Koniec służby Prowlerów

/ flickr.com.

  

Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych zakończył w ubiegłym tygodniu eksploatację samolotów walki radioelektronicznej Northrop Grumman EA-6B Prowler.

Uroczystość wycofania ostatniej eskadry Prowlerów maiła miejsce w piątek w bazie Cherry Point w Karolinie Północnej. Część z samolotów trafi do magazynów, a dwa zostaną przekazane do narodowego muzeum lotnictwa i przestrzeni kosmicznej w Wirginii oraz muzeum Frontiers of Flight w Dallas.

Samoloty były na służbie Korpusu Piechoty Morskiej USA od 1977 r. Wcześniej natomiast, bo już w roku 2015 na zakończenie eksploatacji Prowlerów zdecydowała się Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych. Northrop Grumman do roku 1991 wyprodukował 170 samolotów EA-6B Prowler. Obecnie do działań walki radioelektronicznej oraz identyfikacji, zakłócania i niszczenia zintegrowanego systemu obrony powietrznej  US Marines Corps ma korzystać z myśliwców piątej generacji F-35B/C Lightning II.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kandydat Konfederacji popisał się "happeningiem" z jarmułką. Jest reakcja polskiego ambasadora

/ twitter.com (screenshot)

  

W Kielcach odbyła się niedawno debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Gdy głos zabrała wiceminister sportu Anna Krupka, za jej plecami stanął kandydat Konfederacji Konrad Berkowicz i przyłożył do jej głowy... jarmułkę. Sprawą zainteresowała się opinia publiczna, a głos zabrał już ambasador RP w Izraelu, Marek Magierowski.

W sobotnie popołudnie w Kielcach odbyła się publiczna debata między kandydatami do Parlamentu Europejskiego z okręgu świętokrzysko-małopolskiego. Gdy głos zabrała wiceminister sportu Anna Krupka i mówiła o potrzebie powrotu Unii Europejskiej do korzeni chrześcijańskich, za jej plecami stanął kandydat Konfederacji Konrad Berkowicz i przyłożył do jej głowy... jarmułkę.

[polecam:https://niezalezna.pl/272075-prostacka-zagrywka-polityka-konfederacji-tylko-na-takie-pomysly-go-stac-wideo]

Sprawa "popisów" kandydata Konfederacji poruszyła opinię publiczną, także poza granicami naszego kraju. Na Twitterze do sprawy odniósł się Arsen Ostrovsky, dziennikarz, analityk polityczny i prawnik zaangażowany w obronę praw człowieka. Stwierdził, że to jeden "z najbardziej obrzydliwych i nikczemnych antysemickich aktów, które kiedykolwiek widział". Zwrócił się z pytaniem do m.in. premiera Morawieckiego oraz polskiej ambasady w Izraelu, czy "potępiają ten akt".

Na te słowa zareagował ambasador RP w Izraelu, Marek Magierowski. 

- Tak, potępiam to. Jednoznacznie. Wszelkie przejawy motywowanej rasowo nienawiści są niedopuszczalne

- napisał na Twitterze Magierowski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl