Koalicja Europejska i materializm dialektyczny 

  

Niespójność programowa Koalicji Europejskiej śmieszy i podważa jej wiarygodność. Kojarzone raczej z siermiężnością PSL w sojuszu z awangardą „postępu kulturowego” w postaci Nowoczesnej i Zielonych, sekretarz PZPR Miller obok działacza NSZ Schetyny, antyklerykalna Nowacka pod rękę z katolikiem Sonikiem itd.

Od początku było wiadomo, że jedynym spoiwem jest tu niechęć do PiS i pragnienie, „żeby było tak, jak było”. Wreszcie jednak KE znalazła formułę. Jej nowe hasło brzmi: „Koalicja Europejska: mamy różne pomysły na Polskę, ale jeden pomysł na Europę”. Tyle wymyślił na początek zespół programowy. Tylko że to bezsens. Polska jest przecież nierozerwalną częścią Europy. Jeśli mają inne pomysły na nasz kraj, a inne na Unię, to może będą chcieli nas ani chybi z tej Unii wyprowadzić? Kiedy poseł PSL Piotr Zgorzelski mówi: „Koniec z wywieszaniem białej flagi. Czas, aby Polska opuściła oślą ławkę, na którą wprowadził ją rząd PiS”, a zarazem popiera różne „programy” dla Polski i Europy, to brzmi jak wyznawca materializmu dialektycznego. To tylko w filozofii marksistowskiej ścieranie się przeciwieństw dawało nową jakość.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl