"Wilk" w batalionie piechoty zmotoryzowanej

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2825.html

  

Od 4 do 8 marca 1. Batalion piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej(1bZR) realizował dynamiczne ćwiczenie z wojskami pod kryptonimem Wilk-19.

Celem ćwiczenia było sprawdzenie stopnia przygotowania pododdziałów 1bZR do realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Ćwiczenie realizowane było na wielu obiektach szkoleniowych od Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wędrzyn poprzez Pas Taktyczny Skwierzyna, na strzelnicy Nietoperek kończąc — informuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. 

Wilk-19 był ćwiczeniem, w którym mój pododdział wykonał szereg zadań (...) W trakcie szkolenia współdziałaliśmy z BSR ( Bezzałogowy Statek Rozpoznawczy),oraz elementami wsparcia ogniowego na korzyść pododdziału, poprzez praktyczną realizację procedur CFF (Call for Fire). Zrealizowaliśmy również pościg za przeciwnikiem, gdzie wielokrotnie dochodziło do kontaktów ogniowych w trakcie zmieniającej się sytuacji taktycznej. Scenariusz ćwiczenia w dużym stopniu odwzorowywał realne działania na polu walki

– ocenił dowódca kompanii por. Arkadiusz Smalec, cytowany przez oficjalny portal 17. WBZ.

W ćwiczeniu brały udział wszystkie siły i środki 1. Batalionu, ale główny wysiłek na swoje barki wzięła 2. Kompania piechoty oraz kompania wsparcia, które realizowały pełne spectrum zadań taktycznych i ogniowych w różnych środowiskach walki, w tym terenie przygodnym — podaje wielkopolska brygada.

Kompania wsparcia wyposażona w 120 mm moździerze samobieżne "RAK" wykonywała szereg zadań. Podczas pierwszych trzech dni ćwiczenia były to głównie zagadnienia związane z taktyką: wspieranie ogniem pododdziału 2. Kpzmot w idei „podążaj-wspieraj”, zmiana rejonów manewrowania artylerii (AMA), reagowanie na zaistniałe sytuacje podczas przemieszczenia, m.in. pokonanie terenu skażonego oraz kontakt ogniowy z grupami dywersyjnymi

— wymienił dowódca kompanii wsparcia por. Piotr Jaworski, cytowany przez 17. WBZ.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Uwaga na "pracownika wodociągów". Usiłuje wyłudzić pieniądze

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Wciąż można usłyszeć o różnych metodach działania oszustów. Znane są nam oszustwa metodą na wnuczka, na policjanta, prokuratora, na hydraulika, pracownika wodociągów, gazowni czy domokrążcę. We wszystkich tych przypadkach motyw sprawców jest ten sam – chęć szybkiego zdobycia pieniędzy i wzbogacenia się. Na szczęście coraz więcej jest osób, które są świadome zagrożenia i potrafią właściwie reagować w takich sytuacjach.

Czujnością i zdrowym rozsądkiem wykazał się mieszkaniec Wolbromia, do którego pod koniec ubiegłego tygodnia zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika wodociągów. Oszust przedstawił się jako Muszyński i twierdził, że nie zostały uregulowane należności za wodę. Mężczyzna chciał podać numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić rzekome zaległości. Wolbromianin wykazał się czujnością. Przerwał rozmowę, skontaktował się następnie z zakładem wodociągów i przekazał informacje o zajściu. Tym razem do oszustwa nie doszło.

Policja apeluje o czujność i rozwagę!

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią szybkiego i łatwego wzbogacenia się, nie cofną się przed żadnym sposobem zdobycia pieniędzy. Bardzo często wykorzystują łatwowierność osób. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Nie przelewajmy pieniędzy, ani nie przekazujmy ich obcym, jak również nie wpuszczajmy do domu nieznajomych osób.

Jeśli ktoś próbuje nas oszukać, należy koniecznie przekazać taką informację do odpowiedniej instytucji. Sprawdzajmy, czy osoby podające się za pracowników różnych instytucji: wodociągów, spółdzielni itp. naprawdę nimi są.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić policję.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl