Jak odkłamywać historię?

Szymon Szynkowski vel Sęk / Gabriel Piętka/MSZ

  

Drogą do odkłamywania historii - w tym prób przedstawiania Polaków jako sprawców Holokaustu - jest zwiększanie wiedzy, na tym koncentrujemy swoje działania, trzeba je prowadzić konsekwentnie i długofalowo - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

Szynkowski vel Sęk był pytany w TVP Info, co należy zrobić z przypadkami przedstawiania Polaków za granicą, nie jako ofiar Holokaustu, ale jego sprawców.

Fałszowanie historii ma miejsce w wielu miejscach na świecie (...) Niestety tak się cały czas dzieje, tak się zdarza w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, w Wielkiej Brytanii. W bardzo wielu krajach media używały tego szkalującego określenia "polskie obozy koncentracyjne", pojawiają się takie wypowiedzi polityków izraelskich 

- mówił wiceszef MSZ.

Według niego, nie należy się tylko oburzać, że takie stwierdzenia się pojawiają, ale - jak wskazał - "trzeba im przeciwdziałać".

Trzeba konsekwentnie, długofalowo prowadzić działania, które sprawią, że wiedza na temat prawdy historycznej, na temat historii Polski, na temat II wojny światowej będzie na tyle szeroka, że tego typu kłamstwa nie będą padały na podatny grunt. Po prostu łatwo będzie je obalić, bo będzie powszechny dostęp do informacji, co do tego, jak fakty w trakcie II wojny światowej, jak zbrodnia niemiecka, wyglądały 

- podkreślił Szynkowski vel Sęk.

Jak zaznaczył, właśnie na tym rząd koncentruje swoje działania. "To jest droga do odkłamywania historii" - ocenił wiceminister spraw zagranicznych.

To, że niektórzy izraelscy politycy próbują politycznie wykorzystać niewiedzę, na tym zbudować swój kapitał polityczny - to się może zdarzyć tylko w takiej sytuacji, jeśli ta wiedza jest jeszcze niewystarczająca. Tę wiedzę trzeba zwiększać 

- przekonywał wiceszef MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus: ile osób już zaatakował?

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/geralt

  

Wykryty w Chinach nowy koronawirus zaatakował dotąd na świecie ponad 78 tys. osób. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nazwała wywoływaną przez niego ostrą chorobę układu oddechowego Covid-19 w związku z faktem, że pierwsze przypadki wykryto w ubiegłym roku.

Oto dane dotyczące zakażenia tym koronawirusem, potwierdzone w niedzielę przez rządy krajów, w których wykryto przypadki zachorowań:

Chiny kontynentalne: 76 936 przypadków zakażenia, w tym 2 442 zgony, głównie w prowincji Hubei.

Hongkong: 74 przypadki, 2 zgony.

Makau: 10 przypadków.

Japonia: 838 przypadków, w tym 691 na wycieczkowcu Diamond Princess w porcie w Jokohamie, 4 zgony.

Korea Południowa: 602 przypadków, 6 zgonów.

Włochy: 132 przypadki, 3 zgony.

Singapur: 89 przypadków.

Iran: 43 przypadki, 8 zgonów.

Stany Zjednoczone: 35 przypadków; 1 obywatel USA zmarł w Chinach.

Tajlandia: 35 przypadków.

Tajwan: 28 przypadków, 1 zgon.

Australia: 23 przypadki.

Malezja: 22 przypadki.

Wietnam: 16 przypadków.

Niemcy: 16 przypadków.

Wielka Brytania: 13 przypadków.

Francja: 12 przypadków, 1 zgon.

Zjednoczone Emiraty Arabskie: 11 przypadków.

Kanada: 9 przypadków.

Filipiny: 3 przypadki, 1 zgon.

Indie: 3 przypadki.

Rosja: 2 przypadki.

Hiszpania: 2 przypadki.

Po jednym przypadku zakażenia: Liban, Izrael, Belgia, Nepal, Sri Lanka, Szwecja, Kambodża, Finlandia, Egipt.

Podejrzewa się, że epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, rozpoczęła się pod koniec 2019 roku na targu w mieście Wuhan, gdzie sprzedawano m.in. dzikie zwierzęta. Po wybuchu epidemii chińskie władze tymczasowo zakazały handlu dzikimi zwierzętami w całym kraju. Większość zakażeń i zgonów stwierdzono w prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts