Mieszkanie Plus w kolejnych gminach. Powstanie łącznie prawie 500 mieszkań

/ fot. Urząd Miasta Oława

  

W trzech miastach - Wieluniu, Oławie oraz Witnicy - oraz na terenie gminy Zakliczyn w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie łącznie blisko 500 mieszkań w standardzie "pod klucz" o średnim metrażu 51 mkw. W większości - planowany termin rozpoczęcia prac budowalnych to pierwszy kwartał roku 2020. - Struktura mieszkań była szeroko konsultowana z władzami miasta, dlatego to osiedle zostało skrojone na miarę lokalnej społeczności - mówił podczas konferencji prasowej w Wieluniu Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

W urzędzie miejskim w Zakliczynie (woj. małopolskie) został ogłoszony przetarg na wybór generalnego wykonawcy inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. W dwóch lokalizacjach na terenie gminy Zakliczyn - w Lutosławicach i Paleśnicy - powstaną bloki o łącznej liczbie 70 mieszkań. Autorem projektu jest pracownia ART Artur Grodziński. 

W Lutosławicach powstanie 4-kondygnacyjny blok z 40-toma mieszkaniami i miejscami parkingowymi. W odległości 800 m od planowanej inwestycji znajdują się sklepy, lokale gastronomiczne,  a w bezpośrednim sąsiedztwie  szkoła podstawowa. Z kolei w Paleśnicy powstanie 3-kondygnacyjny blok z 30-toma mieszkaniami. Przewiduje się 30 miejsc parkingowych. W promieniu 400 metrów znajdują się – kościół, szkoła, dwa przystanki autobusowe oraz sklep spożywczy. Przewiduje się, że w obydwu lokalizacjach powstaną  mieszkania 2- i 3-pokojowe o średnim metrażu  50 mkw. 

Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to drugi kwartał 2019 roku. Inwestycja w Zakliczynie jest najbardziej zaawansowaną spośród ponad 20 projektów w województwie małopolskim.


Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Oławie zostanie zrealizowana na blisko 4-hektarowej działce przy ul. Paderewskiego. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, powstaną trzy 4-kondygnacyjne budynki, który pomieszczą 144 mieszkania o różnorodnej strukturze  - od około 30 metrowych kawalerek, przez mieszkania dwupokojowe po ponad 60 metrowe M3. Projekt powstanie w oparciu o koncepcję przygotowaną przez lubelską pracownię Jacek Kowalczuk Architekt.

- Mieszkanie Plus w Oławie to nasza kolejna inwestycja w województwie dolnośląskim. Współpraca z tym regionem może się przełożyć na budowę blisko 9 tys. mieszkań. Na Dolnym Śląsku współpracujemy z samorządami dużych miast jak Wrocław, średnich tj. Wałbrzych, gdzie już niebawem do 192 mieszkań wprowadza się pierwsi najemcy, a także z mniejszymi gminami jak Oława, która także potrzebuje nowoczesnych i dostępnych cenowo mieszkań, by dać atrakcyjną alternatywę dla żyjących tu rodzin

– mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

Teren, na którym będzie realizowana inwestycja jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo – usługowych. W promieniu 400 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane liczne sklepy spożywcze, poczta, placówki usługowe, oświatowe oraz przystanki autobusowe. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to I kwartał 2020 roku.


W Witnicy (woj. lubuskie) powstanie 77 mieszkań w standardzie „pod klucz” na niespełna hektarowej działce przy ul. Poprzecznej. Powstanie tam 4-kondygnacyjny budynek, w którym znajdą się kawalerki, mieszkania dwupokojowe, a także mieszkania większe o metrażu ponad 60 mkw. Koncepcję, będącą podstawą projektu, przygotowała lubelska pracownia architektoniczna W2 Studio.

W niedalekiej okolicy znajdują się sklepy spożywcze, przychodnie, a także apteka oraz poczta. W promieniu kilometra znajdują się placówki edukacyjne - przedszkole, szkoła podstawowa, liceum i technikum, a także żłobek, który powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch Plus. Prace budowlane mają ruszyć w I kwartale 2020 roku.


200 mieszkań "pod klucz" w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie w Wieluniu, gdzie na ponaddwuhektarowej działace u zbiegu ulic Sadowej i Agrestowej stanąć mają cztery budynki. Osiedle przewiduje zarówno lokale jedno-, dwu-, trzy- jak i czteropokojowe. Średnia powierzchnia lokalu to 51 mkw .

W promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane liczne sklepy spożywcze, przychodnie, a także apteka oraz poczta. Na osiedlu, oprócz bloków mieszkalnych, przewidziano budowę żłobka w ramach programu rządowego Maluch Plus. Prace budowlane mają rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku

- Wieluń, to kolejne po Łowiczu, miasto w województwie łódzkim, które dziś przystępuje do faktycznej realizacji programu Mieszkanie Plus. W doskonałej lokalizacji, którą wskazała gmina Wieluń, powstanie osiedle, gdzie zamieszka 200 rodzin. Struktura mieszkań była szeroko konsultowana z władzami miasta, dlatego to osiedle zostało skrojone na miarę lokalnej społeczności. Już w przyszłym miesiącu rozpoczniemy projektowanie osiedla a na początku przyszłego roku zobaczymy się tu, na tej działce, i wbijemy pierwszą łopatę pod Mieszkanie Plus w Wieluniu

– podkreślił Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.


Mieszkanie Plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzającym do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania. PFR Nieruchomości, który komercyjne realizuje program Mieszkanie Plus, inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe – zarówno w małych, jak i dużych miastach. 

W ramach programu Mieszkanie Plus oddano już do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu bieżącego roku najemcy wprowadzą się do 364 Mieszkań Plus w Gdyni, Wałbrzychu. Trwa także budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach, a blisko 7 tysięcy mieszkań znajduje się w procesie projektowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przedsiębiorcy w rękach CBA. Chodzi o wyłudzenia

CBA / cba.gov.pl

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś kolejne trzy osoby w sprawie wyłudzeń blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych. To przedsiębiorcy wystawiający fikcyjne faktury - wynika z ustaleń śledztwa.

Wcześniej w tej sprawie zatrzymano m.in. Michała L., wydawcę czasopism "Wprost" i "Do Rzeczy". Do pierwszych zatrzymań do tego postępowania doszło w kwietniu 2017 r. Łącznie jest 25 podejrzanych w tej sprawie.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali trzech przedsiębiorców. "Na podstawie wystawianych przez nich faktur do pozornych umów wyprowadzano pieniądze z masy upadłości firmy" - podkreślił Brodowski.

"Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem dolnośląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Dotyczy przekroczenia uprawnień przez syndyka masy upadłości i inne osoby, które miały wyprowadzać pieniądze z firmy i prać pieniądze poprzez szereg fikcyjnych podmiotów gospodarczych"

- dodał Brodowski.

W śledztwie CBA ustaliło, że zatrzymani mieli poprzez szereg pozornych umów i ustnych porozumień wystawiać fikcyjne faktury VAT, na podstawie których wyprowadzili pieniądze z masy upadłości jednej ze spółek.

Zatrzymani przez CBA mężczyźni po doprowadzeniu do prokuratury powinni usłyszeć zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, działania na szkodę spółki, przekroczenia uprawnień i fałszowania dokumentacji.

W kwietniu 2017 roku zatrzymano m.in. syndyka działającego na szkodę upadłych spółek. Prowadzący postępowanie nie wykluczają, że lista podejrzanych się powiększy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl