Echa expose szefa MSZ. Marszałek Senatu zwraca uwagę na najważniejsze aspekty przemówienia!

expose szefa MSZ Jacka Czaputowicza / twitter.com/kancelariasejmu

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

- Trudno mi się odnieść do najważniejszych, ale według mnie najważniejszą sprawą jest wizerunek Polski i dobra współpraca w ramach UE, a także zwrócenie uwagi przez pana ministra na rosnącą rolę Polski w Europie, na nasz sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, nasze uczestnictwo w NATO i UE - ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Posłowie wysłuchali informacji szefa MSZ Jacka Czaputowicza o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2019 r. Po wystąpieniu ministra - którego wysłucha m.in. prezydent Andrzej Duda - zaplanowano debatę do godz. 17:00.

W rozmowie z Niezalezna.pl marszałek Senatu Stanisław Karczewski wskazał, że "przez pana ministra zostało poruszonych bardzo wiele spraw".

Trudno mi się odnieść do najważniejszych, ale według mnie najważniejszą sprawą jest wizerunek Polski i dobra współpraca w ramach UE, a także zwrócenie uwagi przez pana ministra na rosnącą rolę Polski w Europie, na nasz sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, nasze uczestnictwo w NATO i UE

- dodał.

Marszałek Senatu podkreślił, że "dużą wagę przykładamy do ważnych rocznic, którą w mojej ocenie jest 80. rocznica wybuchu II wojny światowej - pokazanie Europie i światu co wydarzyło się 80 lat temu".

Dla mnie, marszałka Senatu, ważne są aspekty dotyczące Polonii. Był pewien deficyt w wypowiedzi pana ministra, który nie uwzględnił olbrzymiej pracy i roli Senatu, ale wspólnie pracujemy i współpraca z Polonią to wielka przyszłość i wielki kapitał dla nas 

- powiedział Stanisław Karczewski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl