Trwa „Weekend za pół ceny”: zachwyć się Polską, wydając mniej

Dwór Artusa w Gdańsku / fot. Pixabay

  

W dniach 15–17 marca odbędzie się 6. edycja akcji „Weekend za pół ceny”. Organizowane przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki wydarzenie to okazja, by skorzystać półdarmo z oferty hotelarzy, restauratorów, parków rozrywki i oczywiście placówek kultury. Specjalną ofertę przygotowali również przewoźnicy.

Poprzednie edycje akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” pokazały, że Polacy chętnie korzystają z możliwości odkrywania piękna swojej ojczyzny. W piątej odsłonie wzięło udział ponad 165 tys. osób i 757 partnerów z całej Polski. Organizatorzy wydarzenia przekonują, że warto podróżować po kraju, i to nie tylko w sezonie wakacyjnym. To korzyść nie tylko dla miłośników turystyki, lecz także okazja do promocji swoich atrakcji przez miasta, gminy i wsie.

Obniżonych stawek można się spodziewać od piątku do końca niedzieli 17 marca. W niektórych przypadkach ze zniżek będzie można skorzystać w późniejszym terminie, pod warunkiem że rezerwacji (np. noclegu w hotelu, pobytu w uzdrowisku czy biletu do teatru) dokonano podczas trwania akcji.

Co warto zobaczyć? W Warszawie w akcji udział bierze m.in. Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Niepodległości, a także stadiony: PGE Narodowy i Legii. Na Mazowszu można tanio zobaczyć Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, Muzeum Mazowieckie w Płocku czy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Na Pomorzu swoje atrakcje w dobrej cenie proponuje: Muzeum Bursztynu, Dwór Artusa czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Akwarium Gdyńskie oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Miłośnikom lotnictwa polecamy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie lub Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. W Zamościu ciekawie zapowiada się wystawa „Koronki, tiurniury, aksamity...”, a słynne na całym świecie szklane dziedzictwo będzie można podziwiać w Krośnie. W akcji biorą udział również m.in. Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, Pokamedulski Klasztor w Wi-grach, Kopalnia Soli Bochnia, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Specjalne oferty przygotowały niektóre teatry i filharmonie, np. Opera Podlaska zaprasza na widowiskowy musical „Doktor Żywago”, a stołeczny Teatr Polski na „Wyzwolenie” Wyspiańskiego i spektakl „3xMrożek”. 

Szczegółową ofertę można znaleźć na stronie internetowej www.polskazobaczwiecej.pl, gdzie usługi podzielono na kilka kategorii, m.in. gastronomia, zwiedzanie, zakwaterowanie czy kultura i sztuka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto odpowiedź Biedronia na „nową piątkę PiS”. Rząd stawia na rodzinę, Wiosna… na LGBT

Robert Biedroń / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Partia Wiosna najwidoczniej pozazdrościła Prawu i Sprawiedliwości i zapowiada, że również będzie miała swoją "piątkę" - czyli pakiet propozycji programowych. Dotyczyć ona będzie... środowiska LGBT. Podczas gdy partia rządząca stawia na rozwój rodziny, Biedroń i spółka chcą zadbać o gejów, lesbijki oraz osoby bi i transseksualne.

Sylwia Spurek, która dołączyła do Wiosny na początku marca i koordynuje prace doradców ugrupowania ds. polityki społecznej, poinformowała, że jej zespół pracuje obecnie nad szczegółami pięciu propozycji... dla środowisk LGBT.

To: możliwość legalizacji związków partnerskich, zapewnienie prawa do zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe, nowelizacja Kodeksu karnego dot. przestępstw z nienawiści, tak aby uwzględnił on przestępstwa motywowane orientacją seksualną ofiary, nowe regulacje w zakresie "uzgodnienia płci" oraz edukacja antydyskryminacyjna.

"W naszej ocenie związki partnerskie dla par jednopłciowych powinny być wprowadzone już dawno"

- podkreśliła.

Szefowa zespołu doradców Wiosny ds. polityki społecznej zwróciła również uwagę, odnosząc się do formułowanego przez część środowisk LGBT postulatu legalizacji adopcji dzieci dla par jednopłciowych, że w Polsce już teraz żyją dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe, urodzone np. w poprzednich związkach tych osób albo adoptowane za granicą, gdzie prawo to przysługuje także parom jednopłciowym.

Dopytywana, czy uregulowanie sytuacji takich osób może być kolejnym, "szóstym" postulatem partii Biedronia w przyszłym Sejmie, działaczka przyznała, że Wiosna... zastanawia się nad tym.

Czyli - krótko mówiąc - plan Rabieja może zostać wcielony w życie, gdyby to ta partia zyskała uznanie wyborców. [polecam:https://niezalezna.pl/263151-rabiej-wywolal-burze-a-teraz-sie-tlumaczy-to-moje-prywatne-zdanie]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl