Uczestnicy Wielkiego Wyjazdu już w Krakowie! Krótki postój i - do Budapesztu!

/ Twitter.com/Tomasz Sakiewicz

  

Pociąg z uczestnikami VII Wielkiego Wyjazdu na Węgry po godz. 21:00 zatrzymał się na dworcu Kraków Główny, by zabrać kolejnych pasażerów w podróż do węgierskiej stolicy. Postój potrwał około 40 minut i o 21.45 specjalny pociąg ruszył w dalszą drogę do Budapesztu. Tegoroczny wyjazd odbywa się pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.

Kilka minut po godzinie 21:00 specjalny pociąg PKP Intercity z uczestnikami VII Wielkiego Wyjazdu na Węgry dotarł do stacji Kraków Główny.

W Krakowie dosiądą kolejni pasażerowie-uczestnicy wyjazdu i pociąg ruszy do Budapesztu, gdzie kilka tysięcy klubowiczów „Gazety Polskiej” z całego kraju weźmie udział w węgierskim Święcie Narodowym, upamiętniającym rewolucję z 1848 r.

O 21.45 pociąg ruszył w dalszą drogę do Budapesztu.


Z dworca Warszawa Centralna pociąg wyruszył po godz. 15:00.

Wraz z klubowiczami do niego wsiadł redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

Krótki postój w Krakowie jest stałą tradycją Wielkich Wyjazdów na Węgry.


Tak wyglądał krótki postój na dworcu Kraków Główny podczas ubiegłorocznego Wyjazdu.

- Już od 2012 r. jeździmy na Węgry. Tym razem z pewnością w Budapeszcie pojawi się kilka tysięcy osób z całej Polski. Tylko jednym pociągiem ruszy w podróż 600 osób, ale wielu przyjeżdża na własną rękę.

- mówi Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”.

Tym razem wyjazd budzi ogromne zainteresowanie mediów.

- To cieszy, bo w 2012 r. media całkowicie przemilczały obecność w Budapeszcie prawie 10 tys. Polaków.

- przypomina Kapuściński.

Uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry dojadą do Budapesztu w piątek rano. Tego dnia wezmą udział w oficjalnych uroczystościach i złożą również kwiaty przed pomnikiem gen. Józefa Bema. Według nieoficjalnych informacji wspólnie z klubowiczami uczyni to premier Mateusz Morawiecki. Przy pomniku odbędą się też polsko-węgierskie uroczystości, w których wezmą udział m.in. deputowany Bence Rétvári, a głos zabiorą m.in. Tomasz Sakiewicz i László Csizmadia, prezes CÖF-CÖKA-CET. Nie zapomnimy o złożeniu hołdu ofiarom mordu katyńskiego przed ich pomnikiem w Budapeszcie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież pozdrowił Polaków

/ / Jeffrey Bruno; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Papież Franciszek pozdrowił Polaków, uczestniczących w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do bazyliki w Piekarach Śląskich. Słowa pozdrowień skierował podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Watykanie.

Zwracając się do wiernych przybyłych na modlitwę Regina coeli, papież powiedział: "Kieruję pozdrowienie i błogosławieństwo dla polskich pielgrzymów którzy uczestniczą w wielkiej pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Piekarach Śląskich".

Franciszek zauważył, że na placu Świętego Piotra zgromadziło się wielu Polaków.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę do Królowej Niebios Franciszek podkreślił, że Kościół realizuje swą misję poprzez "konkretny styl życia, który charakteryzują niektóre wymogi". To - jak wskazał - "wiara w Pana i przestrzeganie Jego Słowa, uległość wobec działania Ducha, który nieustannie czyni żywym i obecnym Zmartwychwstałego Pana, przyjęcie Jego pokoju i świadectwo dawane poprzez postawę otwartości i spotkania z drugim człowiekiem".

"By to zrealizować, Kościół nie może trwać nieruchomo, lecz jest wezwany do tego, by przy czynnym udziale każdego ochrzczonego, działał jako wspólnota w drodze

- mówił papież. - Chodzi o uwolnienie się od więzi doczesnych, jakie stanowią nasze poglądy, nasze strategie, nasze cele, które często obciążają drogę wiary".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl