Celebryci płacili łapówki, by ich dzieci uczyły się na prestiżowych uczelniach

Felicty Huffman i  Lori Loughlin podejrzane o łapówkarstwo / fot. YouTube/mat.pras.

  

W amerykańskim showbusinessie huczy od ujawnionego niedawno skandalu. Według ustaleń FBI, ponad 40 wpływowych osób miało dopuścić się korupcji, przekupując pracowników prestiżowych uczelni, by te przyjmowały dzieci bogatych celebrytów. Wśród oskarżonych znalazły się m.in. dwie znane aktorki - Lori Loughlin ("Pełna chata") i Felicty Huffman ("Gotowe na wszystko").

Felicity Huffman,  znana z roli Lynette Scavo w serialu "Gotowe na wszystko" została aresztowana. Jak informują amerykańskie media, ona i ponad czterdzieści innych wpływowych osób, mieli przekupywać pracowników prestiżowych szkół, by te przyjmowały ich dzieci. Nieoficjalnie mówi się o kwocie sięgającej sześciu milionów dolarów, która miała zostać wręczona kierownictwu takich uczelni jak Yale czy Stanford. 

Łapówki miały dotyczyć nie tylko przyjęcia do grona uczniów czy studentów, ale również drużyn sportowych. Co więcej, łapówki były dawane nie tylko za samą możliwość dopisana danego ucznia do konkretnej drużyny, ale również za fikcyjny udział w aktywnościach: niektórzy uczniowe figurowali na liście uczestników, w rzeczywistości nie biorąc udziału w zajęciach. Zdarzały się również przypadki, w których na egzamin wstępny do uczelni przychodziły podstawione osoby udające dziecko rodzica, który wcześniej przekupił pracowników rekrutacji. 

Wśród podejrzanych znaleźli się m.in. "biznesmen" pomagający bogatej młodzieży w dostaniu się na prestiżowe studia, a także dwie popularne aktorki - Lori Loughlin ("Pełna chata") i Felicty Huffman ("Gotowe na wszystko").

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przewaga PiS nad Koalicją Europejską się zwiększyła! Oto NAJNOWSZE wyniki sondażowe

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

PiS wygrywa wybory z poparciem 43,1 proc., drugie miejsce zajmuje Koalicja Europejska z poparciem 38,4 proc. - wynika z sondażu tzw. late poll Ipsos, podanego ok. północy przez stacje telewizyjne.

W myśl sondażu pięcioprocentowy próg przekracza także Wiosna (6,7 proc.) i Konfederacja (6,2 proc.). Pozostałe komitety nie przekraczają 5-procentowego progu. Zgodnie z tym sondażem PiS uzyskuje w Parlamencie Europejskim 24 mandaty, Koalicja Europejska 22 mandaty, a po 3 mandaty Wiosna i Konfederacja.

Tzw. late poll to wyniki sondażowe z późniejszej godziny niż podane o 21 sondaże exit poll. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl