„Tusk wraca z Brukseli na białym koniu. Potrzebne dwie cele, dla konia i dla niego”. Zobacz show Rosiewicza!

/ AndrzejRosiewicz.com.pl

  

„Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”, „Chłopcy radarowcy”, „Czterdzieści lat minęło” – Andrzej Rosiewicz od czasu gdy jego przeboje znała cała Polska, nie stracił ani odrobinę formy. W stanie wojennym śpiewał swą sądową mowę, w której fakt, że zjadł sąsiada, usprawiedliwiał brakami w zaopatrzeniu, dziś wyśmiewa terror LGBT: „U nas na wsi tęczy nie stawiają, a szkoda, bo mamy dużo Straży Pożarnych, mieliby chłopaki robotę”. Zobacz poniżej show Rosiewicza! (FILM)

„Stary, znokautowałeś ich!” – tak sopockim Grand Hotelu Czesław Niemen pogratulował Andrzejowi Rosiewiczowi piosenki „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”. W ostatniej chwili przebój ten próbował ocenzurować dyrektor festiwalu Zbigniew Napierała, który bał się, że towarzysze z NRD poczują się urażeni słowami na temat małżeństwa Polaka z Niemką: „Jak czułbyś się w tym domu czystym, oczywistym, gdyby w kuchni ktoś przy dziecku mówił po niemiecku”. Jak żartuje Rosiewicz, ten kawałek pozostał równie niecenzuralny w III RP. Dyrektor-cenzor, przyjaciel Aleksandra Kwaśniewskiego i Jana Kulczyka został w III RP potentatem medialnym, wydawcą m. in. „Przekroju”, a Rosiewicz zniknął z mediów…

Jakiś reżyser czuwa, żeby zrobić z narodu serialowy tłum

- tak o odmóżdżającej propagandzie w III RP mówi Andrzej Rosiewicz w „Wywiadzie z chuliganem”. I prowokuje żartując z nowych zakazanych tematów: "Nasz nowy prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił w kampanii, że jak zostanie prezydentem, to chętnie gejom udzieli ślubu. No i szukam narzeczonego. Ale u nas na wsi to ciężko znaleźć".

Przyznaje, że czeka na powrót Tuska na białym koniu i ma na tę okazję przeróbkę starego dowcipu:

Tusk wraca z Brukseli na białym koniu. Potrzebne dwie cele, dla konia i dla niego. Że koń musi siedzieć w więzieniu to oczywiste, ale co zawinił rudy?

Jako pierwszy przypomniał sobie o Rosiewiczu Michał Rachoń w „Minęła dwudziesta”, który wcześniej również był gościem Piotra Lisiewicza w „Wywiadzie z chuliganem”, o czym Rosiewicz mówi tak: 

Michał Rachoń, dwa metry urody męskiej, jak wszedł tutaj do bunkra, to musiał siedzieć, bo się nie mieścił na stojąco.

Obejrzyj poniżej 50-minutowy show Andrzeja Rosiewicza, mieszankę opowieści starych i nowych (FILM):

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie tylko mówić, ale być chrześcijaninem

Papież Franciszek / Di Alfredo Borba - Opera propria, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34671623

  

Papież Franciszek przestrzegał dziś przed życiem w obłudzie. - Dobrze jest określać się jako chrześcijanin, ale "trzeba przede wszystkim być chrześcijaninem w konkretnych sytuacjach, głosząc Ewangelię, która jest miłością do Boga i braci" - mówił.

W czasie spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański Franciszek tłumaczył wiernym, że słowa Jezusa "rozbijają łatwe złudzenia tych, którzy sądzą, że można połączyć życie chrześcijańskie ze światowością, życie chrześcijańskie z kompromisami wszelkiego rodzaju, praktyki religijne z postawą przeciwko bliźniemu".

Jak zaznaczył, "niektórzy myślą, że mogą połączyć prawdziwą religijność z przesądami".

Ilu tak zwanych chrześcijan chodzi do wróżbitów, by czytali im z ręki. To są przesądy, to nie ma nic wspólnego z Bogiem. Chodzi o to, aby nie żyć w sposób obłudny, lecz być gotowym zapłacić cenę za wybory zgodne" z Ewangelią

- zauważył papież.

Apelował do wiernych o służenie bliźnim w potrzebie. Mówił, że wiele wspólnot podczas lata opiekuje się chorymi, ubogimi, osobami niepełnosprawnymi.

"Aby żyć zgodnie z duchem Ewangelii, trzeba, aby w obliczu nowych potrzeb pojawiających się na świecie byli uczniowie Chrystusa, którzy umieją odpowiedzieć nowymi inicjatywami miłosierdzia" - wyjaśnił.

"Świadectwo Ewangelii wypala każdą formę partykularyzmu i otwiera miłość do wszystkich, w pierwszej kolejności najuboższych i wykluczonych" - powiedział Franciszek.

Papież pozdrowił też polskich wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl