Nowy sprzęt dla amerykańskich specjalsów

/ flickr.com

  

Agencja Logistyki Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych (DLA – Defense Logistics Agency) zleciła sześciu przedsiębiorstwom kontrakt wart łącznie 4 mld dolarów na dostarczenie sprzętu dla oddziałów specjalnych wszystkich rodzajów sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Do realizacji kontraktu wartego 4 mld dolarów wybrano koncerny Tactical and Survival Specialties, W.S. Darley and Co., Atlantic Diving Supply, Federal Resources Supply, Unifire i Quantico Tactical. Kontrakt realizowany będzie w ramach ID/IQ na niesprecyzowaną ilość sprzętu przy niesprecyzowanych warunkach dostaw. Umowa ma zostać zrealizowana do 6 marca 2020 roku w zakładach w Wirginii, Illinois, Maryland, Waszyngtonie i Północnej Karolinie.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezależna.pl.

Wczytuję komentarze...

#AgresjaWysiada w miejskich tramwajach

/ Free-Photos / 9109 zdjęć

  

W poznańskich tramwajach rozpoczęła się kampania społeczna #AgresjaWysiada. Emitowane w pojazdach spoty pokażą, jak reagować na agresję w przestrzeni publicznej i jednocześnie nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Poznański magistrat podał, że poprzez pięć spotów pasażerowie zostaną zapoznani z zasadami postępowania w przypadku, gdy w ich otoczeniu ktoś będzie zachowywał się agresywnie. Przedsięwzięcie ma zwrócić uwagę na problem przemocy w przestrzeni publicznej, w szczególności w komunikacji miejskiej.

Filmy instruktażowe będą emitowane na 80 ekranach poznańskich tramwajów. Przygotowano je w wersji polskiej i angielskiej. Pasażerowie dowiedzą się z nich, że w przypadku zawłaszczania przestrzeni publicznej czy wulgarnych zachowań, których są świadkami czy ofiarami, powinni reagować - pamiętając przy tym o własnym bezpieczeństwie. W razie potrzeby powinni dzwonić na numer alarmowy.

 Akcja potrwa miesiąc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl