Nitras chciał wywołać sensację w mediach. Kancelaria Senatu szybko reaguje i oświadcza - "kłamstwo"

Sławomir Nitras / Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

  

Poseł Platformy Obywatelskiej bardzo lubi narzekać na to, jak jego partia jest traktowana w polskim parlamencie. Tym razem wyszło na jaw, że polityk nieco przekoloryzował swoje opowieści. "Nic takiego nie miało miejsca w Senacie" - oświadczyła Kancelaria Senatu. O co chodziło?

Poseł Nitras znany jest z uporczywego przeszkadzania w trakcie obrad Sejmu, za co nierzadko bywa karany przez prezydium. Nierzadko po wszystkim poseł Platformy Obywatelskiej postanawia się wyżalić.

Tym razem chciał stanąć w obronie swoich partyjnych kolegów - senatorów. Chyba jednak nie do końca znał sytuację, w której się znaleźli. W rozmowie z fakt24.pl Nitras twierdził, że ukarano ich za to, że nie wzięli udziału w głosowaniu.

Sprostowanie Kancelarii Senatu obnaża jednak to, że poseł ewidentnie mija się z prawdą.

Kłamstwem jest to, co powiedział poseł @SlawomirNitras 14.03.2019r. w rozmowie z redaktor @BurzynskaAga w programie „Fakt opinie” @FAKT24PL, że senatorowie z PO zostali ukarani w ubiegłym tygodniu, za to, że nie wzięli udziału w głosowaniu. Nic takiego nie miało miejsca w Senacie

- napisano na Twitterze Kancelarii Senatu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież pozdrowił Polaków

/ / Jeffrey Bruno; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Papież Franciszek pozdrowił Polaków, uczestniczących w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do bazyliki w Piekarach Śląskich. Słowa pozdrowień skierował podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Watykanie.

Zwracając się do wiernych przybyłych na modlitwę Regina coeli, papież powiedział: "Kieruję pozdrowienie i błogosławieństwo dla polskich pielgrzymów którzy uczestniczą w wielkiej pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Piekarach Śląskich".

Franciszek zauważył, że na placu Świętego Piotra zgromadziło się wielu Polaków.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę do Królowej Niebios Franciszek podkreślił, że Kościół realizuje swą misję poprzez "konkretny styl życia, który charakteryzują niektóre wymogi". To - jak wskazał - "wiara w Pana i przestrzeganie Jego Słowa, uległość wobec działania Ducha, który nieustannie czyni żywym i obecnym Zmartwychwstałego Pana, przyjęcie Jego pokoju i świadectwo dawane poprzez postawę otwartości i spotkania z drugim człowiekiem".

"By to zrealizować, Kościół nie może trwać nieruchomo, lecz jest wezwany do tego, by przy czynnym udziale każdego ochrzczonego, działał jako wspólnota w drodze

- mówił papież. - Chodzi o uwolnienie się od więzi doczesnych, jakie stanowią nasze poglądy, nasze strategie, nasze cele, które często obciążają drogę wiary".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl