Za dużo wpadek? Warszawa wyda 2 mln na szkolenia Trzaskowskiego i Rabieja... z występów przed kamerą

Paweł Rabiej, Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W kampanii do wyborów samorządowych Rafał Trzaskowski zaliczał sporo wpadek. W jego ślady idzie teraz wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, który nieudolnie próbuje bronić tzw. "deklaracji LGBT+". Ratusz najwyraźniej nie może sobie więcej pozwolić na kolejne takie wizerunkowe błędy, więc jak donosi "Super Express" zainwestuje w szkolenie dla "kadry kierowniczej". Za dwa miliony złotych Trzaskowski i Rabiej będą między innymi uczyć się... występów przed kamerą.

Kto nie pamięta słynnego klejenia szyby na taśmę klejącą w wykonaniu Rafała Trzaskowskiego - obecnie prezydenta Warszawy? Jego zastępca Paweł Rabiej też w ostatnim czasie zaliczył niemałą wpadkę. Zamiast do twitterowego profilu Ministerstwa Edukacji Narodowej Rabiej w swoim wpisie zamieścił odnośnik do... gejowskiej strony porno.

A to tylko wierzchołek góry lodowej. I najwyraźniej ktoś z otoczenia włodarzy stolicy postanowił wziąć panów Trzaskowskiego i Rabieja w obroty, by w przyszłości takich przykrych sytuacji uniknąć.

Jak donosi "Super Express" warszawski ratusz ma wydać prawie 2 miliony złotych na szkolenia kadry kierowniczej. Warsztaty mają dotyczyć m.in. medialnych występów prezydenta i wiceprezydenta stolicy.

1,83 mln złotych ma kosztować "trening medialny", który ma poprawić jakość wystąpień publicznych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl, dorzeczy.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wylała Missouri. Są ofiary powodzi

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/AgTechLaura

  

Co najmniej trzy osoby zginęły a jedną uznaje się za zaginioną w wyniku powodzi, która nawiedziła dwa amerykańskie stany - Nebraska i Missouri w środkowo-wschodniej części USA. Wylała Missouri, najdłuższa rzeka w Stanach Zjednoczonych.

Stan alarmowy ogłosiły 64 hrabstwa. "To najbardziej dotkliwa powódź w historii naszego stanu" - powiedział gubernator Nebraski Pete Ricketts. Dodał, że służby ratowniczo-poszukiwawcze udzieliły pomocy 290 osobom. Zalanych zostało 30 domów, a 30 innych konstrukcji budowlanych jest uszkodzonych.

W chwili obecnej straty wycenione są na 400 mln dolarów, ale z pewnością będą dużo większe, bowiem nie oszacowano jeszcze wpływu powodzi na wiosenne zbiory upraw. Stanowy departament transportu przewiduje, że naprawy wymaga kilkaset kilometrów dróg i autostrad.

Od świata odcięte zostało wiele małych wiosek i miejscowości, w niektórych miejscach brakuje wody pitnej.

Wody powodziowe odcięły drogi prowadzące do elektrowni atomowej Cooper w pobliżu Brownville w stanie Nebraska. Miejscowe władze uspokajają, że elektrownia działa bez zakłóceń, ale dostawy do niej odbywają się wyłącznie drogą powietrzną. Woda zalała także część terenów należących do bazy lotniczej Offutt.

Prognozy nie są optymistyczne, bowiem nagłe ocieplenie w tym regionie powoduje szybkie topnienie śniegu, co stwarza ryzyko kolejnych powodzi.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders poinformowała, że na miejsce klęski żywiołowej uda się wiceprezydent USA Mike Pence.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl