Mieszkanie Plus w kolejnych gminach. Powstanie łącznie prawie 500 mieszkań

W trzech miastach - Wieluniu, Oławie oraz Witnicy - oraz na terenie gminy Zakliczyn w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie łącznie blisko 500 mieszkań w standardzie "pod klucz" o średnim metrażu 51 mkw. W większości - planowany termin rozpoczęcia prac budowalnych to pierwszy kwartał roku 2020. - Struktura mieszkań była szeroko konsultowana z władzami miasta, dlatego to osiedle zostało skrojone na miarę lokalnej społeczności - mówił podczas konferencji prasowej w Wieluniu Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

fot. Urząd Miasta Oława

W urzędzie miejskim w Zakliczynie (woj. małopolskie) został ogłoszony przetarg na wybór generalnego wykonawcy inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. W dwóch lokalizacjach na terenie gminy Zakliczyn - w Lutosławicach i Paleśnicy - powstaną bloki o łącznej liczbie 70 mieszkań. Autorem projektu jest pracownia ART Artur Grodziński. 

W Lutosławicach powstanie 4-kondygnacyjny blok z 40-toma mieszkaniami i miejscami parkingowymi. W odległości 800 m od planowanej inwestycji znajdują się sklepy, lokale gastronomiczne,  a w bezpośrednim sąsiedztwie  szkoła podstawowa. Z kolei w Paleśnicy powstanie 3-kondygnacyjny blok z 30-toma mieszkaniami. Przewiduje się 30 miejsc parkingowych. W promieniu 400 metrów znajdują się – kościół, szkoła, dwa przystanki autobusowe oraz sklep spożywczy. Przewiduje się, że w obydwu lokalizacjach powstaną  mieszkania 2- i 3-pokojowe o średnim metrażu  50 mkw. 

Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to drugi kwartał 2019 roku. Inwestycja w Zakliczynie jest najbardziej zaawansowaną spośród ponad 20 projektów w województwie małopolskim.


Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Oławie zostanie zrealizowana na blisko 4-hektarowej działce przy ul. Paderewskiego. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, powstaną trzy 4-kondygnacyjne budynki, który pomieszczą 144 mieszkania o różnorodnej strukturze  - od około 30 metrowych kawalerek, przez mieszkania dwupokojowe po ponad 60 metrowe M3. Projekt powstanie w oparciu o koncepcję przygotowaną przez lubelską pracownię Jacek Kowalczuk Architekt.

- Mieszkanie Plus w Oławie to nasza kolejna inwestycja w województwie dolnośląskim. Współpraca z tym regionem może się przełożyć na budowę blisko 9 tys. mieszkań. Na Dolnym Śląsku współpracujemy z samorządami dużych miast jak Wrocław, średnich tj. Wałbrzych, gdzie już niebawem do 192 mieszkań wprowadza się pierwsi najemcy, a także z mniejszymi gminami jak Oława, która także potrzebuje nowoczesnych i dostępnych cenowo mieszkań, by dać atrakcyjną alternatywę dla żyjących tu rodzin

– mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

Teren, na którym będzie realizowana inwestycja jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo – usługowych. W promieniu 400 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane liczne sklepy spożywcze, poczta, placówki usługowe, oświatowe oraz przystanki autobusowe. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to I kwartał 2020 roku.


W Witnicy (woj. lubuskie) powstanie 77 mieszkań w standardzie „pod klucz” na niespełna hektarowej działce przy ul. Poprzecznej. Powstanie tam 4-kondygnacyjny budynek, w którym znajdą się kawalerki, mieszkania dwupokojowe, a także mieszkania większe o metrażu ponad 60 mkw. Koncepcję, będącą podstawą projektu, przygotowała lubelska pracownia architektoniczna W2 Studio.

W niedalekiej okolicy znajdują się sklepy spożywcze, przychodnie, a także apteka oraz poczta. W promieniu kilometra znajdują się placówki edukacyjne - przedszkole, szkoła podstawowa, liceum i technikum, a także żłobek, który powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch Plus. Prace budowlane mają ruszyć w I kwartale 2020 roku.


200 mieszkań "pod klucz" w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie w Wieluniu, gdzie na ponaddwuhektarowej działace u zbiegu ulic Sadowej i Agrestowej stanąć mają cztery budynki. Osiedle przewiduje zarówno lokale jedno-, dwu-, trzy- jak i czteropokojowe. Średnia powierzchnia lokalu to 51 mkw .

W promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane liczne sklepy spożywcze, przychodnie, a także apteka oraz poczta. Na osiedlu, oprócz bloków mieszkalnych, przewidziano budowę żłobka w ramach programu rządowego Maluch Plus. Prace budowlane mają rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku

- Wieluń, to kolejne po Łowiczu, miasto w województwie łódzkim, które dziś przystępuje do faktycznej realizacji programu Mieszkanie Plus. W doskonałej lokalizacji, którą wskazała gmina Wieluń, powstanie osiedle, gdzie zamieszka 200 rodzin. Struktura mieszkań była szeroko konsultowana z władzami miasta, dlatego to osiedle zostało skrojone na miarę lokalnej społeczności. Już w przyszłym miesiącu rozpoczniemy projektowanie osiedla a na początku przyszłego roku zobaczymy się tu, na tej działce, i wbijemy pierwszą łopatę pod Mieszkanie Plus w Wieluniu

– podkreślił Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.


Mieszkanie Plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzającym do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania. PFR Nieruchomości, który komercyjne realizuje program Mieszkanie Plus, inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe – zarówno w małych, jak i dużych miastach. 

W ramach programu Mieszkanie Plus oddano już do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu bieżącego roku najemcy wprowadzą się do 364 Mieszkań Plus w Gdyni, Wałbrzychu. Trwa także budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach, a blisko 7 tysięcy mieszkań znajduje się w procesie projektowania.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Zakliczyn #Witnica #Oława #Wieluń #Jarosław Kołodziejczyk #Mieszkanie plus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo