"Wilk" w batalionie piechoty zmotoryzowanej

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2825.html

  

Od 4 do 8 marca 1. Batalion piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej(1bZR) realizował dynamiczne ćwiczenie z wojskami pod kryptonimem Wilk-19.

Celem ćwiczenia było sprawdzenie stopnia przygotowania pododdziałów 1bZR do realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Ćwiczenie realizowane było na wielu obiektach szkoleniowych od Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wędrzyn poprzez Pas Taktyczny Skwierzyna, na strzelnicy Nietoperek kończąc — informuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. 

Wilk-19 był ćwiczeniem, w którym mój pododdział wykonał szereg zadań (...) W trakcie szkolenia współdziałaliśmy z BSR ( Bezzałogowy Statek Rozpoznawczy),oraz elementami wsparcia ogniowego na korzyść pododdziału, poprzez praktyczną realizację procedur CFF (Call for Fire). Zrealizowaliśmy również pościg za przeciwnikiem, gdzie wielokrotnie dochodziło do kontaktów ogniowych w trakcie zmieniającej się sytuacji taktycznej. Scenariusz ćwiczenia w dużym stopniu odwzorowywał realne działania na polu walki

– ocenił dowódca kompanii por. Arkadiusz Smalec, cytowany przez oficjalny portal 17. WBZ.

W ćwiczeniu brały udział wszystkie siły i środki 1. Batalionu, ale główny wysiłek na swoje barki wzięła 2. Kompania piechoty oraz kompania wsparcia, które realizowały pełne spectrum zadań taktycznych i ogniowych w różnych środowiskach walki, w tym terenie przygodnym — podaje wielkopolska brygada.

Kompania wsparcia wyposażona w 120 mm moździerze samobieżne "RAK" wykonywała szereg zadań. Podczas pierwszych trzech dni ćwiczenia były to głównie zagadnienia związane z taktyką: wspieranie ogniem pododdziału 2. Kpzmot w idei „podążaj-wspieraj”, zmiana rejonów manewrowania artylerii (AMA), reagowanie na zaistniałe sytuacje podczas przemieszczenia, m.in. pokonanie terenu skażonego oraz kontakt ogniowy z grupami dywersyjnymi

— wymienił dowódca kompanii wsparcia por. Piotr Jaworski, cytowany przez 17. WBZ.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl