Ćwiczenia na poligonie w Drawsku

/ mat. 5. PA. / http://5pa.wp.mil.pl/pl/1_1424.html

  

Od 25 lutego trwa szkolenie poligonowe pododdziałów 5. Lubuskiego Pułku Artylerii, realizowane na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Cały wysiłek szkoleniowy spoczywa na barkach 4. Dywizjonu artylerii rakietowej oraz dywizjonu dowodzenia. Od kilku dni szkolący się żołnierze realizują intensywne ćwiczenia, które mają potwierdzić zdolność poszczególnych komponentów pułku do realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Ocenie podlegają zarówno zagadnienia taktyczne, jak i działalność ogniowa rakietowców — podaje oficjalny portal 5. PA. 

W szkoleniu poligonowym duży nacisk kładziony jest na trening i doskonalenie elementów systemu dowodzenia pułku, za które odpowiedzialny jest dywizjon dowodzenia. Wszystkie systemy łączności muszą sprawnie działać i funkcjonować, aby zapewnić warunki niezbędne do sprawnego wykonywania zadań przez ćwiczących rakietowców — czytamy. 

Na węźle łączności praca w dyżurach trwa całą dobę. Logistycy z kompanii logistycznej zapewniają zaopatrzenie w materiały pędne, smary, środki bojowe, środki socjalno-bytowe, sanitarno-higieniczne i techniczne. Aby zapewnić stałą gotowość do działania dokonują napraw bieżących sprzętu oraz organizują żywienie dla żołnierzy. Przykładem są zajęcia taktyczno-logistyczne z wykonywania normy szkoleniowej. Żołnierze z kompanii inżynieryjno-saperskiej podczas szkolenia realizowali m.in. oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych oraz obliczanie szerokości przeszkody wodnej.  — informuje lubuski pułk. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 5. PA.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto odpowiedź Biedronia na „nową piątkę PiS”. Rząd stawia na rodzinę, Wiosna… na LGBT

Robert Biedroń / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Partia Wiosna najwidoczniej pozazdrościła Prawu i Sprawiedliwości i zapowiada, że również będzie miała swoją "piątkę" - czyli pakiet propozycji programowych. Dotyczyć ona będzie... środowiska LGBT. Podczas gdy partia rządząca stawia na rozwój rodziny, Biedroń i spółka chcą zadbać o gejów, lesbijki oraz osoby bi i transseksualne.

Sylwia Spurek, która dołączyła do Wiosny na początku marca i koordynuje prace doradców ugrupowania ds. polityki społecznej, poinformowała, że jej zespół pracuje obecnie nad szczegółami pięciu propozycji... dla środowisk LGBT.

To: możliwość legalizacji związków partnerskich, zapewnienie prawa do zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe, nowelizacja Kodeksu karnego dot. przestępstw z nienawiści, tak aby uwzględnił on przestępstwa motywowane orientacją seksualną ofiary, nowe regulacje w zakresie "uzgodnienia płci" oraz edukacja antydyskryminacyjna.

"W naszej ocenie związki partnerskie dla par jednopłciowych powinny być wprowadzone już dawno"

- podkreśliła.

Szefowa zespołu doradców Wiosny ds. polityki społecznej zwróciła również uwagę, odnosząc się do formułowanego przez część środowisk LGBT postulatu legalizacji adopcji dzieci dla par jednopłciowych, że w Polsce już teraz żyją dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe, urodzone np. w poprzednich związkach tych osób albo adoptowane za granicą, gdzie prawo to przysługuje także parom jednopłciowym.

Dopytywana, czy uregulowanie sytuacji takich osób może być kolejnym, "szóstym" postulatem partii Biedronia w przyszłym Sejmie, działaczka przyznała, że Wiosna... zastanawia się nad tym.

Czyli - krótko mówiąc - plan Rabieja może zostać wcielony w życie, gdyby to ta partia zyskała uznanie wyborców. [polecam:https://niezalezna.pl/263151-rabiej-wywolal-burze-a-teraz-sie-tlumaczy-to-moje-prywatne-zdanie]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl