Trwa „Weekend za pół ceny”: zachwyć się Polską, wydając mniej

Dwór Artusa w Gdańsku / fot. Pixabay

  

W dniach 15–17 marca odbędzie się 6. edycja akcji „Weekend za pół ceny”. Organizowane przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki wydarzenie to okazja, by skorzystać półdarmo z oferty hotelarzy, restauratorów, parków rozrywki i oczywiście placówek kultury. Specjalną ofertę przygotowali również przewoźnicy.

Poprzednie edycje akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” pokazały, że Polacy chętnie korzystają z możliwości odkrywania piękna swojej ojczyzny. W piątej odsłonie wzięło udział ponad 165 tys. osób i 757 partnerów z całej Polski. Organizatorzy wydarzenia przekonują, że warto podróżować po kraju, i to nie tylko w sezonie wakacyjnym. To korzyść nie tylko dla miłośników turystyki, lecz także okazja do promocji swoich atrakcji przez miasta, gminy i wsie.

Obniżonych stawek można się spodziewać od piątku do końca niedzieli 17 marca. W niektórych przypadkach ze zniżek będzie można skorzystać w późniejszym terminie, pod warunkiem że rezerwacji (np. noclegu w hotelu, pobytu w uzdrowisku czy biletu do teatru) dokonano podczas trwania akcji.

Co warto zobaczyć? W Warszawie w akcji udział bierze m.in. Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Niepodległości, a także stadiony: PGE Narodowy i Legii. Na Mazowszu można tanio zobaczyć Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, Muzeum Mazowieckie w Płocku czy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Na Pomorzu swoje atrakcje w dobrej cenie proponuje: Muzeum Bursztynu, Dwór Artusa czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Akwarium Gdyńskie oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Miłośnikom lotnictwa polecamy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie lub Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. W Zamościu ciekawie zapowiada się wystawa „Koronki, tiurniury, aksamity...”, a słynne na całym świecie szklane dziedzictwo będzie można podziwiać w Krośnie. W akcji biorą udział również m.in. Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, Pokamedulski Klasztor w Wi-grach, Kopalnia Soli Bochnia, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Specjalne oferty przygotowały niektóre teatry i filharmonie, np. Opera Podlaska zaprasza na widowiskowy musical „Doktor Żywago”, a stołeczny Teatr Polski na „Wyzwolenie” Wyspiańskiego i spektakl „3xMrożek”. 

Szczegółową ofertę można znaleźć na stronie internetowej www.polskazobaczwiecej.pl, gdzie usługi podzielono na kilka kategorii, m.in. gastronomia, zwiedzanie, zakwaterowanie czy kultura i sztuka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dworczyk skomentował rewelacje "Wyborczej". "Element walki politycznej, wyjątkowo nieudolny"

Michał Dworczyk / / tvpstream.vod.tvp.pl

  

Po raz kolejny "Gazeta Wyborcza" opublikowała tekst pełen insynuacji i niedopowiedzeń, pomijający istotne fakty; to element walki politycznej, wyjątkowo nieudolny - tak szef KPRM Michał Dworczyk ocenił rewelacje dziennika na temat majątku premiera Mateusza Morawieckiego.

Poniedziałkowa "GW" napisała, że szef rządu wraz z żoną w 2002 roku kupili 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu; później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość już w 1999 r. warta była prawie 4 mln zł. Jak czytamy w "GW", władze Wrocławia zaplanowały bowiem na tych terenach inwestycje, a przez środek działki dzisiejszego premiera przebiegać ma trasa szybkiego ruchu. Gazeta napisała, że "dokumenty tej transakcji zniknęły, a obecny proboszcz nie wie, skąd ta niska cena".

Do tej publikacji na Twitterze odniósł się Dworczyk.

Po raz kolejny Gazeta Wyborcza opublikowała tekst pełen insynuacji i niedopowiedzeń, pomijający istotne fakty. Nic dziwnego, że redaktorzy z Agory znów muszą tłumaczyć, co mieli na myśli. A tłumaczenie jest proste - to element walki politycznej, wyjątkowo nieudolny 

- napisał szef KPRM.

Centrum Informacyjne Rządu przed południem poinformowało, że tekst "GW" narusza dobra osobiste premiera Morawieckiego i jego żony, i podjęli oni decyzję o skierowaniu sprawy na drogę sądową z żądaniem sprostowania zawartych w nim kłamstw i manipulacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl