W rozmowie z dziennikarzami po posiedzeniu niejawnym przewodniczący komisji poinformował, że zdecydowano o powołaniu nowych świadków - m.in. byłego wiceministra finansów w latach 2008-2013 Macieja Grabowskiego.

"W zeznaniach dalszych świadków m.in. ministra Kapicy pojawiło się szereg pytań, wątpliwości, więc trzeba będzie te pytania ministrowi Grabowskiemu zadać"

- mówił.

Kolejnym świadkiem ma być dyrektor Departamentu Budżetu i Finansów Najwyższej Izby Kontroli Stanisław Jarosz, którego - jak mówił Horała - wskazał podczas przesłuchania przed komisją prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski jako osobę kompetentną w sprawach szczegółów dotyczących kontroli NIK z obszaru podatkowego i budżetowego.

"Poza tym wystąpiliśmy o akta jednego ze śledztw prokuratorskich - to było śledztwo z roku 2012. Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa złożyła wówczas zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przy fikcyjnym sprowadzaniu prętów zbrojeniowych do Polski. To było bardzo udokumentowane. Z resztą pan generał Rapacki zeznawał, że pomagał przygotować wsad do tego zawiadomienia. Tam byli podejrzani - 20 firm biorących udział w tym procederze. Po roku to postępowanie zostało umorzone"

- mówił Horała.

Horała zapytany o przesłuchania innych byłych członków rządów odpowiedział, że na początek maja planowane jest przesłuchanie byłej premier Ewy Kopacz i byłego szefa MSWiA Grzegorza Schetyny, a były premier Donald Tusk miałby zostać przesłuchany w ostatnim tygodniu maja. Ponadto, 21 marca ma być przesłuchiwany rzecznik Tuska, Paweł Graś. Jak dodał, datata została potwierdzona przez świadka.

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 r. Zgodnie z sejmową uchwałą, ma zbadać prawidłowość i legalność działań oraz występowanie zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.