MBDA i Northrop Grumman integrują pociski CAMM z systemem IBCS

/ mat. pras.

  

Northrop Grumman i MBDA pomyślnie zakończyły wspólny, sfinansowany z własnych środków program dołączenia pocisków rodziny CAMM (Wspólny Modułowy Pocisk Przeciwlotniczy) do zintegrowanego systemu dowodzenia (IBCS) obroną powietrzną i przeciwrakietową (IAMD). CAMM jest pierwszym nieamerykańskim pociskiem zintegrowanym z IBCS.

To kolejny dowód na to, że architektura projektu IBCS pozawala na integrację z nim dowolnych sensorów i pocisków w krótkim czasie i niewielkim nakładem kosztów — powiedział Bill Lamb, dyrektor Northrop Grumman ds. międzynarodowych systemów zarządzania walką.  — Dzięki IBCS, do którego można dołączyć IAMD następnej generacji w wielowymiarowej przestrzeni bitewnej, żołnierze mają przewagę wynikającą z możliwości użycia każdego dostępnego sensora i pocisku, aby przeciwdziałać ewoluującym i pojawiającym się zagrożeniom — dodał. 

Przy aprobacie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych i Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii, Grumman Northrop i MBDA zainwestowały własne fundusze, aby zademonstrować integrację opracowanego przez Northrop Grumman IBCS z rodziną pocisków MBDA CAMM w sposób przystępny i szybki. Spółki zakończyły funkcjonalną integrację CAMM i systemu kierowania ogniem IBCS dla całego procesu odpalania pocisku w różnych kierunkach. W ramach prac osiągnięto wszystkie wyznaczone cele: badawcze i rozwojowe zintegrowania CAMM z IBCS oraz obniżenia ryzyka i kosztów kompletnej integracji.

Ta integracja jest kolejnym dowodem na to, że rodzina pocisków CAMM i związane z nimi systemy od samego początku były projektowane w celu integracji z siecią IAMD, zawierającą systemy kierowania i dowodzenia przestrzenią bitewną i czujniki innych producentów. Umożliwia to prowadzenie działań w najbardziej złożonych scenariuszach, przy niewielkim zapotrzebowaniu na przepustowość sieci i mniejszym obciążeniu integracją

— powiedział Michael Mew, szef programu obrony powietrznej w MBDA.

Rodzina pocisków CAMM jest następnym pokoleniem przeciwlotniczych pocisków rakietowych do operacji wielowymiarowych. Została zaprojektowana, by pokonać najbardziej wymagające obecne i przyszłe zagrożenia, w tym odparcia zmasowanego ataku z użyciem uzbrojenia precyzyjnego i pocisków manewrujących z dużą prędkością, które nadlatują jednocześnie z różnych kierunków na małej wysokości. Rodzina pocisków CAMM ma aktywną radiolokacyjną głowicę samonaprowadzającą, dwukierunkowe łącze informacyjne, silnik rakietowy o niskim poziomie emisji i zdolność zwalczania celów w pełnej sferze (360 stopni) po odpaleniu z wyrzutni pionowej.

IBCS jest kluczową zmianą dla IAMD poprzez zastąpienie starych, rozproszonych systemów przez sieciocentryczny system następnej generacji, lepiej reagujący na ewoluujące złożone zagrożenia. System integruje zasadniczo odmienne radary i uzbrojenie, umożliwiając stworzenie o wiele bardziej skutecznego w działaniu IAMD. IBCS dostarcza pojedynczy zintegrowany obraz sytuacji w powietrzu z bezprecedensową dokładnością i zwiększa obszary obserwacji i ochrony. Będąc systemem o otwartej architekturze, IBCS umożliwia dołączenie obecnych i przyszłych sensorów i pocisków i współdziałanie ze wspólnym systemem dowodzenia i kierowania oraz obrony przed pociskami balistycznymi.

IBCS jest zarządzony przez Biuro Wykonawcze U.S. Army (Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych) ds. Programów Pocisków Rakietowych i Przestrzeni Kosmicznej w Redstone Arsenal, w stanie Alabama.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent prosi o udział w wyborach

/ prezydent.pl

  

- Bardzo proszę wszystkich moich rodaków, wszystkich państwa, żeby do wyborów iść i tę odpowiedzialność, w jakimś sensie, na swoje barki wziąć - mówił dziennikarzom prezydent Andrzej Duda, który w Krakowie oddał głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zachęcam bardzo do tego głosowania, dlatego, że w ten sposób pokazujemy wszystkim innym państwom Unii Europejskiej i społeczeństwom, że bierzemy odpowiedzialność za te sprawy w swoje ręce, że demokracja w Polsce jest dojrzała - to jest właśnie kwestia uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego

 - mówił dziennikarzom prezydent Andrzej Duda.

Prezydent głos oddał w Obwodowej Komisji Wyborczej w Zespole Szkół nr 5 w Krakowie. Ok. godz. 12:30 pojawił się tam wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

To jest jedna z niewielu rzeczywiście demokratycznych instytucji w Unii Europejskiej, do której my wybieramy w wyborach bezpośrednich - wszystkie społeczeństwa Unii Europejskiej

 - podkreślał prezydent.

[polecam:https://niezalezna.pl/273109-para-prezydencka-zaglosowala-wyborach-do-pe]

Ja zachęcam do tego, żeby iść głosować, wybierać swoich przedstawicieli, bo oni nas potem w Unii Europejskiej, w tej instytucji europejskiej, jaką jest Parlament Europejski reprezentują, więc bardzo proszę wszystkich moich rodaków, wszystkich państwa, żeby do wyborów iść i tę odpowiedzialność, w jakimś sensie, na swoje barki wziąć. A przede wszystkim wybrać naszych przedstawicieli tak, żebyśmy byli w Europie jak najlepiej reprezentowali - my i nasze interesy

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl