Ćwiczenia na poligonie w Drawsku

/ mat. 5. PA. / http://5pa.wp.mil.pl/pl/1_1424.html

  

Od 25 lutego trwa szkolenie poligonowe pododdziałów 5. Lubuskiego Pułku Artylerii, realizowane na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Cały wysiłek szkoleniowy spoczywa na barkach 4. Dywizjonu artylerii rakietowej oraz dywizjonu dowodzenia. Od kilku dni szkolący się żołnierze realizują intensywne ćwiczenia, które mają potwierdzić zdolność poszczególnych komponentów pułku do realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Ocenie podlegają zarówno zagadnienia taktyczne, jak i działalność ogniowa rakietowców — podaje oficjalny portal 5. PA. 

W szkoleniu poligonowym duży nacisk kładziony jest na trening i doskonalenie elementów systemu dowodzenia pułku, za które odpowiedzialny jest dywizjon dowodzenia. Wszystkie systemy łączności muszą sprawnie działać i funkcjonować, aby zapewnić warunki niezbędne do sprawnego wykonywania zadań przez ćwiczących rakietowców — czytamy. 

Na węźle łączności praca w dyżurach trwa całą dobę. Logistycy z kompanii logistycznej zapewniają zaopatrzenie w materiały pędne, smary, środki bojowe, środki socjalno-bytowe, sanitarno-higieniczne i techniczne. Aby zapewnić stałą gotowość do działania dokonują napraw bieżących sprzętu oraz organizują żywienie dla żołnierzy. Przykładem są zajęcia taktyczno-logistyczne z wykonywania normy szkoleniowej. Żołnierze z kompanii inżynieryjno-saperskiej podczas szkolenia realizowali m.in. oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych oraz obliczanie szerokości przeszkody wodnej.  — informuje lubuski pułk. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 5. PA.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Przewaga PiS nad Koalicją Europejską się zwiększyła! Oto NAJNOWSZE wyniki sondażowe

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

PiS wygrywa wybory z poparciem 43,1 proc., drugie miejsce zajmuje Koalicja Europejska z poparciem 38,4 proc. - wynika z sondażu tzw. late poll Ipsos, podanego ok. północy przez stacje telewizyjne.

W myśl sondażu pięcioprocentowy próg przekracza także Wiosna (6,7 proc.) i Konfederacja (6,2 proc.). Pozostałe komitety nie przekraczają 5-procentowego progu. Zgodnie z tym sondażem PiS uzyskuje w Parlamencie Europejskim 24 mandaty, Koalicja Europejska 22 mandaty, a po 3 mandaty Wiosna i Konfederacja.

Tzw. late poll to wyniki sondażowe z późniejszej godziny niż podane o 21 sondaże exit poll. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl