W piątek rusza "weekend za pół ceny"

/ quinntheislander

  

W najbliższy piątek rusza 6 edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" - poinformowała w komunikacie Polska Organizacja Turystyczna. Turyści od 15 do 17 marca mogą skorzystać z ofert 894 podmiotów, które obniżyły ceny o 50 proc.

Organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną (POT) akcja "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", odbywa się dwa razy do roku poza głównym sezonem turystycznym i jest skierowana zarówno do branży turystycznej, jak i turystów.

Jak informuje Polska Organizacja Turystyczna, "w akcji biorą udział nie tylko hotele, pensjonaty, obiekty agroturystyczne, lecz także SPA, restauracje, muzea, teatry czy firmy transportowe".

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk podkreślił, cytowany w komunikacie, że "kampania Polska Zobacz Więcej - Weekend Za Pół Ceny to idealny sposób na promowanie wypoczynku i podróży po Polsce poza sezonem wysokim". "Coraz częściej nasi rodacy podróżują poza wysokim sezonem turystycznym. Szósta edycja akcji to doskonała okazja do wiosennego wypoczynku" - dodał.

Szef Polskiej Organizacji Turystycznej zaznaczył, że z dotychczasowej akcji "weekend za pół ceny" skorzystało ponad pół miliona Polaków. "Z edycji na edycję bijemy kolejne rekordy i zachęcamy Polaków do zmieniania swoich przyzwyczajeń" - stwierdził.

Polska Organizacja Turystyczna podała, że szóstej edycji akcji "weekend za pół ceny" będzie towarzyszyć konkurs fotograficzny. "Współorganizatorem konkursu oraz sponsorem trzech głównych nagród jest Polski Holding Hotelowy, który ufunduje trzy główne nagrody – pobyt weekendowy dla dwóch osób w atrakcyjnych hotelach nad polskim morzem. Konkurs odbędzie się na Facebooku w dniach 15-21 marca br." - czytamy na stronie internetowej organizacji.

Jesienią ub. roku w akcji wzięło udział 165 tys. turystów. W całym 2018 roku prawie 300 tys., a w ciągu ostatnich pięciu edycji około pół miliona Polaków.

Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z kilkudziesięciu działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jej celem jest promowanie Polski, jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej POT prowadzi zarówno w kraju i za granicą. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Organ odpowiedzialny za budowę tej zapory nadzorował Gawłowski. Jest zawiadomienie do prokuratury

/ twitter.com/Śląski Urząd Wojewódzki (@SlaskiUW)

  

Dzisiaj opisywaliśmy już sprawę zapory w Wilkowicach, która powstała w ramach inwestycji Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach, który nadzorował nie kto inny, jak Stanisław Gawłowski. Dziś zapora w każdej chwili może ulec zniszczeniu. Ministerstwo zdecydowało, że złoży do prokuratury zawiadomienie ws. możliwości popełnienia przestępstwa przy budowie i dopuszczeniu do użytkowania zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach.

Zapora na zbiorniku retencyjnym na potoku Wilkówka w Wilkowicach (woj. śląskie) w każdej chwili może zostać przerwana. Strażacy pracują, by wypompować zebrany nadmiar wody. Mieszkańcy są zaniepokojeni sytuacją. Woda, która się zebrała w zbiorniku retencyjnym na potoku Wilkówka sięga niemal jego brzegu. Straż pożarna ustawiła trzy wielkie pompy, które na wybierają nadmiar wody.

Zapora została wybudowana w 2013 roku. Wówczas inwestorem był tam nieistniejący już Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach. Instytucję nadzorował również nie kto inny, jak Stanisław Gawłowski, który w tamtym czasie był sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska Odpowiedzialnym m.in. za gospodarkę wodną.

[polecam:https://niezalezna.pl/272830-zapora-w-wilkowicach-to-jeden-wielki-bubel-instytucje-odpowiedzialna-za-budowe-nadzorowal-gawlowski]

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zdecydowało, że skieruje do prokuratury zawiadomienie ws możliwości popełnienia przestępstwa przy budowie i dopuszczeniu do użytkowania zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach.

"Zbiornik został zbudowany w 2013 r. przez ówczesne władze województwa. Z informacji, które posiada Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wynika, że został wykonany wadliwie oraz stwarza zagrożenie dla mieszkańców"

- napisano w piątkowym komunikacie ministerstwa.

W czwartek wieczorem w rozmowie z PAP wójt Wilkowic Janusz Zemanek ocenił, że zagrożenie przerwania zapory jest realne i z każdą chwilą, z uwagi na stopień nasiąknięcia korony wału wodą, większe. Dodał wtedy, że cały czas są prowadzone badania zawilgocenia zapory.

W piątek rano zastępca komendanta miejskiego PSP w Bielsku Białej st. bryg. Grzegorz Piestrak poinformował PAP, że w ciągu nocy udało się obniżyć poziom wody w zbiorniku w Wilkowicach o około 50 cm.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl