Ćwiczenia na poligonie w Drawsku

Od 25 lutego trwa szkolenie poligonowe pododdziałów 5. Lubuskiego Pułku Artylerii, realizowane na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

mat. 5. PA. / http://5pa.wp.mil.pl/pl/1_1424.html

Cały wysiłek szkoleniowy spoczywa na barkach 4. Dywizjonu artylerii rakietowej oraz dywizjonu dowodzenia. Od kilku dni szkolący się żołnierze realizują intensywne ćwiczenia, które mają potwierdzić zdolność poszczególnych komponentów pułku do realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Ocenie podlegają zarówno zagadnienia taktyczne, jak i działalność ogniowa rakietowców — podaje oficjalny portal 5. PA. 

W szkoleniu poligonowym duży nacisk kładziony jest na trening i doskonalenie elementów systemu dowodzenia pułku, za które odpowiedzialny jest dywizjon dowodzenia. Wszystkie systemy łączności muszą sprawnie działać i funkcjonować, aby zapewnić warunki niezbędne do sprawnego wykonywania zadań przez ćwiczących rakietowców — czytamy. 

Na węźle łączności praca w dyżurach trwa całą dobę. Logistycy z kompanii logistycznej zapewniają zaopatrzenie w materiały pędne, smary, środki bojowe, środki socjalno-bytowe, sanitarno-higieniczne i techniczne. Aby zapewnić stałą gotowość do działania dokonują napraw bieżących sprzętu oraz organizują żywienie dla żołnierzy. Przykładem są zajęcia taktyczno-logistyczne z wykonywania normy szkoleniowej. Żołnierze z kompanii inżynieryjno-saperskiej podczas szkolenia realizowali m.in. oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych oraz obliczanie szerokości przeszkody wodnej.  — informuje lubuski pułk. 

 

 

Źródło: 5. PA.

#artylerzyści #poligon #Drawsko

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo