Sulechowscy artylerzyści na Dynamic Front-19

/ mat. 5. PA. / http://5pa.wp.mil.pl/pl/1_1425.html

  

Przez ponad dwa tygodnie rakietowcy z 3. Dywizjonu artylerii rakietowej (3. Dar) prowadzili działania na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu wspólnie z innymi pododdziałami artyleryjskimi USA, Czech i Słowacji w ramach manewrów Dynamic Front-19.

Ćwiczenie zostało przeprowadzone pod dowództwem armii amerykańskiej.  Artylerzyści z Sulechowa wykonywali zadania taktyczne, które polegały na przeprowadzeniu manewrów w zajmowanym terenie oraz relokacja do rejonów ześrodkowania i stanowisk ogniowych — czytamy na portalu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Współdziałanie z innymi artyleryjskimi pododdziałami sojuszniczych armii sulechowscy rakietowcy mieli okazję ćwiczyć już wielokrotnie.

Międzynarodowe manewry dodatkowo potwierdzają wysoką jakość wyszkolenia oraz zdolność bojową dywizjonu, a także pozwalają zdobywać kolejne cenne doświadczenie

– podsumował działania dowódca 3. Dar ppłk Rafał Grzywiński, cytowany przez oficjalny portal szczecińskiej dywizji. 

Ostatnim elementem szkolenia było przemieszczenie sił i środków z poligonu do miejsca stałej dyslokacji (MSD).

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 12. SDZ., 5.PA.

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przewaga PiS nad Koalicją Europejską się zwiększyła! Oto NAJNOWSZE wyniki sondażowe

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

PiS wygrywa wybory z poparciem 43,1 proc., drugie miejsce zajmuje Koalicja Europejska z poparciem 38,4 proc. - wynika z sondażu tzw. late poll Ipsos, podanego ok. północy przez stacje telewizyjne.

W myśl sondażu pięcioprocentowy próg przekracza także Wiosna (6,7 proc.) i Konfederacja (6,2 proc.). Pozostałe komitety nie przekraczają 5-procentowego progu. Zgodnie z tym sondażem PiS uzyskuje w Parlamencie Europejskim 24 mandaty, Koalicja Europejska 22 mandaty, a po 3 mandaty Wiosna i Konfederacja.

Tzw. late poll to wyniki sondażowe z późniejszej godziny niż podane o 21 sondaże exit poll. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl