Rekordowa liczba dochodzeń ws. pedofilii

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/Counselling

  

W 2018 roku policja w Japonii wszczęła śledztwa w ponad 1300 sprawach o nadużycia wobec dzieci, w tym wykorzystywanie seksualne. To rekordowa liczba dochodzeń, o 21,3 proc. więcej niż w roku poprzednim - wynika z opublikowanego dzisiaj oficjalnego raportu.

W całym kraju 1095 spraw dotyczyło nadużyć w postaci przemocy fizycznej wobec dzieci, a 226 - wykorzystywania seksualnego małoletnich, podała w raporcie Narodowa Agencja Policji.

Liczba dzieci będących ofiarami tych nadużyć również była bezprecedensowa - 1394, tj. o 19,3 proc. więcej niż w roku 2017; także liczba dzieci, które zostały objęte ochroną, wzrosła do rekordowego poziomu - 4571 (wzrost o nieco ponad 19 proc.).

"To niepokojąca sytuacja" - ocenił komendant główny Agencji Shunichi Kuryu.

"Chcielibyśmy koordynować działania z centrami konsultacyjnymi dla dzieci, szkołami i innymi placówkami, jednocześnie zwiększając nasze wysiłki w tym zakresie poprzez stawianie na pierwszym miejscu bezpieczeństwa dzieci"

- dodał.

Szef Stowarzyszenia na rzecz Zapobiegania Nadużyciom wobec Dzieci i ich Zaniedbywaniu Testsuro Tsuzaki zauważył, że wzrost liczby śledztw odzwierciedla aktywną postawę policji, jak również bezwzględność nadużyć. "Doszło do wielu poważnych przypadków, w których zmarły dzieci-ofiary przemocy; uważamy, że sytuacja się pogarsza" - zaznaczył.

Agencja Kyodo zwraca uwagę, że raport został opublikowany w sytuacji, gdy w Japonii rosną obawy o przemoc rodzicielską wobec dzieci po śmierci w styczniu br. 10-letniej Mii Kurihara w jej domu w prefekturze Chiba, należącej do obszaru metropolitalnego Tokio. Władze podejrzewają, że zmarła po doświadczeniu przemocy fizycznej, najpewniej ze strony ojca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Grodzki lekceważy ofensywę homopropagandy: "Dla dzieci nie jest ważna ideologia LGBT"

/ Image by lauramba from

  

Jaką odpowiedź na deklarację obrony polskiej rodziny mają politycy Koalicji Obywatelskiej? "Dla polskich dzieci nie jest ważna ideologia LGBT, tylko dobre szkolnictwo, pediatria, kontynuowanie nauki i możliwości startu zawodowego" - ocenił marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO), odnosząc się do expose premiera Mateusza Morawieckiego.

Tęczowe piątki w szkołach, spotkania dzieci z transseksualistami, Karty LGBT, marsze zwolenników perwersji - to wszystko w ogóle nie martwi polityków KO. Wręcz przeciwnie.

"Moim zdaniem ideologia ludzi, których należy szanować, bo to są tacy sami Polacy jak my, to zupełnie odrębne zagadnienie. Dla polskich dzieci nie jest ważna ideologia LGBT, tylko dobre szkolnictwo, dobra pediatria, dobre możliwości startu zawodowego, kontynuowania nauki. To są rzeczy, które martwią Polki i Polaków"

- powiedział w Polsat News marszałek Senatu Tomasz Grodzki pytany o słowa premiera Mateusza Morawieckiego.

Morawiecki w expose powiedział: "Dzieci są nietykalne. Kto podniesie na nie rękę, tę ideologiczną rękę, ten podnosi rękę na całą wspólnotę. Kto chce dzieci zatruć ideologią, odgrodzić od rodziców, kto chce rozbić więzi rodzinne, kto chce bez zaproszenia wejść do szkół i pisać ideologiczne podręczniki, ten podkłada pod Polskę ładunek wybuchowy, ten chce wywołać w Polsce wojnę kulturową. Nie będzie tej wojny, nie dopuszczę do niej, a jeśli znajdą się tacy, którzy ją wywołają, to my ją wygramy, wygra ją rodzina, bo rodzina to wartość arcypolska" - podkreślił szef rządu.  [polecam:https://niezalezna.pl/293549-teczowy-piatek-i-zdrovve-love-w-szkolach-protest-radnych-przeciwko-promocji-ideologii-lgbt]

Grodzki zapytany przez prowadzącego o to, czy podpisuje się pod tymi słowami odparł, że podpisuje się pod tym, że "dzieci są pod szczególną ochroną i państwa, i rodziców, i nas wszystkich. I dziecko powinno być nietykalne przez nikogo". [polecam:https://niezalezna.pl/290962-w-rok-trzaskowski-przekazal-wiecej-na-lgbt-niz-gronkiewicz-waltz-w-trakcie-calej-kadencji]

Dopytywany o to, czy dzieciom nie zagraża ideologia odparł, że widzi wiele innych rzeczy, które im zagrażają, "począwszy od chorób wywołanych choćby ruchami antyszczepionkowymi, po inne rzeczy i niegodne zachowania wielu dorosłych". "To mnie martwi" - powiedział.

Grodzki dodał, że w expose premiera zmartwiło go również to, że niewiele miejsca poświęcono tam ochronie zdrowia. Z kolei zapytany, czy jako profesor i chirurg będzie współpracował z rządem w tej sprawie zaznaczył, że "już w kampanii wyborczej" kilka partii podpisało "pakt dla zdrowia".

"To była trochę lista dobrych życzeń, ale taki fakt zaistniał i wielokrotnie podkreślaliśmy, że co jak co, ale zdrowie musi być ponadpartyjne ponieważ sytuacja w zdrowiu jest szczególnie trudna, żeby nie powiedzieć kryzysowa"

- podkreślił. [polecam:https://niezalezna.pl/293290-skandaliczny-happening-policja-zabiera-glos-ws-dyskoteki-lgbt-pod-oknem-papieskim]

Zaznaczył, że nie chodzi wyłącznie o pieniądze. "Pieniędzy trochę przybyło, a ludzie są niezadowoleni, personel jest niezadowolony. Szpitale są zadłużone na gigantyczne kwoty. To nie jest tylko kwestia pieniędzy. To jest kwestia deregulacji systemu, kwestia naprawy tego systemu i to nie uda się tak, jak za pstryknięciem palcami" - ocenił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl