Przywódca mafijnej rodziny zastrzelony. Do zabójstwa doszło w dzielnicy milionerów

/ pixabay.com/CC0/Skitterphoto

  

W Nowym Jorku został zabity domniemany przywódca rodziny przestępczej Gambino - Francesco „Frank” Cali. Do zabójstwa doszło w nocy. Według okolicznych mieszkańców policja wciąż otacza jego dom, przed którym do niego strzelano.

Cali znany jako Frank lub „Frank Boy” żył w spokojnej dzielnicy Todt Hill na wyspie Staten Island. Policja została poinformowana w środę o godz. 21.17 o napadzie przed jego domem przy ulicy Hiltop Terrace.

Po przybyciu na miejsce zabójstwa funkcjonariusze znaleźli 53-letniego mężczyznę z wieloma ranami postrzałowymi. Karetka zabrała go do Staten Island University Hospital, gdzie stwierdzono zgon.

Jak powiedział PAP mieszkający w pobliżu polski lekarz Henryk Cioczek, do zabójstwa doszło w willowej dzielnicy milionerów w najbardziej ekskluzywnej części Staten Island. Dom mafiosa mieścił się kilkaset metrów od prywatnego pola golfowego Richmond County Country Club.

- Mieszkam w niedalekim sąsiedztwie, ok. 5 minut pieszo od jego domu. Kiedy przed chwilą przejeżdżałem obok, widziałem, że wciąż jest tam policja i wiele samochodów stacji telewizyjnych. Latał też helikopter. Ruch drogowy jest wciąż spowolniony

– powiedział Cioczek.

Zdaniem okolicznych mieszkańców - mówił lekarz - Calego najpierw potrąciła niewielka ciężarówka, po czym zaczęto strzelać.

- Wczorajsze zabójstwo było dla mnie szokiem. Nikt nie chce, żeby w jego sąsiedztwie coś takiego się działo. Myślę, że niewiele osób w ogóle wiedziało, że Cali mieszka tak blisko, wśród profesjonalistów, normalnych ludzi. Podobnie jak inni mafiosi starał się nie rzucać w oczy

– wskazał Cioczek. Kilka ulic dalej mieszkał zabity w roku 1985 ówczesny szef rodziny Gambino, Paul Castellano.

Cioczek przypomniał też, że niedaleko od miejsca zabójstwa jest dom, w którym Francis Ford Coppola kręcił „Ojca chrzestnego”. Nieopodal mieszkała rodzina Corleone, której historia stała się przedmiotem opowieści filmowej.

Amerykańskie media odnotowują, że w roku 2008 Calego i dziesiątki innych członków mafii aresztowano pod zarzutem ściągania haraczy. On sam przyznał się do wymuszenia i został skazany na 16 miesięcy więzienia.

- Zabójstwo Calego nastąpiło tego samego dnia, w którym Joseph Cammarano Jr., domniemany aktywny szef rodziny przestępczej Bonanno, został w trakcie procesu uniewinniony

 – pisze „The New York Times”. Około tygodnia wcześniej zmarł w więzieniu w wieku 85 lat Carmine J. Persico, długoletni szef rodziny przestępczej Colombo.

W październiku inny domniemany członek rodziny przestępczej, 71-letni Sylvester Zottola, został śmiertelnie zastrzelony obok restauracji McDonald's w dzielnicy Bronx. Miał rzekomo powiązania z rodziną przestępczą Bonanno.

Rodzina mafijna Gambino, której przewodził Cali, jest jedną z tzw. pięciu rodzin mafijnych w Nowym Jorku. Pozostałe to Bonanno, Colombo, Genovese i Lucchese.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent prosi o udział w wyborach

/ prezydent.pl

  

- Bardzo proszę wszystkich moich rodaków, wszystkich państwa, żeby do wyborów iść i tę odpowiedzialność, w jakimś sensie, na swoje barki wziąć - mówił dziennikarzom prezydent Andrzej Duda, który w Krakowie oddał głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zachęcam bardzo do tego głosowania, dlatego, że w ten sposób pokazujemy wszystkim innym państwom Unii Europejskiej i społeczeństwom, że bierzemy odpowiedzialność za te sprawy w swoje ręce, że demokracja w Polsce jest dojrzała - to jest właśnie kwestia uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego

 - mówił dziennikarzom prezydent Andrzej Duda.

Prezydent głos oddał w Obwodowej Komisji Wyborczej w Zespole Szkół nr 5 w Krakowie. Ok. godz. 12:30 pojawił się tam wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

To jest jedna z niewielu rzeczywiście demokratycznych instytucji w Unii Europejskiej, do której my wybieramy w wyborach bezpośrednich - wszystkie społeczeństwa Unii Europejskiej

 - podkreślał prezydent.

[polecam:https://niezalezna.pl/273109-para-prezydencka-zaglosowala-wyborach-do-pe]

Ja zachęcam do tego, żeby iść głosować, wybierać swoich przedstawicieli, bo oni nas potem w Unii Europejskiej, w tej instytucji europejskiej, jaką jest Parlament Europejski reprezentują, więc bardzo proszę wszystkich moich rodaków, wszystkich państwa, żeby do wyborów iść i tę odpowiedzialność, w jakimś sensie, na swoje barki wziąć. A przede wszystkim wybrać naszych przedstawicieli tak, żebyśmy byli w Europie jak najlepiej reprezentowali - my i nasze interesy

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl