Listy dla Birgfellnera próbowano przekazać w prokuraturze. Powód? "Podmiot nie istniał pod zgłoszonym adresem"

Gerald Birgfellner / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Pracownicy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (UCS) próbowali doręczyć Geraldowi Birgfellnerowi korespondencję urzędową w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Warszawie - wynika z informacji Izby Administracji Skarbowej w Warszawie przekazanych PAP.

- Pracownicy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (UCS) podjęli próbę doręczenia korespondencji urzędowej w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Warszawie, ponieważ wcześniejsza próba doręczenia dokumentów w siedzibie spółki była nieskuteczna. Podmiot, którego dotyczyła korespondencja, nie istniał pod adresem zgłoszonym do KRS. Tego typu działania podejmowane są standardowo w sytuacji, gdy nie jest możliwe doręczenie dokumentów w siedzibie podmiotu. Wynika to z art. 151a Ordynacji podatkowej

 - poinformowała PAP Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

- Z uwagi na obowiązek zachowania tajemnicy skarbowej nie jest możliwe podanie szczegółów korespondencji

 - dodano.

Radio ZET podało dzisiaj, że urzędnicy skarbówki chcieli w środę w budynku prokuratury wręczyć Geraldowi Birgfellnerowi informację o wszczęciu kontroli skarbowej wobec jednej ze spółek, której był prezesem. Według nieoficjalnych informacji Radia ZET urzędnicy skorzystali z pomocy prokuratury, bo kontrola ma być przeprowadzona na wniosek prokuratury. Chodzi o rozliczenia podatku VAT.

"To nie była próba zastraszania, tylko próba kontaktu z podatnikiem"

- tłumaczył Radiu ZET jeden z urzędników skarbówki. Wcześniej dwukrotnie nie udało im się doręczyć zawiadomienia o wszczęciu kontroli. Spółka Birgfellnera jest w likwidacji, a w KRS nie ma jego adresu zamieszkania. Zdaniem rozgłośni w drugiej ze spółek, w której Birgfellner był prezesem, trwa już kontrola skarbowa.

Wczoraj austriacki biznesmen Gerald Birgfellner ponownie stawił się w warszawskiej prokuraturze okręgowej w celu złożenia zeznań w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które pod koniec stycznia złożył w prokuraturze jeden z jego pełnomocników. Wcześniej prokuratura przesłuchiwała Birgfellnera 11, 13 i 28 lutego oraz 1 i 11 marca. Wydano też postanowienie o nałożeniu na Birgfellnera dwóch kar porządkowych po 3 tys. zł za niestawienie się na przesłuchaniach zaplanowanych na 21 i 22 lutego.

Mecenas Birgfellnera złoży skargę


Mecenas Birgfellnera złoży skargę

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież pozdrowił Polaków

/ / Jeffrey Bruno; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Papież Franciszek pozdrowił Polaków, uczestniczących w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do bazyliki w Piekarach Śląskich. Słowa pozdrowień skierował podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Watykanie.

Zwracając się do wiernych przybyłych na modlitwę Regina coeli, papież powiedział: "Kieruję pozdrowienie i błogosławieństwo dla polskich pielgrzymów którzy uczestniczą w wielkiej pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Piekarach Śląskich".

Franciszek zauważył, że na placu Świętego Piotra zgromadziło się wielu Polaków.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę do Królowej Niebios Franciszek podkreślił, że Kościół realizuje swą misję poprzez "konkretny styl życia, który charakteryzują niektóre wymogi". To - jak wskazał - "wiara w Pana i przestrzeganie Jego Słowa, uległość wobec działania Ducha, który nieustannie czyni żywym i obecnym Zmartwychwstałego Pana, przyjęcie Jego pokoju i świadectwo dawane poprzez postawę otwartości i spotkania z drugim człowiekiem".

"By to zrealizować, Kościół nie może trwać nieruchomo, lecz jest wezwany do tego, by przy czynnym udziale każdego ochrzczonego, działał jako wspólnota w drodze

- mówił papież. - Chodzi o uwolnienie się od więzi doczesnych, jakie stanowią nasze poglądy, nasze strategie, nasze cele, które często obciążają drogę wiary".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl