"Wilk" w batalionie piechoty zmotoryzowanej

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2825.html

  

Od 4 do 8 marca 1. Batalion piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej(1bZR) realizował dynamiczne ćwiczenie z wojskami pod kryptonimem Wilk-19.

Celem ćwiczenia było sprawdzenie stopnia przygotowania pododdziałów 1bZR do realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Ćwiczenie realizowane było na wielu obiektach szkoleniowych od Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wędrzyn poprzez Pas Taktyczny Skwierzyna, na strzelnicy Nietoperek kończąc — informuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. 

Wilk-19 był ćwiczeniem, w którym mój pododdział wykonał szereg zadań (...) W trakcie szkolenia współdziałaliśmy z BSR ( Bezzałogowy Statek Rozpoznawczy),oraz elementami wsparcia ogniowego na korzyść pododdziału, poprzez praktyczną realizację procedur CFF (Call for Fire). Zrealizowaliśmy również pościg za przeciwnikiem, gdzie wielokrotnie dochodziło do kontaktów ogniowych w trakcie zmieniającej się sytuacji taktycznej. Scenariusz ćwiczenia w dużym stopniu odwzorowywał realne działania na polu walki

– ocenił dowódca kompanii por. Arkadiusz Smalec, cytowany przez oficjalny portal 17. WBZ.

W ćwiczeniu brały udział wszystkie siły i środki 1. Batalionu, ale główny wysiłek na swoje barki wzięła 2. Kompania piechoty oraz kompania wsparcia, które realizowały pełne spectrum zadań taktycznych i ogniowych w różnych środowiskach walki, w tym terenie przygodnym — podaje wielkopolska brygada.

Kompania wsparcia wyposażona w 120 mm moździerze samobieżne "RAK" wykonywała szereg zadań. Podczas pierwszych trzech dni ćwiczenia były to głównie zagadnienia związane z taktyką: wspieranie ogniem pododdziału 2. Kpzmot w idei „podążaj-wspieraj”, zmiana rejonów manewrowania artylerii (AMA), reagowanie na zaistniałe sytuacje podczas przemieszczenia, m.in. pokonanie terenu skażonego oraz kontakt ogniowy z grupami dywersyjnymi

— wymienił dowódca kompanii wsparcia por. Piotr Jaworski, cytowany przez 17. WBZ.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto odpowiedź Biedronia na „nową piątkę PiS”. Rząd stawia na rodzinę, Wiosna… na LGBT

Robert Biedroń / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Partia Wiosna najwidoczniej pozazdrościła Prawu i Sprawiedliwości i zapowiada, że również będzie miała swoją "piątkę" - czyli pakiet propozycji programowych. Dotyczyć ona będzie... środowiska LGBT. Podczas gdy partia rządząca stawia na rozwój rodziny, Biedroń i spółka chcą zadbać o gejów, lesbijki oraz osoby bi i transseksualne.

Sylwia Spurek, która dołączyła do Wiosny na początku marca i koordynuje prace doradców ugrupowania ds. polityki społecznej, poinformowała, że jej zespół pracuje obecnie nad szczegółami pięciu propozycji... dla środowisk LGBT.

To: możliwość legalizacji związków partnerskich, zapewnienie prawa do zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe, nowelizacja Kodeksu karnego dot. przestępstw z nienawiści, tak aby uwzględnił on przestępstwa motywowane orientacją seksualną ofiary, nowe regulacje w zakresie "uzgodnienia płci" oraz edukacja antydyskryminacyjna.

"W naszej ocenie związki partnerskie dla par jednopłciowych powinny być wprowadzone już dawno"

- podkreśliła.

Szefowa zespołu doradców Wiosny ds. polityki społecznej zwróciła również uwagę, odnosząc się do formułowanego przez część środowisk LGBT postulatu legalizacji adopcji dzieci dla par jednopłciowych, że w Polsce już teraz żyją dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe, urodzone np. w poprzednich związkach tych osób albo adoptowane za granicą, gdzie prawo to przysługuje także parom jednopłciowym.

Dopytywana, czy uregulowanie sytuacji takich osób może być kolejnym, "szóstym" postulatem partii Biedronia w przyszłym Sejmie, działaczka przyznała, że Wiosna... zastanawia się nad tym.

Czyli - krótko mówiąc - plan Rabieja może zostać wcielony w życie, gdyby to ta partia zyskała uznanie wyborców. [polecam:https://niezalezna.pl/263151-rabiej-wywolal-burze-a-teraz-sie-tlumaczy-to-moje-prywatne-zdanie]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl