Chciał być drugim Lepperem, ale trochę mu nie wyszło. Lider AGROunii spanikował przed policją

Michal Kolodzielczak / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dzisiaj około 8 rano w Warszawie na Placu Zawiszy kilkudziesięciu członków AGROunii zablokowało ruch drogowy. Warszawska policja utrzymuje, że dzisiejsza manifestacja nie była zgłoszona w urzędzie miasta. Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, lider nielegalnego protestu Michał Kołodziejczak, w obawie przed ewentualnymi konsekwencjami, nie miał odwagi przyznać się do jego zorganizowania i unikał kontaktu z policją.

By zablokować drogę, rozsypano jabłka, podpalono race i opony, a na torach tramwajowych położono świńską tuszę. Zebrani na skrzyżowaniu rolnicy twierdzili, że miejsce protestu było wybrane nieprzypadkowo. Lider AGROunii Michał Kołodziejczak powiedział: "Przecież nie będziemy strajkować w lesie. Wielokrotnie strajkowaliśmy lokalnie, byliśmy również u prezydenta i ministra rolnictwa, niestety bezskutecznie".

Nielegalny protest potępił szef MSWiA Joachim Brudziński, zapowiadając nieuchronne konsekwencje. 

Odniosła się do niego także rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska wskazując, że w demokratycznym kraju każdy ma prawo do protestu, ale ten protest nie może naruszać wolności drugiego człowieka.

Krytyczne stanowisko wobec protestu zajęła również rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

W związku z niezapowiedzianą zadymą na Placu Zawiszy, Warszawiacy stali rano w gigantycznych korkach.

Były też palone świńskie łby i inne "atrakcje".

Sporo pracy miała policja i straż pożarna. Warszawiakom, protest rolników raczej nie przypadł do gustu. Nie tylko kierowcy stali w korkach. Pasażerowie komunikacji publicznej również nie mogli dojechać do pracy.

Internauci przypomnieli, że to kolejny tak "spektakularny" protest rolników, po blokadzie autostrady A2.

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, lider nielegalnego protestu Michał Kołodziejczak, w obawie przed ewentualnymi konsekwencjami, nie miał odwagi przyznać się do jego zorganizowania i unikał kontaktu z policją.

Michał Kołodziejczak wystąpił natomiast w Superstacji, wygłaszając swój propagandowy manifest.

- Niech sobie minister Ardanowski mówi w tej telewizji publicznej, którą wykorzystuje do tych mów propagandowych, że jeśli to co my dziś zrobiliśmy uważa za mowę nienawiści to chyba siewcą tej mowy był on, kiedy strajkował jak to mówił z Andrzejem Lepperem. To pionier w naszym kraju i nie wiem czy pan Brudziński też będzie go chuliganerią nazywał

- powiedział Kołodziejczak.

Jutro natomiast zamierza brylować w rozgłośni radiowej Agory. Wygląda na to, że zaczyna się kreowanie nowej "gwiazdy" totalnej opozycji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież pozdrowił Polaków

/ / Jeffrey Bruno; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Papież Franciszek pozdrowił Polaków, uczestniczących w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do bazyliki w Piekarach Śląskich. Słowa pozdrowień skierował podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Watykanie.

Zwracając się do wiernych przybyłych na modlitwę Regina coeli, papież powiedział: "Kieruję pozdrowienie i błogosławieństwo dla polskich pielgrzymów którzy uczestniczą w wielkiej pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Piekarach Śląskich".

Franciszek zauważył, że na placu Świętego Piotra zgromadziło się wielu Polaków.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę do Królowej Niebios Franciszek podkreślił, że Kościół realizuje swą misję poprzez "konkretny styl życia, który charakteryzują niektóre wymogi". To - jak wskazał - "wiara w Pana i przestrzeganie Jego Słowa, uległość wobec działania Ducha, który nieustannie czyni żywym i obecnym Zmartwychwstałego Pana, przyjęcie Jego pokoju i świadectwo dawane poprzez postawę otwartości i spotkania z drugim człowiekiem".

"By to zrealizować, Kościół nie może trwać nieruchomo, lecz jest wezwany do tego, by przy czynnym udziale każdego ochrzczonego, działał jako wspólnota w drodze

- mówił papież. - Chodzi o uwolnienie się od więzi doczesnych, jakie stanowią nasze poglądy, nasze strategie, nasze cele, które często obciążają drogę wiary".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl