Felicity Huffman,  znana z roli Lynette Scavo w serialu "Gotowe na wszystko" została aresztowana. Jak informują amerykańskie media, ona i ponad czterdzieści innych wpływowych osób, mieli przekupywać pracowników prestiżowych szkół, by te przyjmowały ich dzieci. Nieoficjalnie mówi się o kwocie sięgającej sześciu milionów dolarów, która miała zostać wręczona kierownictwu takich uczelni jak Yale czy Stanford. 

Łapówki miały dotyczyć nie tylko przyjęcia do grona uczniów czy studentów, ale również drużyn sportowych. Co więcej, łapówki były dawane nie tylko za samą możliwość dopisana danego ucznia do konkretnej drużyny, ale również za fikcyjny udział w aktywnościach: niektórzy uczniowe figurowali na liście uczestników, w rzeczywistości nie biorąc udziału w zajęciach. Zdarzały się również przypadki, w których na egzamin wstępny do uczelni przychodziły podstawione osoby udające dziecko rodzica, który wcześniej przekupił pracowników rekrutacji. 

Wśród podejrzanych znaleźli się m.in. "biznesmen" pomagający bogatej młodzieży w dostaniu się na prestiżowe studia, a także dwie popularne aktorki - Lori Loughlin ("Pełna chata") i Felicty Huffman ("Gotowe na wszystko").