Celebryci płacili łapówki, by ich dzieci uczyły się na prestiżowych uczelniach

Felicty Huffman i  Lori Loughlin podejrzane o łapówkarstwo / fot. YouTube/mat.pras.

  

W amerykańskim showbusinessie huczy od ujawnionego niedawno skandalu. Według ustaleń FBI, ponad 40 wpływowych osób miało dopuścić się korupcji, przekupując pracowników prestiżowych uczelni, by te przyjmowały dzieci bogatych celebrytów. Wśród oskarżonych znalazły się m.in. dwie znane aktorki - Lori Loughlin ("Pełna chata") i Felicty Huffman ("Gotowe na wszystko").

Felicity Huffman,  znana z roli Lynette Scavo w serialu "Gotowe na wszystko" została aresztowana. Jak informują amerykańskie media, ona i ponad czterdzieści innych wpływowych osób, mieli przekupywać pracowników prestiżowych szkół, by te przyjmowały ich dzieci. Nieoficjalnie mówi się o kwocie sięgającej sześciu milionów dolarów, która miała zostać wręczona kierownictwu takich uczelni jak Yale czy Stanford. 

Łapówki miały dotyczyć nie tylko przyjęcia do grona uczniów czy studentów, ale również drużyn sportowych. Co więcej, łapówki były dawane nie tylko za samą możliwość dopisana danego ucznia do konkretnej drużyny, ale również za fikcyjny udział w aktywnościach: niektórzy uczniowe figurowali na liście uczestników, w rzeczywistości nie biorąc udziału w zajęciach. Zdarzały się również przypadki, w których na egzamin wstępny do uczelni przychodziły podstawione osoby udające dziecko rodzica, który wcześniej przekupił pracowników rekrutacji. 

Wśród podejrzanych znaleźli się m.in. "biznesmen" pomagający bogatej młodzieży w dostaniu się na prestiżowe studia, a także dwie popularne aktorki - Lori Loughlin ("Pełna chata") i Felicty Huffman ("Gotowe na wszystko").

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najnowszy sondaż. Prawo i Sprawiedliwość zyskuje, Koalicja Europejska traci

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki | Gazeta Polska

  

Gdyby w marcu odbyły się wybory do europarlamentu 41,6 proc. deklaruje, że odda głos na Prawo i Sprawiedliwość. Na Koalicję Europejską oddać głos chce 37,2 proc. respondentów - wynika z opublikowanego dziś sondażu IBRiS dla Radia ZET. Wiosna Roberta Biedronia może liczyć na 6,6 proc. głosów.

Badanie dla Radia ZET IBRiS wykonał 18 marca. W porównaniu z poprzednim badaniem IBRiS z 9 marca PiS nieznacznie umocnił swoją pozycję (+1,2 pkt proc.; w badaniu z 9 marca PiS miał wynik 40,4 proc.), a Koalicja Europejska - minimalnie osłabiła (-0,3 pkt proc.; w badaniu z 9 marca na Koalicję Europejską głosować chciało 37,5 proc. badanych).

Na Kukiz’15 i Lewicę Razem oddałoby głos po 2,9 proc. Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi uzyskałby 2,5 proc. poparcia, Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy – 1,3 proc. Na Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski – 0,9 proc. Niezdecydowanych było 5,5 proc ankietowanych.

Jak wynika z sondażu, 49,3 proc. badanych deklaruje, że pójdzie do urn 26 maja.

Badanie wykonano 18 marca na próbie 1000 pełnoletnich osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl