Nauczyciele strajkują, co z egzaminami? NASZ WYWIAD: „Dzieci nie są dobrym narzędziem szantażu”

zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Postulat 1000 zł jest nierealistyczny, to postulat czysto polityczny i ma doprowadzić do protestu przeciwko rządowi, a nie doprowadzić do realnych podwyżek nauczycieli. Nauczyciele powinni godnie zarabiać i warto dalej rozmawiać, bo uważam, że jakieś pole do manewru zawsze jest - ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl poseł PiS, członek sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży, Dariusz Piontkowski.

Grupa nauczycieli z oświatowej "S", m.in. z Krakowa, Nowego Sącza i z Nowego Targu, rozpoczęła w poniedziałek okupację małopolskiego kuratorium oświaty. Zapowiedziała, że jest ona "bezterminowa". Z kolei ZNP zapowiada strajk nauczycieli na 8 kwietnia, czyli tuż przed egzaminami.

- Uważam, że zawsze trzeba rozmawiać. Rozumiem, że okupacja kuratorium oświaty to ekstremalna forma protestu, która ma pokazać determinację "Solidarności". Z tego, co wiem trwają rozmowy między "Solidarnością" a rządem. Mam nadzieję, że uda się uzgodnić ustępstwa, także finansowe, które pozwolą na to, aby nauczyciele nie strajkowali

- ocenił w rozmowie z Niezalezna,pl poseł PiS, członek sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży, Dariusz Piontkowski.

W ocenie posła PiS "postulat 1000 zł jest nierealistyczny, to postulat czysto polityczny i ma doprowadzić do protestu przeciwko rządowi, a nie doprowadzić do realnych podwyżek nauczycieli".

- Nauczyciele powinni godnie zarabiać i warto dalej rozmawiać, bo uważam, że jakieś pole do manewru zawsze jest. Wiem, że nauczyciele są zdesperowani, ale wydaje mi się, że dzieci nie są dobrym narzędziem szantażu, bo chyba tak są traktowane. Rząd powinien się przygotować na ewentualny strajk w czasie egzaminów, bo dzieci nie mogą cierpieć tylko i wyłącznie dlatego, że nauczyciele domagają się większych podwyżek niż otrzymali. Zgadzam się z tym, że nauczyciele powinni zarabiać więcej i nie powinien być to koniec podwyżek

- dodał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl