Celebryci płacili łapówki, by ich dzieci uczyły się na prestiżowych uczelniach

Felicty Huffman i  Lori Loughlin podejrzane o łapówkarstwo / fot. YouTube/mat.pras.

  

W amerykańskim showbusinessie huczy od ujawnionego niedawno skandalu. Według ustaleń FBI, ponad 40 wpływowych osób miało dopuścić się korupcji, przekupując pracowników prestiżowych uczelni, by te przyjmowały dzieci bogatych celebrytów. Wśród oskarżonych znalazły się m.in. dwie znane aktorki - Lori Loughlin ("Pełna chata") i Felicty Huffman ("Gotowe na wszystko").

Felicity Huffman,  znana z roli Lynette Scavo w serialu "Gotowe na wszystko" została aresztowana. Jak informują amerykańskie media, ona i ponad czterdzieści innych wpływowych osób, mieli przekupywać pracowników prestiżowych szkół, by te przyjmowały ich dzieci. Nieoficjalnie mówi się o kwocie sięgającej sześciu milionów dolarów, która miała zostać wręczona kierownictwu takich uczelni jak Yale czy Stanford. 

Łapówki miały dotyczyć nie tylko przyjęcia do grona uczniów czy studentów, ale również drużyn sportowych. Co więcej, łapówki były dawane nie tylko za samą możliwość dopisana danego ucznia do konkretnej drużyny, ale również za fikcyjny udział w aktywnościach: niektórzy uczniowe figurowali na liście uczestników, w rzeczywistości nie biorąc udziału w zajęciach. Zdarzały się również przypadki, w których na egzamin wstępny do uczelni przychodziły podstawione osoby udające dziecko rodzica, który wcześniej przekupił pracowników rekrutacji. 

Wśród podejrzanych znaleźli się m.in. "biznesmen" pomagający bogatej młodzieży w dostaniu się na prestiżowe studia, a także dwie popularne aktorki - Lori Loughlin ("Pełna chata") i Felicty Huffman ("Gotowe na wszystko").

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk wróci do polityki krajowej? #Jedziemy: Polacy mają świadomość "dorobku" jego rządów

  

Powrót do polityki krajowej dla Donalda Tuska mógłby być rzeczą o tyle trudną, że Polacy mają świadomość "dorobku" jego rządów (...) i byłaby to ocena jego kadencji jako przewodniczącego Rady Europejskiej. Trudno jest mi wskazać jakieś spektakularne sukcesy Donalda Tuska czy to z perspektywy europejskiej, czy też z polskiej - mówił w programie Michała Rachania #Jedziemy minister kancelarii prezydenta Paweł Mucha.

Donald Tusk nie stawi się przed komisją ds VAT ponieważ, jak tłumaczył Roman Giertych, ma teraz bardzo dużo zajęć.

Pan mecenas chce swoimi komentarzami, tweetami budzić zainteresowanie opinii publicznej, stąd one są bardzo często tak formułowane, żebyśmy o nich rozmawiali

- stwierdził i zaznaczył:

Mam przekonanie, że ta sprawa jest niewygodna dla tamtej władzy i to jest rzecz powszechnie znana.

Jeśli dzisiaj dyskutujemy o tym, że miliardowe programy społeczne są możliwe dlatego, że udało się uszczelnić system podatkowy, dlatego, że minister Banaś (...) potrafili coś, co jest niewykonalne - żeby te wszystkie przychody, które tutaj są pozyskiwane, jeśli chodzi o VAT, żeby trafiały do podatnika

- powiedział Mucha przypominając, iż wciąż trwa dyskusja, dlaczego w przeszłości tak się nie zdarzało, by pieniądze trafiały do Polaków i co się z nimi działo.

Minister Mucha dopytywany, czy nie jest tak, że - wraz z rozwojem sytuacji - Donald Tusk jest coraz bliższy decyzji, żeby nie angażować się ponownie w polską scenę polityczną, więc nie ma sensu, żeby ryzykował zasiadanie przed komisją śledczą i odpowiadał na trudne pytania dot. własnej odpowiedzialności, mówił:

Wydaje mi się, że powrót do polityki krajowej dla pana przewodniczącego mógłby być rzeczą o tyle trudną, że Polacy mają świadomość "dorobku" jego rządów (...) i byłaby to ocena jego kadencji jako przewodniczącego Rady Europejskiej. Trudno jest mi wskazać jakieś spektakularne sukcesy Donalda Tuska czy to z perspektywy europejskiej, czy też z polskiej.

Zdaniem Muchy kiedy mielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, co Polacy identyfikują z okresem przewodnictwa RE z Donaldem Tuskiem, przychodzi na myśl brexit, kryzys migracyjny ect. A to, niestety, też o czymś świadczy.

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl