Nitras chciał wywołać sensację w mediach. Kancelaria Senatu szybko reaguje i oświadcza - "kłamstwo"

Sławomir Nitras / Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

  

Poseł Platformy Obywatelskiej bardzo lubi narzekać na to, jak jego partia jest traktowana w polskim parlamencie. Tym razem wyszło na jaw, że polityk nieco przekoloryzował swoje opowieści. "Nic takiego nie miało miejsca w Senacie" - oświadczyła Kancelaria Senatu. O co chodziło?

Poseł Nitras znany jest z uporczywego przeszkadzania w trakcie obrad Sejmu, za co nierzadko bywa karany przez prezydium. Nierzadko po wszystkim poseł Platformy Obywatelskiej postanawia się wyżalić.

Tym razem chciał stanąć w obronie swoich partyjnych kolegów - senatorów. Chyba jednak nie do końca znał sytuację, w której się znaleźli. W rozmowie z fakt24.pl Nitras twierdził, że ukarano ich za to, że nie wzięli udziału w głosowaniu.

Sprostowanie Kancelarii Senatu obnaża jednak to, że poseł ewidentnie mija się z prawdą.

Kłamstwem jest to, co powiedział poseł @SlawomirNitras 14.03.2019r. w rozmowie z redaktor @BurzynskaAga w programie „Fakt opinie” @FAKT24PL, że senatorowie z PO zostali ukarani w ubiegłym tygodniu, za to, że nie wzięli udziału w głosowaniu. Nic takiego nie miało miejsca w Senacie

- napisano na Twitterze Kancelarii Senatu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wylała Missouri. Są ofiary powodzi

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/AgTechLaura

  

Co najmniej trzy osoby zginęły a jedną uznaje się za zaginioną w wyniku powodzi, która nawiedziła dwa amerykańskie stany - Nebraska i Missouri w środkowo-wschodniej części USA. Wylała Missouri, najdłuższa rzeka w Stanach Zjednoczonych.

Stan alarmowy ogłosiły 64 hrabstwa. "To najbardziej dotkliwa powódź w historii naszego stanu" - powiedział gubernator Nebraski Pete Ricketts. Dodał, że służby ratowniczo-poszukiwawcze udzieliły pomocy 290 osobom. Zalanych zostało 30 domów, a 30 innych konstrukcji budowlanych jest uszkodzonych.

W chwili obecnej straty wycenione są na 400 mln dolarów, ale z pewnością będą dużo większe, bowiem nie oszacowano jeszcze wpływu powodzi na wiosenne zbiory upraw. Stanowy departament transportu przewiduje, że naprawy wymaga kilkaset kilometrów dróg i autostrad.

Od świata odcięte zostało wiele małych wiosek i miejscowości, w niektórych miejscach brakuje wody pitnej.

Wody powodziowe odcięły drogi prowadzące do elektrowni atomowej Cooper w pobliżu Brownville w stanie Nebraska. Miejscowe władze uspokajają, że elektrownia działa bez zakłóceń, ale dostawy do niej odbywają się wyłącznie drogą powietrzną. Woda zalała także część terenów należących do bazy lotniczej Offutt.

Prognozy nie są optymistyczne, bowiem nagłe ocieplenie w tym regionie powoduje szybkie topnienie śniegu, co stwarza ryzyko kolejnych powodzi.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders poinformowała, że na miejsce klęski żywiołowej uda się wiceprezydent USA Mike Pence.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl