500+ na pierwsze dziecko na ostatniej prostej! Minister Rafalska ujawnia szczegóły projektu

Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że w najbliższych dniach projekt dotyczący 500+ na pierwsze dziecko będzie sfinalizowany i trafi do Sejmu „tak szybko, jak to możliwe”. Minister Rafalska ujawniając szczegóły projektu oświadczyła, że w ciągu tygodnia powinny rozpocząć się w tej sprawie konsultacje społeczne.

minister Elżbieta Rafalska
flickr.com/photos/mpips_rp

Pytana w TVN24, czy projekt dotyczący „500 plus” na pierwsze dziecko jest już ustawowo gotowy, minister Rafalska odparła, że „lada moment będzie on sfinalizowany”.

Lada moment będzie sfinalizowany projekt ustawy rozszerzającej 500+ na pierwsze dziecko. Jesteśmy gotowi. Najpierw musi trafić do premiera. Mamy swoją określoną mapę drogową. 21 dni konsultacji, po konsultacjach. Myślę, że w następnym tygodniu będzie przedstawiony, pójdzie do konsultacji, 21 dni konsultacji. [...] Jest pewne uporządkowanie również okresu składania wniosków, ale to kwestie też techniczne, albo to, co naprawiamy w tym projekcie, jest absolutnie korzystne dla rodzin. W ciągu najbliższych dni ten projekt będzie ujawniony, dosłownie w najbliższych dniach, w ciągu tygodnia najpóźniej.
- mówiła minister Rafalska.
 
Szefowa MRPiPS poinformowała, że jako pierwszy projekt w Sejmie z „piątki Kaczyńskiego” pojawi się ten, który będzie realizowany od 1 maja, czyli dotyczący dodatkowych świadczeń dla emerytów i rencistów.
 
Jednocześnie minister Rafalska uchyliła rąbka tajemnicy na temat pierwszych dyskusji o możliwości rozszerzenia projektu 500+ na pierwsze dziecko. Pytana, kiedy dowiedziała się o planach rozszerzenia tego projektu zwraca uwagę, że dyskusja na ten temat trwała w PiS od dawna.
 
Najważniejsze kiedy Polacy usłyszeli. W wystarczającym czasie, żeby dobrze przygotować ustawę, która zacznie obowiązywać od 1 lipca 2019 roku. Proszę pamiętać, że zawsze jak się prezentuje tego typu program, musi być ten efekt niespodziewanych zapowiedzi. Tak robiły i robią wszystkie ugrupowania. Natomiast na pewno szły z naszego ministerstwa dokładne dane, wyliczenia, ilość osób. Mnie nie zaskoczyło, absolutnie. Dyskusja w partii trwała na ten temat od dawna. Już w Lesznie na początku 2019 roku premier Szydło powiedziała, że być może będzie 500+ na każde dziecko.
- mówiła minister Elżbieta Rafalska.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, TVN24, 300polityka.pl

#500+ #Piątka Kaczyńskiego ##NowaPiątkaPiS

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo