„Wyborcza” już odtrąbiła sukces opozycji. Hola, hola! Beata Szydło szybko ostudziła ten „zapał”

wicepremier Beata Szydło / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Spore emocje wywołała publikacja najnowszego sondażu „Liczymy się z Polakami”, który został przeprowadzony na zlecenie „Wysokich Obcasów”. Gdy już część polityków totalnej opozycji, a także dziennikarze „Gazety Wyborczej” zdążyli odtrąbić sukces i przejęcie pozycji lidera przez Koalicję Europejską, kubeł zimnej wody na ich głowy wylała wicepremier Beata Szydło stwierdzając krótko: „ Można powiedzieć, że sondaż z tezą”.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się dziś, Koalicja Europejska wygrałaby je, osiągając 35 proc. poparcia przed PiS z 33 proc. Wiosna Biedronia z 11 proc. i Kukiz'15 z 7 proc. również przekroczyłyby próg wyborczy.

Według dziennika, pod progiem znalazłaby się Koalicja Lewica Razem z wynikiem 4 proc. oraz Konfederacja (Korwin-Mikke, Braun, Liroy, Narodowcy) z wynikiem 3 proc. Oznacza to, że z przypadających Polsce 52 mandatów Koalicja Europejska otrzymałaby ich 22, PiS - 20, Wiosna - 6, a Kukiz'15 – 4 – wyliczają już dziennikarze „Wyborczej”.

Opozycja korzysta na zjednoczeniu i wychodzi na prowadzenie. PiS traci poparcie w miastach i wśród młodszych wyborców. Niezły wynik osiąga też Wiosna Biedronia, Kukiz'15 utrzymuje się powyżej progu wyborczego

- czytamy na łamach „Gazety Wyborczej”.

Do całej sprawy odniosła się wicepremier Beata Szydło, dość szybko ucinając wszelkie spekulacje na ten temat:

Można powiedzieć, że sondaż z tezą, przygotowany na zlecenie „Gazety Wyborczej”. PiS jest partią demokratyczną, najbardziej chyba w tej chwili prowolnościową i przede wszystkim partią, która przedstawia konkretne propozycje dla Polaków. My koncentrujemy się na tym, co jest ważne, istotne dla Polski, Polaków. Przygotowujemy kolejne oferty, o tym rozmawiamy, natomiast Koalicja Europejska, póki co, na razie głównie zajmuje się sama sobą i oczywiście ustawia się przede wszystkim na pozycjach walki z PiS-em.

- mówiła wicepremier Szydło w „Salonie politycznym Trójki”.

Warto w tym miejscu dodać, że sondaż „Liczymy się z Polakami” przeprowadzony przez Kantar Millward Brown na zlecenie Wysokich Obcasów wykonano metodą CATI w dniach 5-11 marca 2019 r. na podstawie deklaracji 1500 osób reprezentujących populację 18+.
 
Sondaże zawsze budzą różnego rodzaju emocje, są mniej lub bardziej dokładne, prawdziwe. Pewnie będzie jeszcze wielokrotnie takich sondaży więcej. Ten prawdziwy sondaż jest przy urnach.

- zwraca uwagę Beata Szydło.
 
Jednocześnie wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego, która w najbliższych eurowyborach będzie ubiegać się o miejsce w Parlamencie Europejskim, podkreśla, że największym wyzwaniem, przed którym stoi obecnie Prawo i Sprawiedliwość w kontekście majowych wyborów będzie frekwencja.

Wybory do PE zawsze do tej pory odznaczały się tym, że była stosunkowo niska frekwencja i rzeczywiści ten elektorat w większych miastach był bardziej zmobilizowany. To wyzwanie, oczywiście zdajemy sobie z tego sprawę, że jednym z tematów, które musimy bardzo mocno przepracować, jest właśnie frekwencja, ale kampania dopiero rusza, tak naprawdę powolutku dopiero przygotowują się niektóre ugrupowania. My już jesteśmy w trasie, PiS już ruszyło i pokazujemy swoje propozycje.

- mówiła Beata Szydło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Trójka

Tagi

Wczytuję komentarze...

Środowiska lewicowe atakują Donalda Trumpa. Ich zdaniem prezydent USA nie broni... LGBT

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Podczas gdy w Polsce trwa dyskusja wokół środowisk LGBT, "Gazeta Wyborcza" postanowiła zagrać inną kartą. Na łamach jej portalu czytamy zatem: "Choć amerykański prezydent pozuje w świecie na obrońcę praw LGBT, zabronił amerykańskim ambasadom wciągania na maszt tęczowej flagi".

Po tym, jak "Gazeta Polska" ujawniła, że dodatkiem do najbliższego wydania będzie naklejka sprzeciwiająca się ideologii LGBT, w mediach zapanowała burza. Lewaccy publicyści i politycy (także ci z pierwszych stron gazet) ruszyli do zmasowanego ataku na pismo i redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza.

[polecam:https://niezalezna.pl/281117-tego-wlasnie-dotycza-naklejki-gp-jan-hartman-wyjasnil-czym-jest-ideologia-lgbt]

Wielu z nich twierdziło, że nie istnieje coś takiego, jak ideologia LGBT. Tymczasem "Gazeta Wyborcza" wzięła sprawę w swoje ręce i postanowiła pochylić się nad dyskryminacją środowisk LGBT przez prezydenta USA.

Sprawa dotyczy placówki USA w Niemczech, której ambasadorem jest Richard Grenell. Zdeklarowany gej i - jak piszą media - "najwyższej rangi homoseksualistą w całej administracji Trumpa".

To właśnie on, podaje portal "Gazety Wyborczej", "aktywnie udziela się w kampanii USA o zerwanie z penalizacją homoseksualizmu w 70 krajach, gdzie nadal jest on przestępstwem, w czym popierają go Trump i wiceprezydent Mike Pence".

Redaktorzy z Czerskiej zwietrzyli sensację, gdy okazało się, że placówka w Berlinie poprosiła Waszyngton o zgodę na wywieszenie na maszcie przed ambasadą USA tęczowej flagi. I spotkała się ze zdecydowaną odmową.

Odpowiedź przyszła bezpośrednio z biura podsekretarza ds. zarządzania w Departamencie Stanu Briana Bulatao. To wieloletni współpracownik sekretarza stanu Mike’a Pompeo, który pracował z nim jeszcze w CIA

- czytamy.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wyborcza.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl