Rosja modernizuje armię

/ mil.ru

  

Od 2012 r. Siły Zbrojne FR otrzymały ponad 200 międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM) - poinformował szef resortu obrony Rosji Siergiej Szojgu.

Podczas wystąpienia w Dumie Państwowej Szojgu oświadczył, że w ciągu minionych sześciu lat wojska otrzymały 109 nowych pocisków balistycznych RS-24 Jars, które trafiły do 12 pułków  oraz 108 pocisków balistycznych wystrzeliwanych z okrętów podwodnych (SLBM). 

Ponadto w ub. roku siły rosyjskie otrzymały trzy okręty podwodne z napędem atomowym projektu 955, siedem okrętów podwodnych o napędzie diesel-elektrycznym oraz 17 systemów obrony wybrzeża Bastion i Bal. Przyjęto na służbę 3 700 czołgów i pojazdów opancerzonych oraz dużą liczbę samolotów i śmigłowców. Wśród nich znalazły się myśliwce przechwytujące MiG-31BM, myśliwce wielozadaniowe Su-35S, wielozadaniowe bombowce taktyczne Su-34 i helikoptery Ka-52 oraz Mi-28.  Wzmocniono również systemy obrony powietrznej o systemy S-400 i Pancyr-S. Udział nowego i zmodernizowanego sprzętu wojskowego w Siłach Zbrojnych Federacji Rosyjskiej osiągnął na początku roku 2019 około 61.5 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Szczęśliwy finał poszukiwań

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Dzięki szybkiemu zawiadomieniu o zaginięciu osoby, jeszcze tego samego dnia służby pracujące w terenie odnalazły zaginionego.

Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zostali powiadomieni przez mieszkankę Tarnowa, o zaginięciu jej 36-letniego syna. Z przekazanej przez kobietę informacji wynikało, że po rodzinnej kłótni syn opuścił mieszkanie, a pozostawiony w domu list wskazywał, że jest w kiepskiej kondycji psychicznej i może dojść do najgorszego.

Z zawiadomienia kobiety wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu w poniedziałek około godziny 21.00 i od tej pory nie dał znaku życia. Istniało przypuszczenie, że może się udać pociągiem w nieznanym nikomu kierunku.
Po przyjęciu zgłoszenia policjanci rozpoczęli natychmiast poszukiwania
, sprawdzając m.in. teren tarnowskiego dworca, gdzie okazywali zdjęcie zaginionego pracownikom Polskich Kolei Państwowych.

Okazało się, że było to dobre posunięcie, bo kilka godzin później jeden z pracowników ochrony dworca zauważył na peronie mężczyznę, do złudzenia przypominającego osobę ze zdjęcia. Dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum potwierdzili, że jest to zaginiony 36-latek, o czym powiadomili zdenerwowaną matkę.

Tym razem pomoc przyszła na czas i miejmy nadzieję, że nieporozumienia zostaną szybko wyjaśnione.

"Pamiętajmy, kiedy istnieje zagrożenia życia lub zdrowia osoby, nie wahajmy się i czym prędzej zgłośmy ten fakt na policję. W takich przypadkach czas ma wielkie znaczenie" - przypomina policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl