Rosjanie chcą swojej biedy?

  

Rosyjski internet obiegło nagranie rozmowy z pewnym Rosjaninem. „Czy dobrze mu się żyje? ” – pada pytanie. „No, jeśli ja żyję z emerytury matki, mężczyzna po czterdziestce, to jak myślicie: dobrze czy źle?” – mówi z wyraźną irytacją.

Opowiada, że to jakaś katastrofa, bo nawet w Moskwie nie ma już pracy. A jak ocenia prezydenta Putina? „A no to sporne. Bo na arenie międzynarodowej jest dobrze” – zarzeka się nieco asekurancko. A co jest ważniejsze – polityka zagraniczna czy wewnętrzna, w domyśle – imperium czy naród? Tu ów mężczyzna bierze głęboki wdech i odpowiada: polityka międzynarodowa! Gdyby to był pojedynczy wypadek, można by rzec, że wariat. Ale już pisarz Ryszard Kapuściński pisał o kobietach, które w Rosji wolały iść w demonstracji niż kupować chleb: „Imperium zostało zbudowane kosztem wyżywienia i przyodziewku tych kobiet, ich przeciekających butów i zimnych mieszkań, a najsmutniejsze – kosztem krwi i życia ich mężów i synów. A teraz to oddawać? Nigdy. Przenigdy”. „Między Rosjaninem i jego Imperium istnieje silna i żywa symbioza, losy mocarstwa to coś, czym się Rosjanin prawdziwie i głęboko przejmuje. Dziś także!”. Powtórzę: dziś także!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts