Sulechowscy artylerzyści na Dynamic Front-19

/ mat. 5. PA. / http://5pa.wp.mil.pl/pl/1_1425.html

  

Przez ponad dwa tygodnie rakietowcy z 3. Dywizjonu artylerii rakietowej (3. Dar) prowadzili działania na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu wspólnie z innymi pododdziałami artyleryjskimi USA, Czech i Słowacji w ramach manewrów Dynamic Front-19.

Ćwiczenie zostało przeprowadzone pod dowództwem armii amerykańskiej.  Artylerzyści z Sulechowa wykonywali zadania taktyczne, które polegały na przeprowadzeniu manewrów w zajmowanym terenie oraz relokacja do rejonów ześrodkowania i stanowisk ogniowych — czytamy na portalu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Współdziałanie z innymi artyleryjskimi pododdziałami sojuszniczych armii sulechowscy rakietowcy mieli okazję ćwiczyć już wielokrotnie.

Międzynarodowe manewry dodatkowo potwierdzają wysoką jakość wyszkolenia oraz zdolność bojową dywizjonu, a także pozwalają zdobywać kolejne cenne doświadczenie

– podsumował działania dowódca 3. Dar ppłk Rafał Grzywiński, cytowany przez oficjalny portal szczecińskiej dywizji. 

Ostatnim elementem szkolenia było przemieszczenie sił i środków z poligonu do miejsca stałej dyslokacji (MSD).

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 12. SDZ., 5.PA.

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto odpowiedź Biedronia na „nową piątkę PiS”. Rząd stawia na rodzinę, Wiosna… na LGBT

Robert Biedroń / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Partia Wiosna najwidoczniej pozazdrościła Prawu i Sprawiedliwości i zapowiada, że również będzie miała swoją "piątkę" - czyli pakiet propozycji programowych. Dotyczyć ona będzie... środowiska LGBT. Podczas gdy partia rządząca stawia na rozwój rodziny, Biedroń i spółka chcą zadbać o gejów, lesbijki oraz osoby bi i transseksualne.

Sylwia Spurek, która dołączyła do Wiosny na początku marca i koordynuje prace doradców ugrupowania ds. polityki społecznej, poinformowała, że jej zespół pracuje obecnie nad szczegółami pięciu propozycji... dla środowisk LGBT.

To: możliwość legalizacji związków partnerskich, zapewnienie prawa do zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe, nowelizacja Kodeksu karnego dot. przestępstw z nienawiści, tak aby uwzględnił on przestępstwa motywowane orientacją seksualną ofiary, nowe regulacje w zakresie "uzgodnienia płci" oraz edukacja antydyskryminacyjna.

"W naszej ocenie związki partnerskie dla par jednopłciowych powinny być wprowadzone już dawno"

- podkreśliła.

Szefowa zespołu doradców Wiosny ds. polityki społecznej zwróciła również uwagę, odnosząc się do formułowanego przez część środowisk LGBT postulatu legalizacji adopcji dzieci dla par jednopłciowych, że w Polsce już teraz żyją dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe, urodzone np. w poprzednich związkach tych osób albo adoptowane za granicą, gdzie prawo to przysługuje także parom jednopłciowym.

Dopytywana, czy uregulowanie sytuacji takich osób może być kolejnym, "szóstym" postulatem partii Biedronia w przyszłym Sejmie, działaczka przyznała, że Wiosna... zastanawia się nad tym.

Czyli - krótko mówiąc - plan Rabieja może zostać wcielony w życie, gdyby to ta partia zyskała uznanie wyborców. [polecam:https://niezalezna.pl/263151-rabiej-wywolal-burze-a-teraz-sie-tlumaczy-to-moje-prywatne-zdanie]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl