Partia Gowina apeluje ws. karty LGBT+

/ Wokandapix

  

Warszawscy radni z partii Porozumienie zaapelowali do wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery o skontrolowanie podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+ pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami.

W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT+. Dokument zakłada działania w takich obszarach, jak bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Radny Jacek Ozdoba zaapelował na konferencji prasowej do wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery, żeby "skontrolował kwestie zgodności z obowiązującymi przepisami deklaracji LGBT+ podpisanej przez Trzaskowskiego". Zwrócił uwagę, że "obowiązujące przepisy konstytucji - art. 48 - mówi o tym, że rodzice mają prawo do wychowywania swoich dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami i ze swoim systemem wartości". Jego zdaniem, "deklaracja LGBT+ ingeruje właśnie w kwestie związane ze swobodą i możliwościami zapisanymi w tym artykule konstytucji".

Kolejna wątpliwość jest taka, że Trzaskowski podpisał zobowiązanie stolicy na wielu płaszczyznach, m.in. przekazanie na rzecz środowisk LGBT nieruchomości, lub finansowanie programu "Latarnik", bez zgody Rady Miasta Warszawy

- wskazał Ozdoba. Ocenił, że to "absolutnie skandaliczny precedens".

"Nie dość, że prezydent Trzaskowski łamie konstytucję, to jeszcze ustawę o samorządzie gminnym, dlatego prosimy wojewodę, jako organ kontrolny wobec gmin, powiatów i miast, żeby skontrolował, na ile postępowanie prezydenta stolicy jest zgodne z kodeksem postępowania czy też z konstytucją"

- podkreślił radny. "Uważamy, że on łamie prawo, a to jest absolutnie niedopuszczalne" - dodał.

Ozdoba wyraził opinię, że "Trzaskowski powinien się jednoznacznie wycofać z tej deklaracji, a na najbliższym posiedzeniu Rady Warszawy poinformować radnych, jakie są koszty wprowadzenia wszystkich elementów deklaracji LGBT+".

Warszawski radny Jan Strzeżek podkreślił, że "już w trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi mówiliśmy - Warszawa może być albo pragmatyczna, albo ideologiczna. Nie mija więcej niż cztery miesiące od wyborów i okazuje się, że Warszawa jest zdecydowanie ideologiczna". "To, że prezydent Trzaskowski podpisuje tego typu deklaracje jest niedopuszczalne" - dodał. Zwrócił również uwagę, że "Trzaskowski nie zapowiadał tego w trakcie kampanii, więc można powiedzieć wprost, że oszukał warszawiaków".

Strzeżek zapowiedział również debatę, zapoczątkowaną przez Porozumienie, "nad powstaniem Konstytucji Dla Rodziny, dokumentu, który sprawi, że to rodzice będą decydowali o czym będą uczyły się ich dzieci oraz w jakim wieku". "Nie ma zgody na to, żeby, tak jak według WHO, dzieci w wieku 0-4 lata poznawały swoją seksualność i to, jak mogą czerpać z tego przyjemność" - podkreślił radny. "Nie ma na to zgody zarówno Porozumienia, nas, jako warszawskich radnych, ani zgody całego obozu Zjednoczonej Prawicy, dlatego rozpoczniemy pracę nad takim dokumentem w najbliższych tygodniach" - powiedział.

W dokumencie opracowanym w 2012 r. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) przedstawiono zalecane standardy edukacji seksualnej, które określają, co dzieci i młodzież w zależności od wieku powinny wiedzieć i rozumieć, jakie sytuacje i wyzwania czekają na nie i jak powinny sobie z nimi radzić, a także, jakie wartości i postawy powinny zostać w ich przypadku ukształtowane.

Jak podkreślają ich autorzy, standardy dotyczą wszystkiego, co należy rozwinąć u dzieci i młodzieży tak, aby utrzymały zdrowie, wykazywały pozytywne nastawienie i czerpały satysfakcję z własnej seksualności.

W dokumencie podkreślono, że edukacja seksualna człowieka rozpoczyna się w momencie narodzin i trwa całe życie. Zwrócono uwagę, że najistotniejszą rolę, zwłaszcza we wczesnym okresie rozwoju dziecka, odgrywają rodzice. Stanowią oni także wzorce pełnienia ról płciowych oraz wyrażania emocji, seksualności i czułości.

Autorzy publikacji zaznaczają, że edukacja seksualna powinna być dostosowana do wieku, stopnia rozwoju młodych osób i zdolności rozumienia, a także do kultury, z jakiej się wywodzą, uwzględniając społeczno-kulturową tożsamość płci. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Wylała Missouri. Są ofiary powodzi

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/AgTechLaura

  

Co najmniej trzy osoby zginęły a jedną uznaje się za zaginioną w wyniku powodzi, która nawiedziła dwa amerykańskie stany - Nebraska i Missouri w środkowo-wschodniej części USA. Wylała Missouri, najdłuższa rzeka w Stanach Zjednoczonych.

Stan alarmowy ogłosiły 64 hrabstwa. "To najbardziej dotkliwa powódź w historii naszego stanu" - powiedział gubernator Nebraski Pete Ricketts. Dodał, że służby ratowniczo-poszukiwawcze udzieliły pomocy 290 osobom. Zalanych zostało 30 domów, a 30 innych konstrukcji budowlanych jest uszkodzonych.

W chwili obecnej straty wycenione są na 400 mln dolarów, ale z pewnością będą dużo większe, bowiem nie oszacowano jeszcze wpływu powodzi na wiosenne zbiory upraw. Stanowy departament transportu przewiduje, że naprawy wymaga kilkaset kilometrów dróg i autostrad.

Od świata odcięte zostało wiele małych wiosek i miejscowości, w niektórych miejscach brakuje wody pitnej.

Wody powodziowe odcięły drogi prowadzące do elektrowni atomowej Cooper w pobliżu Brownville w stanie Nebraska. Miejscowe władze uspokajają, że elektrownia działa bez zakłóceń, ale dostawy do niej odbywają się wyłącznie drogą powietrzną. Woda zalała także część terenów należących do bazy lotniczej Offutt.

Prognozy nie są optymistyczne, bowiem nagłe ocieplenie w tym regionie powoduje szybkie topnienie śniegu, co stwarza ryzyko kolejnych powodzi.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders poinformowała, że na miejsce klęski żywiołowej uda się wiceprezydent USA Mike Pence.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl