Przywódca mafijnej rodziny zastrzelony. Do zabójstwa doszło w dzielnicy milionerów

/ pixabay.com/CC0/Skitterphoto

  

W Nowym Jorku został zabity domniemany przywódca rodziny przestępczej Gambino - Francesco „Frank” Cali. Do zabójstwa doszło w nocy. Według okolicznych mieszkańców policja wciąż otacza jego dom, przed którym do niego strzelano.

Cali znany jako Frank lub „Frank Boy” żył w spokojnej dzielnicy Todt Hill na wyspie Staten Island. Policja została poinformowana w środę o godz. 21.17 o napadzie przed jego domem przy ulicy Hiltop Terrace.

Po przybyciu na miejsce zabójstwa funkcjonariusze znaleźli 53-letniego mężczyznę z wieloma ranami postrzałowymi. Karetka zabrała go do Staten Island University Hospital, gdzie stwierdzono zgon.

Jak powiedział PAP mieszkający w pobliżu polski lekarz Henryk Cioczek, do zabójstwa doszło w willowej dzielnicy milionerów w najbardziej ekskluzywnej części Staten Island. Dom mafiosa mieścił się kilkaset metrów od prywatnego pola golfowego Richmond County Country Club.

- Mieszkam w niedalekim sąsiedztwie, ok. 5 minut pieszo od jego domu. Kiedy przed chwilą przejeżdżałem obok, widziałem, że wciąż jest tam policja i wiele samochodów stacji telewizyjnych. Latał też helikopter. Ruch drogowy jest wciąż spowolniony

– powiedział Cioczek.

Zdaniem okolicznych mieszkańców - mówił lekarz - Calego najpierw potrąciła niewielka ciężarówka, po czym zaczęto strzelać.

- Wczorajsze zabójstwo było dla mnie szokiem. Nikt nie chce, żeby w jego sąsiedztwie coś takiego się działo. Myślę, że niewiele osób w ogóle wiedziało, że Cali mieszka tak blisko, wśród profesjonalistów, normalnych ludzi. Podobnie jak inni mafiosi starał się nie rzucać w oczy

– wskazał Cioczek. Kilka ulic dalej mieszkał zabity w roku 1985 ówczesny szef rodziny Gambino, Paul Castellano.

Cioczek przypomniał też, że niedaleko od miejsca zabójstwa jest dom, w którym Francis Ford Coppola kręcił „Ojca chrzestnego”. Nieopodal mieszkała rodzina Corleone, której historia stała się przedmiotem opowieści filmowej.

Amerykańskie media odnotowują, że w roku 2008 Calego i dziesiątki innych członków mafii aresztowano pod zarzutem ściągania haraczy. On sam przyznał się do wymuszenia i został skazany na 16 miesięcy więzienia.

- Zabójstwo Calego nastąpiło tego samego dnia, w którym Joseph Cammarano Jr., domniemany aktywny szef rodziny przestępczej Bonanno, został w trakcie procesu uniewinniony

 – pisze „The New York Times”. Około tygodnia wcześniej zmarł w więzieniu w wieku 85 lat Carmine J. Persico, długoletni szef rodziny przestępczej Colombo.

W październiku inny domniemany członek rodziny przestępczej, 71-letni Sylvester Zottola, został śmiertelnie zastrzelony obok restauracji McDonald's w dzielnicy Bronx. Miał rzekomo powiązania z rodziną przestępczą Bonanno.

Rodzina mafijna Gambino, której przewodził Cali, jest jedną z tzw. pięciu rodzin mafijnych w Nowym Jorku. Pozostałe to Bonanno, Colombo, Genovese i Lucchese.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto odpowiedź Biedronia na „nową piątkę PiS”. Rząd stawia na rodzinę, Wiosna… na LGBT

Robert Biedroń / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Partia Wiosna najwidoczniej pozazdrościła Prawu i Sprawiedliwości i zapowiada, że również będzie miała swoją "piątkę" - czyli pakiet propozycji programowych. Dotyczyć ona będzie... środowiska LGBT. Podczas gdy partia rządząca stawia na rozwój rodziny, Biedroń i spółka chcą zadbać o gejów, lesbijki oraz osoby bi i transseksualne.

Sylwia Spurek, która dołączyła do Wiosny na początku marca i koordynuje prace doradców ugrupowania ds. polityki społecznej, poinformowała, że jej zespół pracuje obecnie nad szczegółami pięciu propozycji... dla środowisk LGBT.

To: możliwość legalizacji związków partnerskich, zapewnienie prawa do zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe, nowelizacja Kodeksu karnego dot. przestępstw z nienawiści, tak aby uwzględnił on przestępstwa motywowane orientacją seksualną ofiary, nowe regulacje w zakresie "uzgodnienia płci" oraz edukacja antydyskryminacyjna.

"W naszej ocenie związki partnerskie dla par jednopłciowych powinny być wprowadzone już dawno"

- podkreśliła.

Szefowa zespołu doradców Wiosny ds. polityki społecznej zwróciła również uwagę, odnosząc się do formułowanego przez część środowisk LGBT postulatu legalizacji adopcji dzieci dla par jednopłciowych, że w Polsce już teraz żyją dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe, urodzone np. w poprzednich związkach tych osób albo adoptowane za granicą, gdzie prawo to przysługuje także parom jednopłciowym.

Dopytywana, czy uregulowanie sytuacji takich osób może być kolejnym, "szóstym" postulatem partii Biedronia w przyszłym Sejmie, działaczka przyznała, że Wiosna... zastanawia się nad tym.

Czyli - krótko mówiąc - plan Rabieja może zostać wcielony w życie, gdyby to ta partia zyskała uznanie wyborców. [polecam:https://niezalezna.pl/263151-rabiej-wywolal-burze-a-teraz-sie-tlumaczy-to-moje-prywatne-zdanie]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl