powinny być wprowadzone już dawno"

- podkreśliła.

Szefowa zespołu doradców Wiosny ds. polityki społecznej zwróciła również uwagę, odnosząc się do formułowanego przez część środowisk LGBT postulatu legalizacji adopcji dzieci dla par jednopłciowych, że w Polsce już teraz żyją dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe, urodzone np. w poprzednich związkach tych osób albo adoptowane za granicą, gdzie prawo to przysługuje także parom jednopłciowym.

Dopytywana, czy uregulowanie sytuacji takich osób może być kolejnym, "szóstym" postulatem partii Biedronia w przyszłym Sejmie, działaczka przyznała, że Wiosna... zastanawia się nad tym.

Czyli - krótko mówiąc - plan Rabieja może zostać wcielony w życie, gdyby to ta partia zyskała uznanie wyborców. [polecam:https://niezalezna.pl/263151-rabiej-wywolal-burze-a-teraz-sie-tlumaczy-to-moje-prywatne-zdanie]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl