Czy Michael Jackson był pedofilem?

Michael Jackson pedofilem? / fot. YouTube/mat.pras.

  

Po emisji filmu dokumentalnego „Leaving Neverland” powróciła sprawa pedofilii Michaela Jacksona. Czterogodzinny film zawiera obciążające nieżyjącego muzyka zeznania dwóch mężczyzn, którzy jako dzieci przebywali w otoczeniu Jacksona.

Mężczyźni stwierdzili, że wiele lat temu byli wykorzystywani seksualnie przez Michaela Jacksona. Mieli wtedy 7 i 10 lat. Wade Robson ma dziś 36 lat i jest choreografem. Cztery lata starszy James Safechuck jest programistą komputerowym. Pierwszy jako dziecko był utalentowanym tancerzem, drugi aktorem. Nie jest to pierwsze oskarżenie Jacksona o pedofilię.

W 2003 r. rodzice 13-letniego chłopca, częstego gościa Neverland, oskarżyli Michaela Jacksona o molestowanie swojego dziecka. W czasie przeszukania rancza Neverland przez 70 policjantów znaleziono m.in. filmy i publikacje dotyczące erotyzmu dziecięcego, w tym treści zawierające tortury dzieci oraz pornografię z elementami sadomasochizmu.

Trwający 32 godziny proces zakończył się ugodą. Artysta zapłacił rodzicom chłopca 25 mln dol. Co ciekawe, zeznania Wade’a Robsona, jednego z dwóch bohaterów głośnego dziś dokumentu „Leaving Neverland”, przyczyniły się do uniewinnienia muzyka. Dlaczego 36-letni dziś choreograf przed sądem w 2005 r. pod przysięgą zapewniał, że Jackson nie wyrządził mu nigdy krzywdy?

To nie jest tak, że nagle odzyskałem pamięć. Nigdy nie zapomniałem tego, co zrobił Michael, ale przez długi czas moja psychika nie pozwalała mi uświadomić sobie, że byłem ofiarą molestowania seksualnego. Tłumaczyłem sobie, że to nie było nic złego

– mówił w 2013 r. Robson.

W wyniku emisji filmu piosenki Michaela Jacksona zniknęły z anteny BBC 2, trzech największych rozgłośni w Kanadzie oraz 23 mniejszych stacji. W Nowej Zelandii nadawcy publiczni i prywatni porozumieli się w tej sprawie i solidarnie zaprzestali promocji muzyki Michaela. Z promowania muzyki autora„Billie Jean” i „Bad” zrezygnowało także Radio ZET. Z internetu zniknął też odcinek „Simpsonów” z udziałem Michaela Jacksona.

Premiera czterogodzinnego kontrowersyjnego dokumentu odbyła się 25 stycznia na Festiwalu Filmowym Sundance. W Polsce emitowany był 8 marca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Początek powodzi?! Woda przerwała groble koło Mielca, a w Kolbuszowej zagraża szkole!

/ distel2610

  

Na Podkarpaciu w Izbiskach koło Mielca napór wody przerwał groble na stawie. Na miejsce zdarzenia jedzie 20 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Skierowano tam także śmigłowiec Straży Granicznej. Jak informuje Polsat News - trwa też obrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej (woj. podkarpackie) przed zalaniem przez wezbraną rzekę Nil. Nauczyciele i uczniowie pomagają uratować budynki. W ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu zanotowano ok. 660 interwencji spowodowanych intensywnymi opadami deszczu.

"Woda wyrwała dziurę w grobli, która w tej chwili spływa na okoliczne pola uprawne. Na razie nie ma informacji, czy są zagrożone okoliczne domostwa"

– powiedział rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja.

Na miejsce zdarzenia skierowano 20 zastępów strażaków, ok. 100 osób. "Będzie również zadysponowany śmigłowiec Straży Granicznej, który będzie układał w wyrwie grobli ładunki uszczelniające" – poinformował rzecznik.

Na Podkarpaciu w środę alarmy przeciwpowodziowe obowiązują w gminach Czarna i Żyraków w pow. dębickim, gminie Kolbuszowa w pow. kolbuszowskim oraz gminie Wadowice Górne w pow. mieleckim.

Z kolei pogotowie przeciwpowodziowe dotyczy powiatu jasielskiego, gmin Radomyśl Wielki, Mielec, Przecław i Czermin w pow. mieleckim, gmin Jodłowa i Brzostek w pow. dębickim oraz gmin Ropczyce i Iwierzyce w pow. ropczycko-sędziszowskim.

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki poinformował, że po intensywnych opadach deszczu będzie chciał się naocznie przekonać, jak działają służby na terenach zagrożonych, w szczególności w województwie małopolskim.

"Będę chciał się przekonać naocznie, sam jak działają te służby u państwa, w szczególności w województwie małopolskim, dlatego w krótkim czasie udam się do pana panie wojewodo i będę chciał zobaczyć, jak działa koordynacja pomiędzy poszczególnymi służbami w tych najbardziej poszkodowanych miejscach"

- powiedział po wideokonferencji z wojewodami dot. w MSWiA. Dodał, że chodzi głównie o Małopolskę.

Szef rządu podkreślił również, że wszystkie wypłaty wstępnych środków związanych z klęskami żywiołowymi musza trafić jak najszybciej do gmin żeby zostały jak najszybciej rozdystrybuowane do poszkodowanych.

"Trzeba jak najszybciej pomóc ludziom w usuwaniu szkód"

- zaznaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl