Samolot zawrócił. Pasażerka zapomniała... dziecka

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Free-Photos

  

Pilot samolotu malezyjskich linii lotniczych zmuszony był do zawrócenia na lotnisko z bardzo niecodziennego powodu. Okazało się, że jedna z pasażerek... zostawiła dziecko na terminalu.

Lot z Dżudda w zachodniej części Arabii Saudyjskiej zmierzał do Kuala Lumpur w Malezji, gdy nagle jedna z pasażerek zgłosiła personelowi maszyny, że na lotnisku zostawiła swoje dziecko.

Do sieci trafiło nagranie, na którym słychać jak pilot prosi o pozwolenie na powrót.

Niech Bóg będzie z nami, czy możemy zawrócić?

- słychać głos pilota.

Kontrolerzy ruchu najwyraźniej sytuacją byli bardzo zaskoczeni. Słychać ich ożywioną dyskusję. Ostatecznie podejmują decyzję.

Ok, wracaj, to dla nas coś zupełnie nowego

- odpowiada jeden z kontrolerów.

 

Zawracanie samolotu z innych względów niż problemy techniczne są niezwykle rzadkie. W 2013 roku głośno było o samolocie linii lotniczych American Airlines, który zawrócił do Los Angeles, ponieważ jeden z pasażerów nie chciał przestać śpiewać piosenki "I will always love You" Whitney Houston.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: The Guardian, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier: "Centralny Port Komunikacyjny kołem zamachowym gospodarki"

Premier Mateusz Morawiecki / twitter.com / @PremierRP

  

Centralny Port Komunikacyjny będzie kołem zamachowym gospodarki - mówił premier Mateusz Morawiecki w środę podczas II Kongresu Rozwoju Kolei "Przyszłość i Perspektywy".

Jak podkreślił rząd realizuje "konsekwentnie strategię rozwoju kolei".

Żeby wejść w XXI wiek, potrzebujemy przełomu technologicznego i rozwoju opartego o nowe założenia komunikacyjne i infrastrukturalne - stwierdził premier. Takim założeniem jest Centralny Port Komunikacyjny (CPK) - dodał.

Szef rządu powiedział, że dziś zostanie przedstawione strategiczne studium lokalizacyjne dla m.in. budowy 1600 km nowych linii kolejowych. Stwierdził, że w tym planie jest budowa nowych linii w nowych technologiach, które to "będą wytyczały nowe szlaki komunikacyjne, skracając podróże i radykalnie usprawniając nasze połączenia komunikacyjne". Dodał, że to plan na kolejnych kilkanaście lat. 

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts